Προς το περιεχόμενο

Ερευνα αγορας για καινουργιο αυτοκινητο


dragan17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι το θέμα με το καγκουρό είναι κάπως φουσκωμένο αν έχω καταλάβει καλά και έχει πάρει διαστάσεις δυσανάλογες με τη συχνότητα που παρουσιάζεται. 

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, turbat0s είπε

Δηλαδή παραδέχτηκε η ίδια η σκόντα ότι πουλάει με έκπτωση κάτι που ΔΕΝ υπάρχει?

του ειπα συγκεκριμενα οτι εχω βει στο car (https://www.car.gr/21790821-skoda-kodiaq-limited το link που εστειλε ο φιλος) kodiaq σε προσφορα την Limited εκδοση στα 22,000... και τον ρωτησα οτι επειδη μιλαμε για αντιπροσωπεια ισχυει? υπαρχει για κολπο εξαπατησης? παιζει να βγηκε αυτη η προσφορα μετα απο την πρωτη επισκεψη μου στη skoda που εγινε πριν 3 εβδομαδες περιπου? και μου απαντησε οτι οντως υπαρχει αυτη η προσφορα σαν προσφορα αλλα πλεον δεν υπαρχει αυτοκινητο γιατι εχουν πουληθει ολα... τωρα εγω δεν μπηκα στη διαδικασια να τηλεφωνησω στη κοζανη που διχνει το link στο car...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

80 kodiaq είχε για όλη την Ελλάδα. Σε λίγες μέρες εξαφανίστηκαν. 

Αναρωτιέμαι που πήγαν, σε ιδιώτες ή σε εταιρίες leasing. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

80 kodiaq είχε για όλη την Ελλάδα. Σε λίγες μέρες εξαφανίστηκαν. Στην Ελλάδα οι αναφορές για το kangaroo είναι μηδαμινές. 

 

2 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Ναι το θέμα με το καγκουρό είναι κάπως φουσκωμένο αν έχω καταλάβει καλά και έχει πάρει διαστάσεις δυσανάλογες με τη συχνότητα που παρουσιάζεται. 

τι εστι kangaroo...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dragan17 είπε

τι εστι kangaroo...?

Πώς κάνει εκκίνηση ένας νέος άπειρος οδηγός?

Ξεκινάει το αμάξι και πάει χοροπηδηχτά σαν να έχει λόξυγγα.

Ε, το group το έχει εισάγει αυτό σαν feature σε μερικά από τα αμάξια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Πώς κάνει εκκίνηση ένας νέος άπειρος οδηγός?

Ξεκινάει το αμάξι και πάει χοροπηδηχτά σαν να έχει λόξυγγα.

Ε, το group το έχει εισάγει αυτό σαν feature σε μερικά από τα αμάξια του.

γηρασκω αει διδασκομενος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανοντας μια συγκριση στην εκδοση x cite του grandland και στην εκδοση acenta του qashqai στα ματια μου προηγειται ελαχιστα το qashqai... αναφερομαι αποκλειστικα στις εκδοσεις και στο τι παρεχουν... οχι σε χωρους και μηχανικα μερη...

παιδες κατι αλλο που το θυμηθηκα τωρα... θελω οταν στριβω μεσα στην πολη να αναβει το αντιστοιχο προβολακι ομιχλης... το εχω δει σε καποια αυτοκινητα και μου αρεσει παρα πολυ και σαν βοηθητικη ασφαλεια και σαν φινετσα... ξερετε πως λεγεται? πρεπει να υπαρχει εξαρχης στο αυτοκινητο? μπορει να προστεθει μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι,  να θυμίσω ότι έχει  έκθεση αυτοκινήτου στο  πρώην Δυτικού Αεροδρομίου (Αίθουσα Ξιφασκίας) 9-17 Νοεμβρίου 2019. 

Ο΄ποτε μπορείς να τα δείς τα αυτοκίνητα συγκεντρωμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, xarisp είπε

Καλησπέρα και πάλι,  να θυμίσω ότι έχει  έκθεση αυτοκινήτου στο  πρώην Δυτικού Αεροδρομίου (Αίθουσα Ξιφασκίας) 9-17 Νοεμβρίου 2019. 

Ο΄ποτε μπορείς να τα δείς τα αυτοκίνητα συγκεντρωμένα

ευχαριστω πολυ για την ενημερωση! δεν το ηξερα... βεβαια ειμαι απο επαρχια και δεν ξερω αν θα τα καταφερω να ανεβω αλλα οπως και να ΄χει ειναι κατι σημαντικο... επισης δεν ξερω αν εχω το περιθωριο να περιμενω μεχρι τοτε γιατι σε ολες τις εταιριες μου προτειναν να το επισπευσω λιγο για να εχω το αυτοκινητο στα χερια μου μεχρι τελος φλεβαρη του '20... απο αρχες μαρτη αναμενονται καποιες αλλαγες που θα επιφερουν αυξηση τιμων αγορας και τελων κυκλοφοριας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να δεις αν σε βολεύουν οι 130 ίπποι για suv 1300-1500 κιλών. Αυτό ειναι το κυριότερο κατα τη γνώμη μου.

Αν σε βολευουν πρέπει να διαλέξεις το περισσότερο αμάξι στα λεφτά που θα δώσεις. Εδώ το Grandland  έχει ένα μικρό προβάδισμα. Το 3008 πρέπει να το πάρεις στη βασική με πολλές ελλείψεις.

Αν δεν σε βολευει η σχεση ίππων/κιλών, πας αλλού, ή σε πιο μικρα SUV με λιγότερο βάρος ή σε κάποιο crossover τύπου focus active, xceed (πανάκριβο).

Η λύση του Tucson με 177 ίππους που ότι κοίταξες πάει στα 26Κ χειροκίνητο με ανεβασμένα τέλη και ειναι το πιο οικονομικό σκαλοπάτι για δυνατό κινητήρα.

Τα ίδια τράβηξα και εγώ, ειναι μεγάλη μανούβρα αλλά κοιτάζεις καλά αμάξια ετσι κι αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2019 στις 3:22 ΜΜ, dragan17 είπε

ανεφερα οτι εχει ξεπεραστει το ταβανι αυτο μεσα απο την ερευνα αγορας που εκανα... και αν ειναι να δωσω κατι παραπανω για να παρω εναν πιο 'αξιοπιστο' κινητηρα δεν εχω προβλημα...

εχω παρει προσφορα απο hyundai για το tuscon και το καταλαβα αυτο που λες...

η αποψη σου για το μηχανικο κομματι του nissan qashqai 1,5 116hp ποια ειναι?

καλυτερα 3 κυλινδροι με 4 βαλβιδες ο καθενας με καυσιμο βενζινη ή 4 κυλινδροι με 2 βαλβιδες ο καθενας με καυσιμο πετρελαιο?

Αν πάντως πας σε gashgai να πας στον diesel 1600cc με 136 hp  και 320 nm

Το έχω σε opel astra diesel και θεωρώ ότι ειναι ο καλύτερος σε αυτή την κατηγορία 

Και έχω άποψη γιατί ταξιδεύω πολύ σε άλλες πόλεις και έχω οδηγήσεις όλα μέχρι τα 1600

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Alex2020 said:

Αν πάντως πας σε gashgai να πας στον diesel 1600cc με 136 hp  και 320 nm

Το έχω σε opel astra diesel και θεωρώ ότι ειναι ο καλύτερος σε αυτή την κατηγορία 

Και έχω άποψη γιατί ταξιδεύω πολύ σε άλλες πόλεις και έχω οδηγήσεις όλα μέχρι τα 1600

Τον εχω οδηγησει αυτον τον κινητηρα στο Kadjar το καλοκαιρι, εκανα 3300 χιλιομετρα απο τη βορεια Ευρωπη στην Ελλαδα. Μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις, αρκετα δυνατος και στην εθνικη τουλαχιστον πολυ οικονομικος (μ.ο. ταξιδιου στα 5.8 λιτρα με 120-140 κατα το μεγαλυτερο μερος του ταξιδιου). Κροταλισμα ντιζελ δεν ακους χαμηλα, μονο απο το στροφομετρο το καταλαβαινεις. Διαμαντι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, capiros είπε

Πρέπει να δεις αν σε βολεύουν οι 130 ίπποι για suv 1300-1500 κιλών. Αυτό ειναι το κυριότερο κατα τη γνώμη μου.

Αν σε βολευουν πρέπει να διαλέξεις το περισσότερο αμάξι στα λεφτά που θα δώσεις. Εδώ το Grandland  έχει ένα μικρό προβάδισμα. Το 3008 πρέπει να το πάρεις στη βασική με πολλές ελλείψεις.

Αν δεν σε βολευει η σχεση ίππων/κιλών, πας αλλού, ή σε πιο μικρα SUV με λιγότερο βάρος ή σε κάποιο crossover τύπου focus active, xceed (πανάκριβο).

Η λύση του Tucson με 177 ίππους που ότι κοίταξες πάει στα 26Κ χειροκίνητο με ανεβασμένα τέλη και ειναι το πιο οικονομικό σκαλοπάτι για δυνατό κινητήρα.

Τα ίδια τράβηξα και εγώ, ειναι μεγάλη μανούβρα αλλά κοιτάζεις καλά αμάξια ετσι κι αλλιώς.

ανεβαινουμε οικονομικα παρα πολυ με Tuscon 177hp και peugeot 3008...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...