Προς το περιεχόμενο

Overwatch 2


kostasgpa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την μόνη διαφορά οτι ο Roadhog στο OW1, είχε άλλο ενα τάνκ διπλα του, δεν ήταν main tank οπως τώρα, ούτε ολες οι πίστες είχαν πολύ mobility.

Ο roadhog αυτη την στιγμή ειναι απο τα χειρότερα τανκς ακριβώς γιατι δεν ειναι πραγματικό tank, δεν εχει το παραμικρο ability να προστατέψει κάποιον(ούτε και τον εαυτό του). 

10 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

https://www.metacritic.com/game/pc/overwatch-2

το βιντεο της κιρικο σας αρεσε?

Αναμενόμενες βαθμολογίες οπως και στην πλειοψηφια των F2P παιχνιδιών, και λόγω και του θέματος με τους servers, πάτος το user score.

Το video της kiriko σύμφωνα και με τα περισσότερα σχόλια ήταν πετυχημένο(ναι μου άρεσε προσωπικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 510
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ουτε καν damage boost δεν τος εδωσε. πως να μην χασουν μετα; 😝

περα απο την πλακα, ναι συμφωνω και εγω, ο Roadhog ειναι απο τα πιο αδυναμα tanks, κυριως επειδη ειναι παραειναι αργος και ευαλωτος για το καινουργιο playstyle. θυμαμαι στο experimental με τα tanks που ειχαν κανει, ειχαν δοκιμασει να κανει heal και την ομαδα του. δεν ξερω γιατι δεν το κρατησανε, ενω με την Zarya αλλαξανε τελικα το barrier mechanic της. Ισως το αφησανε για κανα μελλοντικο rework, αν δουν οτι δεν τραβαει στο 2.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Tetrabitos είπε

Ούτε μια πιστολιά δεν έριξες ρε θηρίο με την mercy?

Ε ναι ενώ η αντίπαλη mercy που έριξε μια(26 ολόκληρο dmg), έκανε την διαφορά..

Αν θες να κάνεις dmg σαν support, δεν παίρνεις Mercy και χαίρομαι που απο το παραπάνω screenshot,μόνο αυτό ξεχώρισες 🥴

1 ώρα πριν, KilliK είπε

ουτε καν damage boost δεν τος εδωσε. πως να μην χασουν μετα; 😝

Δεν το βλέπεις πασά μου δεξιά το 45% offensive beam usage και το dmg amplified? :) 

Τι παραπάνω dmg boost να κάνω σε άτομα που με το παραμικρό ψόφαγαν? Μέχρι και σε deaths, τα περισσότερα τα ειχαν οι dps.

Το παραπάνω τα ανέφερα για να τονίσω αυτά που είχα γράψει παλιότερα για το ποσο χάλια ειναι η κατάσταση τωρα στις αρχές,και δεν μου κάνει εντύπωση γιατι βλέπω πάλι τα support να ειναι σε ζήτηση με αυτά τα χάλια.

Yolo dps και οτι κάτσει.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mea culpa. ειχα την εντυπωση οτι το damage απο το boost στο βγαζει και στο damage stat. αν και δεν καταλαβαιω πως εχεις κανει assist χωρις damage.

εγω παντως αν βλεπω οτι τα dps ειναι  αχρηστα, αλλαζω σε dps/tank με self-heal, η στην moira αν παιζω hero lock.  αλλιως χαραμιζω το heal μου.

το καλο με το scoreboard τωρα ειναι, οτι δεν μπορουν να σου πουν τιποτα. ειτε ολοι θα εχετε παιξει χαλια, ειτε θα εχεις παιξει καλυτερα απο αυτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε role lock παιχνιδια οπως το παραπάνω, οτι και να πάρεις σαν support δεν θα κάνει την διαφορά.

Κλασσικό παράδειγμα η Ana. Εκανε παραπάνω dmg και απο το 1 dps, αλλά δεν άλλαξε απολύτως τίποτα στο παιχνίδι.

Και πως να αλλάξει οταν ο ένας Bastion εχει 27kills ενώ ο άλλος εχει μόνο 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ε ναι ενώ η αντίπαλη mercy που έριξε μια(26 ολόκληρο dmg), έκανε την διαφορά 🥴

Αν θες να κάνεις dmg σαν support, δεν παίρνεις Mercy....

 

Θέλει να εκμεταλλεύεσαι το κάθε δευτερόλεπτο. Μπορεί να είναι full heal η ομάδα σου, να τους πετύχετε σε μια ευθεία να ρίξεις 10 πιστόλιες, αλλάζεις σε heal αν δείς και άδειασαν οι δικοί σου, μετα στο empower, ξανά στο heal, μόλις τους βλέπεις ικανοποιητικά γεμάτους τους δικούς σου ρίχνεις καμιά πιστολιά πάλι και σε επανάληψη. 

Απλά δεν είναι να κάθεσαι απο πίσω και να σπαμαρεις με το heal ακόμα και τους γεμάτους χωρίς νόημα, μπας και αδειάσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Απλά δεν είναι να κάθεσαι απο πίσω και να σπαμαρεις με το heal ακόμα και τους γεμάτους χωρίς νόημα, μπας και αδειάσουν.

Ανοιξε το παιχνιδι και διάβασε τι κάνει με το δεξι κλικ το κεντρικό όπλο της Mercy.....

38 λεπτά πριν, KilliK είπε

 αν και δεν καταλαβαιω πως εχεις κανει assist χωρις damage.

Για ποιο ακριβώς λόγο σαν support πρέπει να κάνω dmg για να πάρω assist?

Οταν δινεις dmg boost,δεν τον βοηθάς τον συμπαικτη σου πχ οταν σκοτώνει κάποιον άλλο?🤨

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Σε role lock παιχνιδια οπως το παραπάνω, οτι και να πάρεις σαν support δεν θα κάνει την διαφορά.

Κλασσικό παράδειγμα η Ana. Εκανε παραπάνω dmg και απο το 1 dps, αλλά δεν άλλαξε απολύτως τίποτα στο παιχνίδι.

Και πως να αλλάξει οταν ο ένας Bastion εχει 27kills ενώ ο άλλος εχει μόνο 2?

νανι, δεν θα δεις διαφορα, αλλα καλυτερο απο το να χηλαρεις τζαμπα.

ο Bastio εχει το πιο αχρηστο ultimate, απορω γιατι του το αλλαξανε το παλιο. Κυριολεκτικα ολοι φευγουμε με το πασο μας οταν ριχει τις βομβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ανοιξε το παιχνιδι και διάβασε τι κάνει με το δεξι κλικ το κεντρικό όπλο της Mercy.....

Για ποιο ακριβώς λόγο σαν support πρέπει να κάνω dmg για να πάρω assist?

Οταν δινεις dmg boost,δεν τον βοηθάς τον συμπαικτη σου πχ οταν σκοτώνει κάποιον άλλο?🤨

Εγώ το παίζω στο Xbox δεν ξέρω τα δεξί κλικ.

Αγάπη για κάποιο λόγο το έβαλαν το πιστόλι. Άμα βάλω κανένα κορεάτικο στριμ δεν θα δω μια mercy main  να μην πυροβολεί ποτέ πιστεύεις; Μόνο εγώ το κάνω;

Τουλάχιστον αν φάει wipe η ομάδα σου και τρέχεις πανικόβλητος θα το χρησιμοποιήσεις ή θα κάτσεις άγαλμα να σε φάνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Εγώ το παίζω στο Xbox δεν ξέρω τα δεξί κλικ.

Αγάπη για κάποιο λόγο το έβαλαν το πιστόλι. Άμα βάλω κανένα κορεάτικο στριμ δεν θα δω μια mercy main  να μην πυροβολεί ποτέ πιστεύεις; Μόνο εγώ το κάνω;

Τουλάχιστον αν φάει wipe η ομάδα σου και τρέχεις πανικόβλητος θα το χρησιμοποιήσεις ή θα κάτσεις άγαλμα να σε φάνε;

Ωραια, ανοιξε στο xbox και δες τι άλλο κάνει το κεντρικό όπλο της Mercy πέραν απο heal,μιας και απο οτι φαίνεται δεν γνωρίζεις τι κάνει αν και παίζεις απο το OW1.

Ξέρω πολύ καλά τι ρόλο βαράει το πιστόλι σε αυτό το χαρακτήρα και πότε πρέπει να το χρησιμοποιείς.

Επίσης αμφιβάλλω αν στα κορεατικα streams που αναφέρεις, θα δεις ποτέ ένα παιχνιδι να τελείωσει με τόσο τραγικά νούμερα σε μια ομάδα συνολικά...

Δες και η αντίπαλη Mercy, πόσο πολύ dmg έκανε με το πιστόλι. Γιαυτο έχει 22 Assists, απο το πολύ dmg.....

Ε ρε τι διαβάζουμε πάλι....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Fulgore είπε

Free to play λέμε και κλαίμε. Ούτε στο launch του OW1 ή στην beta πριν πόσα χρόνια, τόσα χάλια.

image.jpeg.05fc31b33eaee417bddb281b84020db2.jpeg

Καλά εντάξει αυτό τύχαινε και στο og overwatch σε solo queue. Μου έχει τύχει να τελεiώσω round με reaper με 0 elims lol.

Μπορεί βέβαια να σου κάτσει και από την ανάποδη.

Untitled2.jpg

Ούτε καν χρειάστηκε να κάνω κάποιον heal lol.

Η απλά να παίξεις "genji moira" που παίζω κάποιες φορές εγώ αν πετύχω μετριάτζες και να τους κάνεις συνέχεια flanks για χαβαλέ.Untitled.jpg

Αλλά ναι σε γενικές γραμμές αν έχετε κουκουρούκου tank η δε μπορείτε να κάνετε poke τα support πίσω μη περιμένετε εύκολα προκοπή.

 

PS στο 2o game rageάρε στο chat η pharah που την τρώγαμε με junk και moira αχαχαχαχαχαχα.

Δεν υπάρχουν healers/tank/dps. Όλοι βοηθάνε και κάνουν damage και focus τα support.

Ο road που λέτε είναι από τα καλύτερα poke tanks 1 σκάλα κάτω από την junker queen imo. Απλά πρέπει να πετύχεις αρκετά hooks. Αν και το καλύτερο tank γενικά στο game πιστεύω είναι η Zarya.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...