Προς το περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικο δέντρο


gepall

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ.

Είναι λίγο παράξενη η απορία μου αλλά πραγματικά πιστέψτε με μου έχει καταντήσει βραχνάς κάθε χρόνο.

Αυτό που θέλω να βρώ είναι ένα Χριστουγεννιάτικο δέντρο "ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟ".

Δηλαδή να σπάει σε 2-3 μέρη με τα κλαδιά του να μαζεύονται και να μη χρειάζεται να τα βάζεις και τα βγάζεις.

Κάθε χρόνο μας τρώει τόσες ώρες για να στηθεί και με έχει κουράσει και το δέντρο αλλά και η γκρίνια απο γυναίκα .. (μη μου πείτε να την αλλάξω, μου είναι πιο έυκολο να αλλάξω το δεντρο) :-)

Δεν έχω θέμα με το στολισμό αλλά με το στήσιμο για αυτό και ψάχνω ένα που τα κλαδιά του να μαζεύονται.

Σα μέγεθος περίπου στο 160-180cm.

Αν γνωρίζει κανείς κάτι παρακαλώ τη βοήθεια του.

Επεξ/σία από gepall
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, gepall είπε

Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ.

Είναι λίγο παράξενη η απορία μου αλλά πραγματικά πιστέψτε με μου έχει καταντήσει βραχνάς κάθε χρόνο.

Αυτό που θέλω να βρώ είναι ένα Χριστουγεννιάτικο δέντρο "ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟ".

Δηλαδή να σπάει σε 2-3 μέρη με τα κλαδιά του να μαζεύονται και να μη χρειάζεται να τα βάζεις και τα βγάζεις.

Κάθε χρόνο μας τρώει τόσες ώρες για να στηθεί και με έχει κουράσει και το δέντρο αλλά και η γκρίνια απο γυναίκα .. (μη μου πείτε να την αλλάξω, μου είναι πιο έυκολο να αλλάξω το δεντρο) :-)

Δεν έχω θέμα με το στολισμό αλλά με το στήσιμο για αυτό και ψάχνω ένα που τα κλαδιά του να μαζεύονται.

Σα μέγεθος περίπου στο 160-180cm.

Αν γνωρίζει κανείς κάτι παρακαλώ τη βοήθεια του.

Να πετάξεις το δέντρο που έχεις 852 χρόνια και να πας σε 1 μαγαζί να δεις δέντρα!

 Παντού υπάρχουν δέντρα που μαζεύουν. Εγω το έχω απο το 2000...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω φαει το web και δεν μπορώ να βρώ κάποιο "πτυσσόμενο" ή έτσι κάπως εύκολο.

Δεν είναι πολύ παλιό το έχω γύρω στα 10 χρόνια και είναι σε πάρα πολύ καλή κατάσταση πάντως.

Επεξ/σία από gepall
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και τα πτυσωμενα οπως λες εχουν την ταλαιπωρια οτι πρεπει να ανοιγεις μετα τα κλαδακια για να φουντωσει.

Αφηστε τις γκρινιες βαλτε χαλαρη χριστουγεννιατικη μουσικη ενα κρασακι με την γυναικα και στολιστε  το δεντρο σας...

Εγω περιμενω πως και πως να κατσουμε να το στολισουμε με την γυναικα και το παιδι....

 

 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς να ανοίγει σαν ομπρέλα και να είναι έτοιμα τα κλαδιά, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Σε επίπεδο απαιτούμενου χρόνου πάντως, το στήσιμο του δέντρου μαζί με το άνοιγμα των κλαδιών άντε να πάρει το 1/5 του χρόνου που απαιτείται για τον στολισμό. Αν θες να γλιτώσεις λίγο χρόνο για το επόμενο έτος, θα πρότεινα να πάρεις ένα σημαντικά μεγαλύτερο κουτί από αυτό του δέντρου, και να αποθηκέυεις μέσα τα τμήματά του χωρίς να βγάζεις κλαδιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Narayan είπε

Αν εννοείς να ανοίγει σαν ομπρέλα και να είναι έτοιμα τα κλαδιά, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

 

Αυτό ακριβώς ψάχνω αλλά σε μέγεθος 160-180 εκ

Επεξ/σία από gepall
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος μου που έχει ένα δέντρο 2 μέτρα, το τυλίγει με πλαστικό προστατευτικό και το φυλάει στην αποθήκη. Τα Χριστούγεννα το φέρνει από την αποθήκη και... πουφ ένα δέντρο!  😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στόλιζε καράβι. Ακόμη και όταν περάσουν τα χριστούγεννα , το αφήνεις εκεί που είναι αφου έχει και διακοσμητική αξία. Και από στόλισμα., μόνο λαμπάκια. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mic2mic είπε

Αυτό θέλεις:

Πολύ καλή ιδέα !!!

@afragron δυστυχ΄ώς έχω μόνο ένα μικρό πατάρι

@gdriver καράβι rejected ...

 

 

Επεξ/σία από gepall
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, bluesattack είπε

Δεν το εχω σκεφτεί να στολίζω σκάλα 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cumulus είπε

Δεν το εχω σκεφτεί να στολίζω σκάλα 😝

 

Εχει στο pinterest κατι φοβερα με σκαλες 

Aκου τωρα τι εχει σκεφτει ο bluesattack

Θα παρω ενα μικρο καβαλετο με  25 ευρω το οποιο θα το βαψω πρασινο καφε.Θα ζωγραφισω τα κλαδια σε ενα κομματι πινακα -ξυλο.Θα κανω τρυπες εκει που θα ηταν οι λαμπες .Θα παρω ενα τζαμι οπου θα βαψω με μπογια (για γυαλι) τις ''λαμπες'' .Ισως βαλω δυο τρια τζαμια για να δωσω τρισδιαστατη αισθηση.Και θα εχω και φωτισμο led απο πισω για το βραδυ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...