Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

όσο meme και να είναι, περιμένω να δω τι θα κάνει το starfield σε αυτόν τον τομέα. Η creation, aka gamebryo, είχε την καλύτερη επίδοση με το καλύτερο customization για το lod

hardware level η driver level πρόβλημα για amd?  

απότι είδα έχει πρόβλημα με τα μεγάλα textures. Ίσως η infinity cache να μην είναι και τόσο καλή

image.png

@Devastor

 

Ε τώρα NV sponsored game είναι μην περιμένεις πολλά από AMD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα 2 ss να δουμε ποση διαφορα εχει το rtx on/off, ή αλλιως τι ΔΕΝ προκειται να δουν οσοι παρουν amd σειρα 6. 😝

1440p, ultra rtx, dlss quality, motion blur off, aberation off, film grain off, fov 95... Tα fps περιπου ~80 με 3090 trio x.

ΟΝ

https://drive.google.com/file/d/192Aou-aMirTZKI8rL0sEpCki2BqndMQy/view?fbclid=IwAR1bVIh090vYr-14QBMQ3RupDZg6TaAgdbTWCFp8MMtST7bFkUoIyFElzC0

ΟFF

https://drive.google.com/file/d/1XdOaVhTLsPP_fsDi064ziaRlUnI6E43q/view?fbclid=IwAR1FgjoNFblvNXU446mMS_71EAYuYxIcYjeIi1-Rx6v94-FdJpZavGkefk0

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μεγαλύτερες διάφορες είναι στα αυτοκίνητα τα reflections. Με RT off βλέπεις απλά το φως από τα κτίρια απέναντι, που αν και δείχνει εντυπωσιακό δεν έχει καμία σχέση με RT reflections. Με RT on βλέπεις κανονικά ότι υπάρχει απέναντι σαν καθρέφτης. 

Ρεαλιστικό? Μάλλον όχι. Δεν έχω πετύχει αυτοκίνητο κάπου στο δρόμο να λειτουργεί σαν καθρέφτης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Οι μεγαλύτερες διάφορες είναι στα αυτοκίνητα τα reflections. Με RT off βλέπεις απλά το φως από τα κτίρια απέναντι, που αν και δείχνει εντυπωσιακό δεν έχει καμία σχέση με RT reflections. Με RT on βλέπεις κανονικά ότι υπάρχει απέναντι σαν καθρέφτης. 

Ρεαλιστικό? Μάλλον όχι. Δεν έχω πετύχει αυτοκίνητο κάπου στο δρόμο να λειτουργεί σαν καθρέφτης. 

Ίσως να είναι έτσι το 2077 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ ωραίο το παιχνίδι πράγματι.

Σε native είναι πραγματικά τρελά τα γραφικά σε 4k όλα ultra.

Και για ποιο optimization μιλάγατε; Δεν χρειάζεται τίποτα το παιχνίδι, με 3080 σε 4k όλα max είναι κλειδωμένο στα 20fps!!

Αλλά πέρα από την πλάκα, όπως ανέφερε κι ένας φίλος νωρίτερα τα 30fps φαίνονται σαν slideshow σε αυτό το παιχνίδι, δεν ξέρω γιατί.

Εν το μεταξύ, πειράζει που πιο πολύ απ'όλα με εντυπωσίασαν τα loading times ή καλύτερα, η (σχεδόν ολοκληρωτική) απουσία τους; Θέλει 25 δευτερόλεπτα να φορτώσει το μενού (αν μπορείς να το πεις loading αυτό που δείχνει τα logo και τα disclaimers) κι από το menu 5 δευτερόλεπτα flat για in-game.

 

ps. Αυτή τη στιγμή παίζω με όλα στο full σε 4k με dlss στην επιλογή Quality και είναι στα 40-45 fps. Αν έχει βρει κανείς καμία καλή ρύθμιση να ρίξουμε χωρίς μεγάλο αντίκτυπο στην εικόνα ας ενημερώσει!

 

Επεξ/σία από tsamo2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

Πολύ ωραίο το παιχνίδι πράγματι.

Σε native είναι πραγματικά τρελά τα γραφικά σε 4k όλα ultra.

Και για ποιο optimization μιλάγατε; Δεν χρειάζεται τίποτα το παιχνίδι, με 3080 σε 4k όλα max είναι κλειδωμένο στα 20fps!!

Αλλά πέρα από την πλάκα, όπως ανέφερε κι ένας φίλος νωρίτερα τα 30fps φαίνονται σαν slideshow σε αυτό το παιχνίδι, δεν ξέρω γιατί.

Εν το μεταξύ, πειράζει που πιο πολύ απ'όλα με εντυπωσίασαν τα loading times ή καλύτερα, η (σχεδόν ολοκληρωτική) απουσία τους; Θέλει 25 δευτερόλεπτα να φορτώσει το μενού (αν μπορείς να το πεις loading αυτό που δείχνει τα logo και τα disclaimers) κι από το menu 5 δευτερόλεπτα flat για in-game.

 

ps. Αυτή τη στιγμή παίζω με όλα στο full σε 4k με dlss στην επιλογή Quality και είναι στα 40-45 fps. Αν έχει βρει κανείς καμία καλή ρύθμιση να ρίξουμε χωρίς μεγάλο αντίκτυπο στην εικόνα ας ενημερώσει!

 

ριξε decals, και βαλε balanced dlss

 

μου ήρθε ειδοποίηση για την 3060ti ftw από evga. Αλλά έγραφε προχθες ένα παιδί εδώ ότι θα χρειαστώ eori. Είναι δύσκολο? Γιατί όπως για κάθε έγγραφο του δημοσίου υπάρχει 0 περιγραφή για το ΠΟΥ πρεπει να πάω. Μονο τι χρειάζομαι βρήκα.

Οποιος μπορε΄ινα με βοηθήσει σε dm ευπρόσδεκτος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

ps. Αυτή τη στιγμή παίζω με όλα στο full σε 4k με dlss στην επιλογή Quality και είναι στα 40-45 fps. Αν έχει βρει κανείς καμία καλή ρύθμιση να ρίξουμε χωρίς μεγάλο αντίκτυπο στην εικόνα ας ενημερώσει!

Με τι κάρτα ; Βάλε DLSS balanced να κερδίσεις μερικά frames, από τα υπόλοιπα ό,τι κόψεις θα δεις διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, darksoul93 είπε

Πόσος καιρός πέρασε από το auto notify φίλε μου. Ευχαριστω

6 δεκεμβρίου 9 και 23 το πρωί και ήρθε σήμερα στης 1 το μεσσημέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, Sakiz105 said:

6 δεκεμβρίου 9 και 23 το πρωί και ήρθε σήμερα στης 1 το μεσσημέρι.

Έχω κάνει notify από το ευρωπαϊκό από 1 Νοεμβρίου για όλες τις 3080 κ δεν ήρθε ποτέ τπτ....χαχαχα 😂

Επεξ/σία από bauhaus8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...