Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ smooth το early access. Έκανα login και  μέσα σε 1 λεπτό ήμουν μέσα χωρίς πρόβλημα. 
Φοβόμουν λίγο το pc μου για bottleneck από το CPU (i5 9600k με 3060Ti – RAM 32GB) αλλά πήγαν πολύ καλά τα πράγματα. Καθόλου stuttering και λίγο lag μέσα στις πόλεις.
Σε 27” με 1440p παίζω σε High settings (όχι ultra) και DLSS στο quality πάνω από 120FPS σταθερά (μου έκανε εντύπωση).Νομίζω μέχρι το κανονικό launch θα είναι καλά τα πράγματα. Θα δείξει όταν μπει ο πολύς κόσμος από 06/06. Γενικά καλές εντυπώσεις (για το δίωρο που έπαιξα) 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Γιατι τετοιο διλημμα δεν καταλαβαινω...

βλεπω πολλα παιδια παιζουν σε 1440p παρολο που υποστηριζουν τα monitors και 3840X 2160 και λεω μην ειναι πιο smooth στα 1440p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, giokol είπε

Πολύ smooth το early access. Έκανα login και  μέσα σε 1 λεπτό ήμουν μέσα χωρίς πρόβλημα. 
Φοβόμουν λίγο το pc μου για bottleneck από το CPU (i5 9600k με 3060Ti – RAM 32GB) αλλά πήγαν πολύ καλά τα πράγματα. Καθόλου stuttering και λίγο lag μέσα στις πόλεις.
Σε 27” με 1440p παίζω σε High settings (όχι ultra) και DLSS στο quality πάνω από 120FPS σταθερά (μου έκανε εντύπωση).Νομίζω μέχρι το κανονικό launch θα είναι καλά τα πράγματα. Θα δείξει όταν μπει ο πολύς κόσμος από 06/06. Γενικά καλές εντυπώσεις (για το δίωρο που έπαιξα) 
 

Κάντε μία υπομονή μέχρι την Τρίτη που θα χωθούμε όλοι με τις απλές εκδόσεις.

Τότε θα γίνει το πραγματικό crash test των servers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mphxths είπε

Μια χαρα το παιχνιδι , οπως το ειχαμε δει στα beta. Κανενα προβλημα στα logins , κατι παγωματα μου εκανε καναδυο φορες , δεν ξερω που οφειλονταν ... κατα τα αλλα 2 ωριτσες επαιξα χαλαρα και ομορφα. Sorceress lvl 19 την αφηνω για σημερα και αυριο μερα ειναι :)

Tην φαση με τον Butcher παντως δεν την καταλαβα. Μου εμφανιστηκε 2 φορες σε κατι dungeons , αυτα που σου ξεκλειδωνουν κατι passives. Ετσι εμφανιζεται για να σου σπασει τα νευρα ? Να βγαζουν λεφτα οι smiths απο τα repairs ? Ποια διανοια εκει στην blizzard το σκεφτηκε αυτο το random butcher spawn ?

Είναι random encounter ο Butcher, θα τον βλέπεις συχνά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είμαι fan της σειράς και των isometric παιχνιδιών, το πήρα και γω για την παρέα.
Θεωρητικά θα άρχιζα πιο μετά από όλους στην παρέα μου αλλά βλέπω ότι μόνο εγώ μπήκα τόσο νωρίς.
Δεν παίζω συνέχεια καθώς από της 9 και μετά είμαι στην δουλειά αλλά έφτασα 13 level, το class που θα κάνω είναι Ice Shards Sorcerer.
Ωραίο είναι ως τώρα. Τα mounts πότε τα ξεκλειδώνουμε; Βλέπω κόσμο ήδη 60+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Τα mounts πότε τα ξεκλειδώνουμε

Spoiler

Με quest που αν και το ξεκινάς από act1 πρέπει να φτάσεις έως και το act4 για να πάρεις mount.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dream21 είπε

βλεπω πολλα παιδια παιζουν σε 1440p παρολο που υποστηριζουν τα monitors και 3840X 2160 και λεω μην ειναι πιο smooth στα 1440p

Ολα εξαρτωνται απο το performance της καρτας σου..

Εαν πιανεις 60 fps σε 4k με high/ultra δεν βλεπω καποιον λογο να μειωσεις την αναλυση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, optimus prime είπε

Ολα εξαρτωνται απο το performance της καρτας σου..

Εαν πιανεις 60 fps σε 4k με high/ultra δεν βλεπω καποιον λογο να μειωσεις την αναλυση.

Eχω μια 3060ti και ειμαι 60fps σε high οποτε το αφηνω οπως λες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, gregpec2 είπε

Για ξεκολλήστε απο τα πισιά και γράψτε εντυπώσεις και για μας που δεν το έχουμε πάρει/πάιξει ακόμη. Χωρίς σπόιλερς παρακαλώ. Ορίστε μας. 😁

Κοιτα εγω που ειμαι πιο απλος τυπος θα σου πω οτι ειναι κορυφαιο και περναω πολυ ευχαριστα.

Καποιος που ειναι ποιο πολυ ψειρας θα σου πει οτι του την δινει η καμερα,του την δινει ποσο αργος ειναι ο χαρακτηρας του,του την δινει που δεν κανει +1.8 dmg παραπανω με το χ skill του..

8 λεπτά πριν, dream21 είπε

Eχω μια 3060ti και ειμαι 60fps σε high οποτε το αφηνω οπως λες..

Ε ναι...

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Κοιτα εγω που ειμαι πιο απλος τυπος θα σου πω οτι ειναι κορυφαιο και περναω πολυ ευχαριστα.

Καποιος που ειναι ποιο πολυ ψειρας θα σου πει οτι του την δινει η καμερα,του την δινει ποσο αργος ειναι ο χαρακτηρας του,του την δινει που δεν κανω +1.8 dmg παραπανω με το χ skill του..

Ε ναι...

Ευτυχώς δε το έχουν κάνει σα το D3 με απειρα legendary και είναι πιο αργό. Ελπίζω η δυσκολία να έχει ανέβει από D3 και ας γκρινιάζουν κάπιοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Κοιτα εγω που ειμαι πιο απλος τυπος θα σου πω οτι ειναι κορυφαιο και περναω πολυ ευχαριστα.

Καποιος που ειναι ποιο πολυ ψειρας θα σου πει οτι του την δινει η καμερα,του την δινει ποσο αργος ειναι ο χαρακτηρας του,του την δινει που δεν κανω +1.8 dmg παραπανω με το χ skill του..

 

Ωραία. Αλλά, βρε συ, να μας πείτε εντυπώσεις από το game ζήτησα, όχι να ψειρίσουμε τη μαϊμού. Άλλωστε τα balance μεταξύ των classes δεν με απασχολούν ιδιαίτερα, εκτός του ότι είναι παρα πολύ νωρίς. 

1 λεπτό πριν, mordred είπε

Ευτυχώς δε το έχουν κάνει σα το D3 με απειρα legendary και είναι πιο αργό. 

Καλό είναι αυτό, επικροτώ. 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...