Προς το περιεχόμενο

Overwatch 2


kostasgpa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι μου λέει οτι το reaper skin θα το δίνανε ούτως ή άλλως δωρεαν για το event και βρήκανε τώρα αφορμή να το πλασάρουν σαν ''συγνώμη''.

Γενικά στις 25 του μήνα θα δούμε πως ακριβώς θα ειναι πλέον τα event απο πλευράς σκινς.

Sojurn καλά κάνουν και δεν ακουμπάνε. Νέος ήρωας είναι ο οποίος θέλει skill(κινηση/σημάδι κλπ).

Κάτα τα αλλα, αυτη την στιγμή πάνω κάτω τι ισχύει με τα tanks

image.jpeg.5af36f3ea90a28d8be9c234dab849bdd.jpeg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 510
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Hack ability lockout duration reduced from 1.75 to 1.5 seconds
Hacked enemies are no longer valid targets for hacking for the duration of the effect
Hacked damage multiplier reduced from 40 to 25%

διαολε. τους ειχα προειδοποιησει απο την πρωτη μερα που ανακοινωθηκε το rework στο Sombra reddit, οτι ακομη και καλο να βγει το νεο της playstyle, θα πεσει τοση γκρινια που θα την νερφαρουν σε σημειο που να καταληξει χειροτερη απο την OW1 εκδοχη της. οπερ και εγενετο.  ειναι πλεον τελειως αχρηστη, διοτι υποτιθεται o νεος της ρολος εστιαζοταν γυρω απο το damage output της. τωρα ακομη και το discord του Zenyata δινει μεγαλυτερο damage boost, απο οτι το hack της. υπεροχα.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Killik εσύ στο launch έλεγες οτι την Sombra την καταστρέψανε, ενω ήταν και ειναι απο τα καλύτερα dps, με ισως το καλύτερο flank για τα support εξού και τα nerfs.....

Επίσης αυτό ειναι και το όλο point των αλλαγών/nerfs/buffs. Ανάλογα με το meta και feedback του κόσμου να γίνονται οι όποιες αλλαγές(βλέπε και Zarya/D VA σε tanks και προσεχως μάλλον για την επόμενη season του Doomfist).

Γιαυτό και η J.Queen έφαγε nerfs πριν την επίσημη κυκλοφορία της beta και ειναι τώρα αρκετά under powered και την ξεπερνάνε πόσα άλλα tanks μετα και το nerf στο aoe shield.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχεις τα στατιστικα που δειχνουν οτι ειναι απο τα καλυτερα dps? δεν μιλαω για το competitive, και στο 1 ηταν βιωσιμη εκει, αλλα για το 90% που παιζει casual low ranks. εγω παντως σε ολα τα QP/TDM/BLITZ που εχω παιξει, η μονη καλη Sombra που εχω δει σχεδον μεχρι τωρα να παιζει, ειμαι εγω.

η Blizzard αδιαφορει για το feedback του κοσμου. οτι τους πει η λιγκα θα κανουν, συν τι δειχνουν τα metrics τους. αυτο δεν το λεω εγω, οι ιδιοι οι devs το εχουν πει.

αλλα περα απο αυτο, εγω ειχα πει κατι πολυ συγκεκριμενο. οτι το 1s hack lock ειναι αχρηστο. και εντελει ειχα δικιο, διοτι το μπαφαρανε. αλλα το κανανε συγκρατημενα, προσθεσανε μολις 0.75s, το ιδιο εγινε και με το νερφ που το πηγανε στο 1.5. 0.25s πανω-κατω ειναι αμελητεο ποσο, κατι που δειχνει ξεκαθαρα οτι  γνωριζουν ποσο impactful αλλα και απαραιτητο ειναι το hack lock της, πως το damage boost απο μονο του δεν βοηθαει.

τωρα τι εχουμε;  μεγαλο νερφ στο damage boost, νερφ στο hack time (με το rework), νερφ στο σπαμαρισμα του hack, εμμεσο νερφ στο channeling ultimate (πχ o Hog δεν επηρεαζεται). Εχουν αναιρεσει ακριβως ολα τα επιχειρηματα που μου λεγανε οι υποστηρικτες του rework, οταν τους προειδοποιουσα πως ακομη και καλο να βγει το rework της, θα φαει τοσο νερφ, που θα γινει χειροτερη απο οτι ηταν πριν. Και γιαυτο θα ηταν καλυτερα να μην την πειραξουν καθολου. να οριστε, εγινε.

λογικα θα την ξαναδουμε σε μελλοντικα patch notes, αν πραγματικα ενδιαφερει την Blizzard το balancing. Ενας unplayable ηρωας δεν ειναι balanced.

 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Who cares για τους casual low ranks που ακόμα και τα objectives παρατάνε για να πάνε να παίξουν φάπες?

Που παίρνουν Soldier και ακόμα και με auto aim ulti δεν μπορούν να σκοτώσουν τίποτα ή που δεν βαράνε το immort. field του Baptiste κλπ?

Clown fiesta ειναι τα casual low ranks, οπως clown fiesta ειναι και το Quick Play, εξου γιατι τα περισσότερα παιχνιδια ειναι ποια ομάδα θα κανει Stomp την άλλη.

Αν τα νερφς/buffs γινόταν βάση των casual low ranks, δεν θα είχε 150 ζωή η Tracer αλλα πολύ παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Who cares για τους casual low ranks"

ειπε η Blizzard και μετα παει και κανει rework στην Sombra επειδη ηταν ανυπαρκτη σε ολα τα non-competitive ranks, αλλα βιωσιμη στο  competitive. 😆

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοείται οτι κανεις δεν παίζει Sombra σε quick play ή Arcade. Αφού το λέει ο Killik, έτσι θα είναι...τι όχι?

Βρε τι διαβάζουμε πάλι 😂

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/10/2022 στις 7:12 ΜΜ, KilliK είπε

εχεις τα στατιστικα που δειχνουν οτι ειναι απο τα καλυτερα dps? δεν μιλαω για το competitive, και στο 1 ηταν βιωσιμη εκει, αλλα για το 90% που παιζει casual low ranks. εγω παντως σε ολα τα QP/TDM/BLITZ που εχω παιξει, η μονη καλη Sombra που εχω δει σχεδον μεχρι τωρα να παιζει, ειμαι εγω.

1) what?? το θεμα ειναι να ειναι βιωσιμη στο qp που ο διπλανος σου ειναι gm και ο παραδιπλα low gold?
2) doubt

αυτα που λες δεν βγαζουν νοημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα  Killik, εδω πιο πάνω έγραψες οτι παιζεις την καλύτερη Sombra εκτός Competitive και δεν δεχόσουν οτι ήταν απο τα καλύτερα dps στο παιχνιδι, λές και μονο στα πολύ υψηλα competitive ranks(master/Grandmaster/OWL) την αξιοποιούσαν.

Πειραξε η Blizzard την αγαπημένη σου Sombra και άρχισες πάλι την καταστροφολογία, λές και όλο το παιχνιδι περιστρέφεται γύρω απο αυτην, και ολα τα άλλα ειναι μια χαρά/balanced....

Ούτε οσοι παιζουν mei δεν κάνουν έτσι, που έφαγε χειρότερο nerf με την αφαιρεσή του freeze εκτος της ulti.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

1) what?? το θεμα ειναι να ειναι βιωσιμη στο qp που ο διπλανος σου ειναι gm και ο παραδιπλα low gold?
2) doubt

αυτα που λες δεν βγαζουν νοημα...

"η μονη καλη Sombra που εχω δει σχεδον μεχρι τωρα να παιζει, ειμαι εγω."

εμφαση στο καλη. πουθενα δεν εγραψα οτι δεν βλεπω αλλες Sombra. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ελα  Killik, εδω πιο πάνω έγραψες οτι παιζεις την καλύτερη Sombra εκτός Competitive και δεν δεχόσουν οτι ήταν απο τα καλύτερα dps στο παιχνιδι, λές και μονο στα πολύ υψηλα competitive ranks(master/Grandmaster/OWL) την αξιοποιούσαν.

Πειραξε η Blizzard την αγαπημένη σου Sombra και άρχισες πάλι την καταστροφολογία, λές και όλο το παιχνιδι περιστρέφεται γύρω απο αυτην, και ολα τα άλλα ειναι μια χαρά/balanced....

Ούτε οσοι παιζουν mei δεν κάνουν έτσι, που έφαγε χειρότερο nerf με την αφαιρεσή του freeze εκτος της ulti.

 

εχω απαντησει στα παραπανω σε προηγουμενο ποστ μου. να μην τα επαναλαμβω.

εγω ως Sombra main, σχολιασα την ειδηση για τις αλλαγες που ερχονται. και απαντησα στα δικα σου σχολια πανω σε αυτο. τωρα το αν αυτο ειναι καταστροφολογια, θα δειξει το μελλον. παντως η προβλεψη μου οτι θα εχουμε επαναληψη του τι συνεβει με το προηγουμενο rework της, επιβεβαιωθηκε. εκτος και αν τα patch notes leaks αποδειχθουν λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε Quick play μια χαρά εχω πετυχει άτομα να κάνουν παπάδες με όλους τους ήρωες, ακόμα και Doomfist.

Και ναι,εχω πετυχει και Sombrες , να έρχονται πίσω απο την ομάδα και να τρώνε ευκολα τα support,ειδικά στις καινούργιες πίστες.

Βασικά σε σχέση με OW1, ολως τυχαιως βλέπω πολύ περισσότερο κόσμο με Sombra. 

Οπως έγραψε και ο συμφορουμίτης πιο πάνω, αυτος ειναι ένας απο τους λόγους που πολλά παιχνιδια καταντάνε σε Stomps μιας ομάδας.

Οτι ειδικά σε Quick Play, πετυχαινεις άτομα απο μεγαλύτερα ranks.

Και σε competitive συμβαινει αυτό, έτσι οπως τα έκανε η Blizzard τώρα τις πρώτες ημέρες, και έβαζε τον περισσότερο κόσμο στα χαμηλότερα ranks.

Αρα ναι δεν μου προκαλούν εντύπωση τα nerfs/αλλαγές ούτε σε αυτή, ούτε στην Zarya,ούτε στην Dva, ούτε στον Genji.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...