Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft ενημερώνει τους χρήστες Windows 7 Pro για το επικείμενο τέλος υποστήριξης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, possiz είπε

Και δεν παίζει καμία συσκευή αλλά σιγά το πρόβλημα.

Όλα παίζουν!

Ο λόγος που έβαλα τα xp σε vmware, ήταν ότι δεν μπορείς να εγκαταστήσεις σε καινούργιο pc xp, παρά μόνο win10, δεν υποστηρίζεται ο επεξεργαστής στα xp ούτε καν win7, καλό κόλπο για να βάζεις μόνο win10.

Αλλά με ενα vmware ή virtual box , όλα κομπλέ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα μια χαρά είναι τα windows 10 από τότε που βγήκαν μόνο σε 1 έκδοση χρειάστηκε να κάνω format και δεν κολλάει καθόλου.. Αν κάνω και format θα είναι σφαίρα μετά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, devanir είπε

Και στη τελική ποιος χρειάζεται antivirus, πρέπει νασαι πολύ στόκος για να κολλήσεις ιό... 

+1 εδώ και 20 χρονιά με windowss χωρίς antivirus, δε λέω έχω κολλήσει 2-3 φορές ransomware άλλα από δίκη μου μλκια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έφτιαξα πέρσι τα Χριστούγεννα καινούρια καθαρή εγκατάσταση των Windows XP SP3 με όλα τα patches και τα updates (pos ready hack)...

Μάλλον θα πάω από 7 Ultimate σε 10 Εnterprise, βρίσκεις πάμφθηνα κλειδιά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pekou είπε

Καλησπέρα.Όσοι έχουν ακόμα τα 7ρια,ε στο επόμενο format π θα κάνουν,το πιο πιθανόν είναι να πάνε στα 10ρια.....Αλλά έτσι κ αλλιώς,έχουμε όλοι antivirus κ απλά προσέχεις λίγο παραπάνω τα site π επισκέπτεσαι κ λίγο παραπάνω τι κατεβάζεις.......Αλλιώς όπως είπε κ ο φίλος πιο πάνω,βάζεις κ linux κ όποτε θέλεις να παίξεις κανα παιχνιδάκι κ δεν θέλεις ν μπλέκεις μ wine κλπ,επανεκινείς μ windows,μα δεν είναι κ τπτ δύσκολο.

Κατι θες να πεις εσυ,αλλα αυτες οι "συντομευσεις"  μ κ σ ν κτλ, σε φαγανε...  Σου στερησαν και το ελαχιστο νοημα που ειχαν τα γραμμένα σου...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, devanir είπε

Αν ξαναπροσφερουν τη δωρεάν αναβάθμιση σε 10, θα το σκεφτώ. Πάντως ως τώρα δεν έχω μετανιώσει που έμεινα στα 7 στο παλιό μου λάπτοπ, δουλεύει άψογα..

Και στη τελική ποιος χρειάζεται antivirus, πρέπει νασαι πολύ στόκος για να κολλήσεις ιό... 

Τα XP πάντως γίνονται pwned μέσα σε λίγα λεπτά από όταν συνδεθούν στο internet. Μπορείς να το δοκιμάσεις σε virtual machine. Στο κοντινό μέλλον το ίδιο θα συμβεί και στα 7. Το πολύ 6 μήνες μετά την λήξη υποστήριξης πρέπει να πας στα 10. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pekou είπε

Καλησπέρα.Όσοι έχουν ακόμα τα 7ρια,ε στο επόμενο format π θα κάνουν,το πιο πιθανόν είναι να πάνε στα 10ρια.....Αλλά έτσι κ αλλιώς,έχουμε όλοι antivirus κ απλά προσέχεις λίγο παραπάνω τα site π επισκέπτεσαι κ λίγο παραπάνω τι κατεβάζεις.......Αλλιώς όπως είπε κ ο φίλος πιο πάνω,βάζεις κ linux κ όποτε θέλεις να παίξεις κανα παιχνιδάκι κ δεν θέλεις ν μπλέκεις μ wine κλπ,επανεκινείς μ windows,μα δεν είναι κ τπτ δύσκολο.

Ανήκω και εγώ σε αυτή την κατηγορία χριστών. Linux για κύριο ΛΣ - Windows 7 για παιχνίδια μόνο. Ωστόσο πριν από λίγες μέρες αναγκάστηκα να κάνω την μεταπήδηση σε Windows 10 λόγω του ότι με τα 7 δεν μπορούσα να συνδέσω ασύρματα με bluetooth το Xbox Controller.... Άρα, αναγκαστικά με 10άρια από εδώ και πέρα λόγω του gaming.... Ελπίζω τα Windows Updates να μην μου σπάσουν τα νεύρα με τις επανεκκινήσεις του υπολογιστή όποτε θέλουν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω laptop απο το 2003 με winxp pro πληρωμένα και τώρα λεω τι θα κάνω, παίρνω τηλ microsoft support μου λένε κάτι αναβάθμιση αναγόμωση. Αλλά αφού το laptop παίρνει μπροστά και ανάβει κάνει τιριριρι η μνήμη και μετράει, γιατί να το αναβαθμίσω εεε; τους λεω όλα αυτά, μου το κλείνουν τάχα μου πέφτει η γραμμή.

Καταλάβατε, αυτή είναι η microsoft κύριοι.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, michael92 είπε

Τα XP πάντως γίνονται pwned μέσα σε λίγα λεπτά από όταν συνδεθούν στο internet. Μπορείς να το δοκιμάσεις σε virtual machine. Στο κοντινό μέλλον το ίδιο θα συμβεί και στα 7. Το πολύ 6 μήνες μετά την λήξη υποστήριξης πρέπει να πας στα 10. 

Καμια σχεση φιλε μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω πως η καλή Microsoft που σκέφτεται τους χρήστες πρέπει να τους ενημερώνει όσο κοιμούνται τους υπολογιστές στα 10. Να τους πάρει την έννοια βρε αδερφέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...