Προς το περιεχόμενο

H ΕΑ έδωσε στη δημοσιότητα το πρώτο βίντεο του Command & Conquer Remastered


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Μπήκαν στον όποιο κόπο για το Red Alert 1, και δεν έπιασαν Generals (Zero Hour) τα κορόιδα. Εγώ ακόμα παίζουν 2-3 Zero Hour / βδομαδα.

Δυο παλικάρια παρουσιαστές μόνο το έχουν κάνει ΤΟΥΜΠΑΝΟ το Zero Hour μόνο μέσω των τουρνουά που διεξάγουν.

Δεν ακούνε τη ζήτηση ρε γαμώτο..

Μάλλον αγνοείς το γεγονός ότι TD και RA έχουν μεγαλύτερη απήχηση απ' ότι το ZH... Ακόμα και σήμερα μαζί με το Dune 2000 και μέσω της εφαρμογής CnCnet (στα πρότυπα του θρυλικού Westwood chat) μπορείς και συνεχίζεις να παίζεις διαδικτυακά τα δύο πρώτα διαμάντια και το Dune 2000 της Westwood.

Eμείς που ξεκινήσαμε το RTS genre με Warcraft και Command & Conquer από την αρχή της κυκλοφορίας τους, που παίζαμε διαδικτυακά με τηλεφωνική κλήση ποτέ δεν συμπαθήσαμε τα συνεπακόλουθά τους, τύπου Generals ή το Warcraft 3...

Επεξ/σία από Black Flag
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 25/10/2019 στις 10:09 ΜΜ, naoumv είπε

Pentium 4 + Nvidia geforce 256mb. Δύο απλά πράγματα για να ' καείς ' με ένα τέτοιο παιχνίδι τότε ....! Ωραίες αναμνήσεις.οταν το pc gaming ήταν ποιο κοντά στο μέσο χρήστη χωρίς πολλά πολλά...!

Pentium 2 στα 333Mhz και Riva TNT ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Black Flag είπε

Eμείς που ξεκινήσαμε το RTS genre με Warcraft και Command & Conquer από την αρχή της κυκλοφορίας τους, που παίζαμε διαδικτυακά με τηλεφωνική κλήση ποτέ δεν συμπαθήσαμε τα συνεπακόλουθά τους, τύπου Generals ή το Warcraft 3...

 

Eγω που ξεκινησα με dune II (το πρωτο RTS), warcfaft 1, starcraft κτλ το επαιξα αρκετα το warcfraft 3 , αν και μετα μπηκα στο κοσμο του Dota.

Aκομα και τωρα, σε ενα παλιο λαπτοπ που εχω στο χωριο, παιζω dune2 , καθως και Master of Orion2, Lands of Lore the Throne of chaos και που και που τερματιζω το Kyrandia ( westwood studios adventure) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Dune II είναι αρκετά δύστροπο και με εκνευρίζει.

Starcraft δεν έπαιξα ποτέ. Αν και τα έχω όλα γνήσια.

Τα Legend of Kyrandia δεν τα τερμάτισα, τα έχω στο πρόγραμμα όμως. Τα RPGs δεν μου αρέσουν. Τα Μaster of Orion δεν με ενθουσίασαν αρκετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχαν πει για general 2 με ωραια γραφικα αλλα το εθαψαν.

το καλυτερο ειναι να βγουν τετοια παιχνιδια general (c & c ) kai empire earth 1 με νεα γραφικα και λοιπα αλλα με την λογικη του τοτε ως gameplay και στυσιμο κατι δηλαδη οχι τοσο περίπλοκο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Black Flag είπε

Το Dune II είναι αρκετά δύστροπο και με εκνευρίζει.

Starcraft δεν έπαιξα ποτέ. Αν και τα έχω όλα γνήσια.

Τα Legend of Kyrandia δεν τα τερμάτισα, τα έχω στο πρόγραμμα όμως. Τα RPGs δεν μου αρέσουν. Τα Μaster of Orion δεν με ενθουσίασαν αρκετά.

Στο Dune II τα mechanics ειναι αστα να πανε με βαση τα σημερινα δεδομενα. Κλικ το unit , επιλογη move απο το μενου του unit κλικ στον χαρτη , επομενο unit παλι τα ιδια , μετα κλικ το unit , attack κτλ κτλ.. Για πολλα Mouse ειναι το game... Boηθαει βεβαια το keyboard.

To Starcraft πιστευω με ανεβασε καποια level σαν gamer των RTS. 

Mε το legend of kyrandia (1+2) και το Lands of Lore (rpg) εγω προσωπικα μεγαλωσα. Θυμαμαι παιδι ειχα σκαλωσει καπου και με βοηθησε ο πατερας μου να περασω το γριφο. Κολλησε και αυτος και το τερματισαμε μαζι. Χαιρομαι που ακομα και σημερα παιζει κανενα παιχνιδακι να περασει η ωρα. Βασικα μονο Heroes of Might and Magic III παιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ra2 πακέτο μαζι με το Yr ήταν το τελευταίο physical που αγόρασα στο pc. Δε θα 'ταν 2001; θυμαμαι μου έκανε εντύπωση  που δεν είχε χάρτινη συσκευασία αλλά ήταν στην πλαστική θήκη που έχουμε μέχρι σήμερα. Όμορφες εποχές. Rip Westwood. Btw παίζω μέχρι και σήμερα yuris revenge online με τον λογαριασμο που είχα φτιάξει τότε. Από κόσμο είναι αξιοπρεπές, ανα πασα ώρα 20 με 30 ξεκλείδωτα match και καμια 15ρια κλειδωμένα (κατάταξης). Να πω οτι θελω να εχει απήχηση το remake, για να πιάσουν  στα χέρια τους και το Ra2 θα πω ψέματα.

Επεξ/σία από tsakonass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/10/2019 στις 10:03 ΜΜ, gastonegr είπε

Εποχές ...

Τεσπά τότε ήταν καλό τώρα τι τους έχει πιάσει όλους με τα remastered δεν μπορώ να καταλάβω..

παιχνιδια π.Χ και τα βαφτίζουν remastered.. λες και εγώ που ανήκω στην τότε γενιά θα το ξαναπαίξω.. 

Το βάζω το βλέπω το βαριέμαι το παρατάω.. 

Φτιάξτε κάνα καινούριο με την συνταγή την τότε και ναι θα ασχοληθούμε.

θα ήθελα πολυ να βγει σε remastered το medal of honor alient asault. Και τα επόμενα δηλαδη....που με το που ξεκίναγε η φαση μια ήτανε η εκφραση που εβγαινε απο το στόμα μας..."πωπω φιλε γινεται της π....άνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/10/2019 στις 1:14 ΠΜ, >>Morpheus>> είπε

Pentium 2 στα 333Mhz και Riva TNT ...

Pentium 1 MMX με s3 virge και μου έτρεχε πένα το warcraft2/red alert 1 

Στις 27/10/2019 στις 9:54 ΜΜ, tsakonass είπε

Το ra2 πακέτο μαζι με το Yr ήταν το τελευταίο physical που αγόρασα στο pc. Δε θα 'ταν 2001; θυμαμαι μου έκανε εντύπωση  που δεν είχε χάρτινη συσκευασία αλλά ήταν στην πλαστική θήκη που έχουμε μέχρι σήμερα. Όμορφες εποχές. Rip Westwood. Btw παίζω μέχρι και σήμερα yuris revenge online με τον λογαριασμο που είχα φτιάξει τότε. Από κόσμο είναι αξιοπρεπές, ανα πασα ώρα 20 με 30 ξεκλείδωτα match και καμια 15ρια κλειδωμένα (κατάταξης). Να πω οτι θελω να εχει απήχηση το remake, για να πιάσουν  στα χέρια τους και το Ra2 θα πω ψέματα.

Αυτό που βαστάει ακόμη με τέλεια γραφικά είναι το commands and conquer 3 tiberium sun είτε τοπικά είτε μέσο ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον θα το δούμε κι αυτό στο Steam;

Φαίνεται να είναι πλέον γεγονός, όχι φήμες.

EA games are returning to Steam along with the EA Access subscription service

Star Wars Jedi: Fallen Order will be the first new EA game released on Steam since 2011

https://www.theverge.com/2019/10/29/20937055/ea-games-steam-access-subscription-service-pc-storefront-jedi-fallen-order-sales

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1996 Χριστούγεννα με ένα Pentium 200mmx , 32mb ram & 4mb gpu και έλιωνα 2 εβδομάδες που είχα χριστουγεννιάτικες διακοπές του σχολείου . Τρομερό παιχνίδι και επιτέλους το έφτιαξαν για τους σύγχρονους υπολογιστές. Αγορά dayone για τέτοιου είδους θρυλικό παιχνίδι να ξανά θυμηθούμε να νιάτα μας και να παίξουμε και online !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pentium 200 ναι.. MMx όχι γιατί κυκλοφόρησε αρχές του 1997 στην Ελλάδα. :)

Εκτός και αν εννοείς τα επόμενα Χριστούγεννα. Να ξέρεις οι MMx αρχές του 1997 ήταν πανάκριβοι. Ο 200άρης κόστιζε κοντά στις 230.000 Δραχμές!

2 ώρες πριν, X4Tz1S είπε

1996 Χριστούγεννα με ένα Pentium 200mmx , 32mb ram & 4mb gpu και έλιωνα 2 εβδομάδες που είχα χριστουγεννιάτικες διακοπές του σχολείου . Τρομερό παιχνίδι και επιτέλους το έφτιαξαν για τους σύγχρονους υπολογιστές. Αγορά dayone για τέτοιου είδους θρυλικό παιχνίδι να ξανά θυμηθούμε να νιάτα μας και να παίξουμε και online !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...