Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Herald είπε

Ποιό control, όταν βγήκε το control οι κάρτες αυτές δεν υπήρχαν καν σαν ιδέα. Το control βγήκε σε turing και RDNA. Ε οι RDNA εξαιρετικά τα πήγαιναν, η 5700xt ήταν πάνω από 1080ti ας πούμε. Πράγμα που στα περισσότερα games δεν συμβαίνει. Άρα δεν χαντακώθηκαν οι AMD κάρτες στο control ;) 

Τώρα βλέπουμε την 5700xt να ρίχνει στην 2080ti στο Valhala. 

Αυτά υπάρχουν και από τις 2 πλευρές ε? Ντάξει, την επόμενη φορά που θα πέσει κράξιμο στον πέτσινο να το θυμηθείς, γιατί δεν έχω διαβάσει να γράφονται τέτοια για την AMD. Μόνο nvidia βλέπω να πέφτει κράξιμο

 

Ε θα βγάλει drivers η NV και για αυτά που λες, όπως έκανε και με το Forza Horizon 4 και πήρε 20% εν μια νυκτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ταβάνι τα 499 παραπάνω δεν. Με 610 ή 619 δε θυμάμαι ακριβώς έβρισκες 3070 τις πρώτες μέρες

Όχι aorus max 😅

Η φθηνότερη 3070 έχει 529 με 19% φάπα, επίσημα της ζοτακ 

Γενικά από το msrp  της κάθε υλοποίησης λόγο Ευρώπης βάλτε 30 καπέλο και μετά πρόσθεση ΦΠΑ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως λίγο που έπαιξα το cyberpunk εχθές (ήμουν σερί 16ωρο stream από warzone valorant) σε 1080p με τα settings όλα μαξ είχα επιλέξει ingame dlss quality με όλα τα RT on ultra όχι psycho μου φάνηκε να έβγαζε χαλαρά πάνω από 80 fps θα δω με το afterburner κιόλας πόσο λέει για σιγουριά (διότι το riva πρέπει να είναι off για το warzone) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

Μπείτε στο parts online στο Twitter βρίσκετε την 3070 aorus για πλάκα στα 670 από Γερμανία. 

Απλά λίγο υπομονή και refresh 

Φυσικά καλά θα ήταν στα 600 αλλά εκεί που φτάσαμε... 

 

Επειδή έχω μπει σε πολλά tracker site τον τελευταίο καιρό, μετά το ΦΠΑ 24 και τα μεταφορικα φτάνουμε , αν όχι ιδιες , σχεδόν ιδιες τιμές πλαισίου όποτε δεν ξέρω κατά ποσό αξιζει τον κόπο. Η καλύτερη τιμη που βρήκα ήταν εχθές από κοτσοβολο την Eagle oc στα 680 που υπήρχε για λίγες ώρες άμεσα και την παρηγγειλα γιατί από Evga πιστεύω θα αργήσω πολύ να πάρω το πράσινο φως. Τώρα θα δω αν θα παραλάβω η θα ριξω ακυρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, darksoul93 είπε

Επειδή έχω μπει σε πολλά tracker site τον τελευταίο καιρό, μετά το ΦΠΑ 24 και τα μεταφορικα φτάνουμε , αν όχι ιδιες , σχεδόν ιδιες τιμές πλαισίου όποτε δεν ξέρω κατά ποσό αξιζει τον κόπο. Η καλύτερη τιμη που βρήκα ήταν εχθές από κοτσοβολο την Eagle oc στα 680 που υπήρχε για λίγες ώρες άμεσα και την παρηγγειλα γιατί από Evga πιστεύω θα αργήσω πολύ να πάρω το πράσινο φως. Τώρα θα δω αν θα παραλάβω η θα ριξω ακυρο. 

αν έλεγε άμεσα διαθέσιμο και όχι ειδική παραγγελία θα σου έρθει μέσα σε 7 μέρες εμένα τουλάχιστον τόσο έκανε και με αντικαταβολή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

αν έλεγε άμεσα διαθέσιμο και όχι ειδική παραγγελία θα σου έρθει μέσα σε 7 μέρες εμένα τουλάχιστον τόσο έκανε και με αντικαταβολή. 

Ναι ναι άμεσα διαθέσιμο, και έβαλα και αντικαταβολή να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Επειδή στα τηλέφωνα δεν τους βρισκω με τίποτα ξέρεις αν στην παραλαβή πληρώνεις με μετρητά η μπορείς και με κάρτα χρεωστική; Σορυ για τα οφτοπικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, darksoul93 είπε

Ναι ναι άμεσα διαθέσιμο, και έβαλα και αντικαταβολή να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Επειδή στα τηλέφωνα δεν τους βρισκω με τίποτα ξέρεις αν στην παραλαβή πληρώνεις με μετρητά η μπορείς και με κάρτα χρεωστική; Σορυ για τα οφτοπικ

ναι κανονικά εκτός αν δεν δέχεται ο κουριερ κάρτα οπότε θα πρέπει να πας από το κατάστημα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, darksoul93 είπε

Επειδή έχω μπει σε πολλά tracker site τον τελευταίο καιρό, μετά το ΦΠΑ 24 και τα μεταφορικα φτάνουμε , αν όχι ιδιες , σχεδόν ιδιες τιμές πλαισίου όποτε δεν ξέρω κατά ποσό αξιζει τον κόπο. Η καλύτερη τιμη που βρήκα ήταν εχθές από κοτσοβολο την Eagle oc στα 680 που υπήρχε για λίγες ώρες άμεσα και την παρηγγειλα γιατί από Evga πιστεύω θα αργήσω πολύ να πάρω το πράσινο φως. Τώρα θα δω αν θα παραλάβω η θα ριξω ακυρο. 

zotac βρισκεις άνετα στα 600~ το πρωί 7-10 αν κάτσεις και κάνεις ανανέωση. Αλλά ναι, δυστηχώς 3-4 μέρες παρατήρησα ότι δεν θα βρούμε φυσιολογικές τιμές για ΠΟΛΥ καιρό για αυτό έριξα παραγγελία από evga

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, darksoul93 είπε

Ναι ναι άμεσα διαθέσιμο, και έβαλα και αντικαταβολή να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Επειδή στα τηλέφωνα δεν τους βρισκω με τίποτα ξέρεις αν στην παραλαβή πληρώνεις με μετρητά η μπορείς και με κάρτα χρεωστική; Σορυ για τα οφτοπικ

η acs είναι η μόνη που μου κάνει κόνξες για μετρητά και αυτές μόνο αν πάω να παραλάβω από εκεί.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nikos5800 είπε

καλα τους εκανε;) το να κλινει το ματι στο ray tracing και dlss επιδει η amd δεν εχει στο απεναντι στρατοπεδο εεε δεν εχει λογικη, μου αρεσει που ο steve επιστρατευσε στα γρηγορα τα τσιρακια του για να αρχισουν το κλαμα το βαρυ και η κακια nvidia και ολα τα γνωστα😁

 

Τι έπρεπε να κάνει δλδ ?
Να σκίζει τα ιμάτια του για τα 3 όλα και όλα παιχνίδια (Control, Watch Dogs Legion & Cyberpunk) που αξίζει να έχεις το RTX ?

Είπε ότι θα έλεγε κάθε λογικός άνθρωπος:
image.png.ab63a7a0e19efafc4215259e50d8c641.png 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leros2004 είπε

Τι έπρεπε να κάνει δλδ ?
Να σκίζει τα ιμάτια του για τα 3 όλα και όλα παιχνίδια (Control, Watch Dogs Legion & Cyberpunk) που αξίζει να έχεις το RTX ?

Είπε ότι θα έλεγε κάθε λογικός άνθρωπος:
image.png.ab63a7a0e19efafc4215259e50d8c641.png 

Kαλά τι περίμενες να βγάλει το poll του αντικειμενικού καναλιού με τους αντικειμενικούς οπαδούς που ψήφισαν να τρέχει τα GPU και γενικά τα benchmarks με 3950x :P 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...