Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο burger στην Αθήνα


26ska

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, Dr_Slump said:

Πολύ μάχιμο το Big Kahuna, αλλά μεταφέρθηκε Θεσσαλονίκη εδώ και μερικούς μήνες...

Τον πρόλαβες τον κροκόδειλο ; 🤣

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 166
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Damn.. μετά τα wendy's δεύτερο χτύπημα και μάλιστα κροκοδείλιο... οπότε για κροκοδείλι πάμε Θεσσαλονίκη

(ας μας πει κάποιος αν τρώγεται μην τρέχω τζάμπα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτό εδώ έχει πάει κανείς ;;; Είναι το μόνο που με τράβηξε από τα review του efood.

https://el-gr.facebook.com/justburgersglyfada/

 
Επεξ/σία από DJTaurus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Σε αυτό εδώ έχει πάει κανείς ;;; Είναι το μόνο που με τράβηξε από τα review του efood.

https://el-gr.facebook.com/justburgersglyfada/

  Απόκρυψη περιεχομένων

Ναι, χρονια τωρα. Προτείνεται 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, turbakiasss είπε

Juicy grill Χολαργός

Benjamin Χαλάνδρι

Colibri Παγκράτι

Να πω ότι για εμένα το Juicy Grill παίζει χωρίς αντίπαλο.

Με το Benjamin είχα ενθουσιαστεί στην αρχή αλλά έφαγα πολύ πρόσφατα και διαπίστωσα μια πτώση στην ποιότητα. Το βρήκα απλά ΟΚ.

Καλό και το BarBara Que στα Βριλήσσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, TriLoBiTe είπε

Damn.. μετά τα wendy's δεύτερο χτύπημα και μάλιστα κροκοδείλιο... οπότε για κροκοδείλι πάμε Θεσσαλονίκη

(ας μας πει κάποιος αν τρώγεται μην τρέχω τζάμπα)

Ναι, είναι μια χαρά. 

Στο Juicy Grill έχω φάει τρεις φορές πόρτα, με την ουρά να είναι μεγαλύτερη από ΙΚΑ. Πώς στην οργή τα καταφέρατε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Σε αυτό εδώ έχει πάει κανείς ;;; Είναι το μόνο που με τράβηξε από τα review του efood.

https://el-gr.facebook.com/justburgersglyfada/

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Καλό αλλά πολύ μικρός χώρος. Έχω πάει δηλαδή για just για να καταλήξω joint λόγω αναμονής. 

Lord of the rings κλασσική αξία. 

Από την ώρα βέβαια που άνοιξε το el catrin... εμμένω στο μεξικάνικο έξω μιας και το καλύτερο burger το φτιάχνω σπίτι μου,στην γκριλιερα μου. Grecian prime μπιφτεκαρα από hellenic premium meat, τσένταρ, μπέικον, τσατνευ, μουσταρδομαγιονεζα, ντοματουλα, μπριος ψωμάκι και τέλος. 

La atrega έχω επίσης φάει και ήταν καλό, αλλά είναι πιο ιταλικό εστιατόριο και μετά bergerομαγαζο. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το butcher's Χαλανδρι ειναι οντως top επιλογη... Οσον αφορα ομως το bbq του Πειραια, πηγα περυσι και εχω να πω τα εξης: Ειναι ακριβο, κιμας ΟΚ απλα, δε με ρωτησαν για το ψησιμο και μου το εφεραν well done και οι πατατες ειναι ενα βουνο προτηγανισμενες.. τα συμπερασματα δικα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Ανάποδα. Το φουσκωμένο μέρος πάει στην κάτω σιαγόνα και τα μικρά δαχτυλάκια από πίσω για κόντρα, αν χρειάζεται. :P

Αυτο ισχυει περα απο την πλακα, στην Αμερικη οι γνωστες προτεινουν αναποδα να τρωγονται, εχει σχεση με την υγρασια που υπαρχει στο πανω μερος, και οταν το γυρνας αναποδα , εγκλωβιζει το περιεχομενο καπως.

Να σου πω την αληθεια, εγω δεν το εχω δοκιμασει, διοτι καθε φορα πεφτω με τα μουτρα και ξεχνω και τους καλους μου τροπους :hehe:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 minutes ago, Kostas.karras said:

Αυτο ισχυει περα απο την πλακα, στην Αμερικη οι γνωστες προτεινουν αναποδα να τρωγονται, εχει σχεση με την υγρασια που υπαρχει στο πανω μερος, και οταν το γυρνας αναποδα , εγκλωβιζει το περιεχομενο καπως.

Να σου πω την αληθεια, εγω δεν το εχω δοκιμασει, διοτι καθε φορα πεφτω με τα μουτρα και ξεχνω και τους καλους μου τροπους :hehe:

Ναι το έχω ακούσει αλλά δεν συμφωνώ, τουλάχιστον για τα burger με κλασική δομή (μπιφτέκι κάτω και τα μπιχλιμπίδια-σάλτσες από πάνω). Εγώ το είπα μόνο από ανατομικής άποψης.
Αυτό που εννοούμε όταν λέμε "γεύση", είναι ουσιαστικά "όσφρηση", οπότε θέλω τις σάλτσες και τα λοιπά κοντά στον ουρανίσκο, χωρίς να τα ταπώνει το μπιφτέκι. Θα μου πεις μετά θα μασήσεις και θα γίνουν ένα αλλά η αλήθεια είναι ότι συνήθως η διαδικασία αυτή (μάσημα) διαρκεί ελάχιστα δευτερόλεπτα! :devil: Κάποια φαγητά τα χλαπακιάζω σαν σκύλος. Αν είναι πολύ καλό μουγκρίζω κιόλας. 🤣

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/10/2019 στις 6:40 ΠΜ, MSC3169 είπε

Ήμουν εχθές στο 29.

Χάλασε. Δεν ξέρω αν απλά έτυχε απλά δεν ξαναπατάω. 

Έφαγα πριν δύο εβδομάδες και ήταν τούμπανο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Bronx Vanilla

 παιδια εχω εφαγα σε αυτο και επαθα σοκ. Εχω δοκιμασει και στο simply burger  και το μπαρμπεκιου στον πειραια αλλα δεν. 

τα αλλα που εχετε πει δεν τα δοκιμασα.

Γενικοτερα καταλαβαινεις ολες τις γευσεις δεν το τιγκαρουν οπως τα αλλα να μην καταλαβαινεις τπτ. Ηταν οσο τοσο.

Επεξ/σία από nickvas19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...