Προς το περιεχόμενο

Overwatch 2


kostasgpa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, ilos είπε

Αλλά ναι σε γενικές γραμμές αν έχετε κουκουρούκου tank η δε μπορείτε να κάνετε poke τα support πίσω μη περιμένετε εύκολα προκοπή.

Στο OW1 δεν μπορούσες να δεις αναλυτικά τα στοιχεία των παικτών συνολικά, ενώ εδώ μπορεις.

Και ναι, η πρώτη σου φωτογραφια ειναι ανάλογη με αυτή που ανέβασα εγώ.

Βέβαια και πάλι στην περιπτωση μου, ο ενας bastion έκανε 5φορές παραπάνω dmg απο τον άλλο.. 5φορές

Ο δε junkrat,λιγότερο dmg και απο το tank, με διαφορά κιολας. Δεν ξέρω τι σοι matchmaking έχει αυτη την στιγμή το quick play τωρα στις αρχές.

Και ο άλλος παραπάνω κολλάει στο dmg της mercy με το πιστόλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 510
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Στο OW1 δεν μπορούσες να δεις αναλυτικά τα στοιχεία των παικτών συνολικά, ενώ εδώ μπορεις.

Και ναι, η πρώτη σου φωτογραφια ειναι ανάλογη με αυτή που ανέβασα εγώ.

Βέβαια και πάλι στην περιπτωση μου, ο ενας bastion έκανε 5φορές παραπάνω dmg απο τον άλλο.. 5φορές

Ο δε junkrat,λιγότερο dmg και απο το tank, με διαφορά κιολας. Δεν ξέρω τι σοι matchmaking έχει αυτη την στιγμή το quick play τωρα στις αρχές.

Και ο άλλος παραπάνω κολλάει στο dmg της mercy με το πιστόλι.

Το θέμα είναι γιατί παραξενεύεσαι - έτσι ήταν και στο 1. Αν σε χαλάει μη κάνεις solo queue, εμένα δε με νοιάζει next round.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τωρινή κατάσταση που πετυχαίνω αυτές τις ημέρες αναφέρω(οχι σε όλα τα παιχνίδια βέβαια και οχι σε competitive), και ειναι ευκαιρια να γραφτει και τίποτα για το ίδιο το παιχνίδι.

Στο 1 πάντως δεν θυμάμαι τέτοια χάλια και τόσο μεγάλο χάσμα.

Δες και την 2ρη φωτογραφια που μου έστειλες. Ο μεν Roadhog έχει το διπλάσιο healing απο την Kiriko,η δε mercy(με pharah στην ομάδα με 17kills)και έχει μόλις 1 Assist.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Fulgore είπε

Την τωρινή κατάσταση που πετυχαίνω αυτές τις ημέρες αναφέρω(οχι σε όλα τα παιχνίδια βέβαια και οχι σε competitive), και ειναι ευκαιρια να γραφτει και τίποτα για το ίδιο το παιχνίδι.

Στο 1 πάντως δεν θυμάμαι τέτοια χάλια και τόσο μεγάλο χάσμα.

Δες και την 2ρη φωτογραφια που μου έστειλες. Ο μεν Roadhog έχει το διπλάσιο healing απο την Kiriko,η δε mercy(με pharah στην ομάδα με 17kills)και έχει μόλις 1 Assist.

++++ ακριβως ετσι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ευτυχώς έγινε 5v5 γιατί στο OW1 είχε ξεφτιλιστεί με τα 2 tanks απλά βάραγες τα shields..

Και όλως τυχαιως τώρα τα καλύτερα tanks ειναι αυτά με ασπίδες 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Και όλως τυχαιως τώρα τα καλύτερα tanks ειναι αυτά με ασπίδες 😉

Ναι αλλά τώρα γίνεται παιχνίδι, πριν απλά βάραγες τα shields και σε έπιανε η βαρεμάρα..Ένας από τους λόγους που είχα παρατήσει το 1.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Θεωρητικά και τώρα μπορει να γινει αυτό στο Open Queue αν πχ πάρουν οι άλλοι 3 tank με ασπίδες.

Γι' αυτό παίζεις με ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ορίσα είναι κτήνος. 

Έκραζα την επιλογή να το κάνουν 5vs5 όσο το βλέπα σε στρίμερς στη μπέτα αλλά τώρα που το παίξα αρκετά νομίζω πως έκανε το παιχνίδι ακόμα πιο φανκ, λιγότερο τάκτικαλ μεν αλλά ακόμα πιο έντονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειναι σιγουρο οτι τα παραπονα θα πληθυνουν μολις κοπασει ο αρχικος ενθουσιασμος και συνειδητοποιησουν ποσο δραστικα εχει αλλαξει ο τροπος παιξιματος, με το τανκ να κυριαρχει και οι υπολοιποι ρολοι ναναι σε δευτερη μοιρα, ειδικα οι χηλερς. Πλεον κατεβαινεις σαν κοπαδι, κοπανιεσαι, και αν χασεις το τανκ σου, εχεις το αντιπαλο τανκ να σε γλενταει. Και αυτη η διαφορα ειναι φανερη. Στο 1 οταν επαιζα dps/healer,  συνηθως το shootout γινοταν με τα αντιπαλα dps/healers. Εδω ομως ειμαι συνεχεια αντιμετωπος και με τανκς. Και κοιταω τα scoreboards και βλεπω παντα ναναι στην κορυφη.

Προσωπικα ειμαι υπερ του 5x5, το χα πει πριν καν ανακοινωθει το 2, οτι με την 5αδα θα μοιραζοταν καλυτερα η συμμετοχη των παικτων στο ματς, και θα μετριαζοταν το barrierfest  (για 1 tank 1 healer 3 dps ελεγα). Εδω ομως πηγανε και αλλαξανε τον ρολο των τανκς απο anchor σε brawler,  τα ενισχυσανε, αποδυναμωσανε τα dps, και αφησανετα healers απροστατευτα.

Και νομιζω οτι το balancing δεν θα βελτιωσει την κατασταση, διοτι εχουν πεσει σε σχεδιαστικο αδιεξοδο. Ειτε νερφαρουν τα tanks, ειτε μπαφαρουν τους υπολοιπους, τα τανκς θα καταληξουν στο τελος να ειναι στο OW1 επιπεδο δυναμης τους, με τα dps να γινονται παλι οι πρωταγωνιστε στα ματς. Κατι που οι developers δε θελουν, διοτι αυτη η δραστικη αλλαγη ξεκινησε για να εξαλειψουν το προβλημα με τα barriers και να τα κανουν πιο ελκυστικα για τους παικτες να τα παιξουν.

Ολα αυτα τα προβληματα ειναι απορροια της κακοδιαχειρισης απο τα αφεντικα της Activison. Oλες αυτες οι αλλαγες επρεπε ναχανε γινει σε βαθος χρονου, για να τις τεσταρουν επαρκως οι devs. Περα ομως απο τα experiments, δεν συνεβει αυτο. Και τωρα ειμαστε παλι στην ιδια φαση οπου πρεπει να περιμενουμε 1-2 χρονια μεχρι το παιχνιδι να ξαναγιβει λιγοτερο "εκνευριστικο".

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Fulgore είπε

.

Και ο άλλος παραπάνω κολλάει στο dmg της mercy με το πιστόλι.

Εσύ κόλλησες σε ένα unranked game που έπαιξες για την ήττα σου. Αναλυεις τι δεν έκανε ο καθένας, όχι όμως τι δεν έκανες εσύ. Και στο ξαναλέω, άμα είσαι κολλημένος με το heal μόνο πίσω από τον τελευταίο δεν κάνεις τίποτα. Καλά για rank δεν το συζητώ πρώτο θα σε τρώνε. Βλέπω και τους καινούριους στα unranked που παίζουν όπως ακριβώς περιγράφεις εσύ. Αλλά αυτοί δεν έχουν ούτε σκινς, ούτε σπρέι γενικά 2 μέρες παίζουν και δεν ξέρουν που καν τα 4.

Επίσης επειδή μόνο εγώ παίζω με πιστόλι την mercy όταν παραστεί ευκαιρία στα tf, θα στείλω email  στην Activision blizzard να το αφαιρέσουν ή να του δώσουν το όνομα μου προς τιμήν μου. 

Αυτά. Μάλλον εγώ είμαι ο λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...