Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο burger στην Αθήνα


26ska

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη κολλάμε στα παραδείγματα, όπου Κρήτη βάλε Βολο, Καλαμάτα, Γιάννενα ή Αλεξανδρούπολη. Το ίδιο κάνει. Δεν καταλήγει κάπου η σύγκριση μαγαζιών απο διαφορετικές περιοχές και δεν "εξάγεται" κάποιο συμπέρασμα απο τη συζήτηση, ενώ για τα αθηναϊκά, έγινε μια κουβεντούλα. Με την ίδια λογική που λέμε ένα μαγαζί στην επαρχία πως είναι καλύτερο, ε να πω κι εγώ για ένα γαμάτο που έφαγα στο Βερολίνο και μετά ένας άλλος απο τη Γλασκώβη και πάει λέγοντας. :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 166
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, 333_halfdevil είπε

Το ιδιο πιστευω κι εγω. Εχω φαει στα περισσοτερα γνωστα της Αθηνας ωσπου ξαφνικα ενας τυπος στην Λιβαδεια(!) ξεκινα να φτιαχνει το πιο γευστικο και ποιοτικο burger που εχω δοκιμασει και τους εσβησε.

Που φιλε μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, bvb7 είπε

Που φιλε μου?

Αν βρεθεις Λιβαδεια αξιζει να δοκιμασεις. https://www.instagram.com/konstadinos_raptis/

https://goo.gl/maps/gxFkTLqjjHdWXa736

17 ώρες πριν, ThReSh είπε

Τπτ δεν έσβησε γιατί η συντριπτική πλειοψηφία δεν πρόκειται να βγαίνει εκτός λεκανοπεδίου για burger, μόνο αν τύχει κι είναι εκεί. 😛

Τους εσβησε για μενα που καθε φορα που κατεβαινω Αθηνα ειμαι σε αναζητηση καλου burger ενω τωρα το εχω διπλα μου.Αυτο εννοουσα🍔🙂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξερω εαν εχει αναφερθει ξανα αλλα εμεναμου αρεσει πολυ απο το Johnnys στην μεταμορφωση .
Και γενικα ειμαι πολυ περιεργος με το θεμα burger

Απισης πολυ καλα και νοστιμα πετυχα στην καλιθεα στην πιτσαρια willys

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να σας πω το καλύτερο Veggie Burger στην Αθήνα (λίιιγο παραπέρα);

 

Η μαγαζάρα στον Αγ. Στέφανο που για έεετη ήταν Goody's; Απέκτησε τα τελευταία έτη πολύ ενδιαφέρον στο εσωτερικό του, γιατί αντί για Goody's παίζουν 3 άλλα μαγαζιά ενσωματωμένα μέσα. Είναι χωρισμένο σε cafe/burgers/ζαχαροπλαστίο (και bonus παίζει και minimarket με προϊόντα περιπτέρου+).

 

Παιδιά, το Veggie Burger έχουν παραδεχτεί όλοι οι κρεατόφιλοι φίλοι μου πως είναι ανώτερο από κάθε κρεατοburger που έχουν φάει γενικότερα. Πάμε από Αιγάλεω μόνο για 2 τέτοια.

 

Αν περάσετε για καμιά Χαλκίδα, θυμηθείτε με!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, 333_halfdevil said:

Αν βρεθεις Λιβαδεια αξιζει να δοκιμασεις. https://www.instagram.com/konstadinos_raptis/

https://goo.gl/maps/gxFkTLqjjHdWXa736

Τους εσβησε για μενα που καθε φορα που κατεβαινω Αθηνα ειμαι σε αναζητηση καλου burger ενω τωρα το εχω διπλα μου.Αυτο εννοουσα🍔🙂

Δεν θα περίμενα σε ταβέρνα να φάω καλό μπεργκερ. Αλλά damn αν τα φτιάχνει όπως τα έχει στο insta, ο τύπος είναι πανίσχυρος. Όχι πως θα περάσω απο Λιβαδειά, αλλά μπήκε στο want to go στο Google Maps γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2019 στις 2:17 ΜΜ, 333_halfdevil είπε

Το ιδιο πιστευω κι εγω. Εχω φαει στα περισσοτερα γνωστα της Αθηνας ωσπου ξαφνικα ενας τυπος στην Λιβαδεια(!) ξεκινα να φτιαχνει το πιο γευστικο και ποιοτικο burger που εχω δοκιμασει και τους εσβησε.

Ποιο λες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/12/2019 στις 12:26 ΜΜ, JiovanniGeorgeo είπε

Μπορώ να σας πω το καλύτερο Veggie Burger στην Αθήνα (λίιιγο παραπέρα);

Η μαγαζάρα στον Αγ. Στέφανο που για έεετη ήταν Goody's; Απέκτησε τα τελευταία έτη πολύ ενδιαφέρον στο εσωτερικό του, γιατί αντί για Goody's παίζουν 3 άλλα μαγαζιά ενσωματωμένα μέσα. Είναι χωρισμένο σε cafe/burgers/ζαχαροπλαστίο (και bonus παίζει και minimarket με προϊόντα περιπτέρου+).

Παιδιά, το Veggie Burger έχουν παραδεχτεί όλοι οι κρεατόφιλοι φίλοι μου πως είναι ανώτερο από κάθε κρεατοburger που έχουν φάει γενικότερα. Πάμε από Αιγάλεω μόνο για 2 τέτοια.

Αν περάσετε για καμιά Χαλκίδα, θυμηθείτε με!

Εννοείς το veggie burger του goody's;

Μέτριο μου φάνηκε εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και πιάσαμε το veggie του Goody's πάντως, περίμενα κάτι πιο γευστικό μιας και το Goody's είναι μανούλα σε ότι αφορά τις γέυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, skiabox είπε

Μιας και πιάσαμε το veggie του Goody's πάντως, περίμενα κάτι πιο γευστικό μιας και το Goody's είναι μανούλα σε ότι αφορά τις γέυσεις.

Πως ειναι περιπου?Εγω το φανταζομουνα σαν μπιφτεκι λαχανικων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Shadows είπε

Πως ειναι περιπου?Εγω το φανταζομουνα σαν μπιφτεκι λαχανικων

Έχει και μπιφτέκι λαχανικών αλλά μιλάμε για το καινούριο το veggie.

Είναι ροζ και χοντρό.

Σε ερώτηση που έκανα γιατί είναι ροζ μου είπαν ότι έχει μέσα συν τοις άλλοις και παντζάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το burger του παντως άκουσα θετικά σχόλια.

Παρεμπιπτόντως αν θέλουμε να συζητήσουμε για τα burger της Θεσσαλονίκης ανοίγουμε άλλο topic; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...