Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

πριν 1,5 μήνα ήταν καλύτερα λολ

Εγω θυμαμαι δεν βλεπαμε καν στοκ σε καρτες και τωρα διαβασα λιγο πιο πανω οτι εμειναν και 3070 για 10 λεπτα,γιατι ηταν καλυτερα τοτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Turbani είπε

Εγω θυμαμαι δεν βλεπαμε καν στοκ σε καρτες και τωρα διαβασα λιγο πιο πανω οτι εμειναν και 3070 για 10 λεπτα,γιατι ηταν καλυτερα τοτε?

επειδή τότε έβλεπες drop κάθε 20 λεπτά. Τώρα βλέπεις drop 10 φορές την μέρα και όλο τα ίδια μοντέλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σιγά σιγά πάντως έστω και δύσκολα εμφανίζονται συμφρουμήτες με Ampere. Στις RDNA2 δεν υπάρχει τίποτα. Νομίζω μόνο ένα παιδί από εδώ έχει ανεβάσει ότι αγόρασε..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Turbani είπε

Η κατάσταση μπορει να ειναι ακομη τραγικη αλλα ειναι καλυτερη απο 1,5 μηνα πριν.Υπομονη σε οσους μπορουν να κανουν,οι υπολοιποι θα πληρωσουν την διαφορα.

Έτσι νόμιζα και εγώ, ότι πάμε προς το καλύτερο. Αλλά από εχτές άλλαξα άποψη. Και αυτό έγινε μετά από συνομιλία με αντιπροσωπείες (Oktabit, Queat κτλ). 

Πλέον δεν έχουν καμία ενημέρωση για το πότε θα παραλάβουν, και ακύρωσαν τις προπαραγγελίες που έχουμε βάλει εγώ και άλλα μαγαζιά, γιατί λέει δε ξέρουν πλέον πότε θα έχουν έστω και λίγα κομμάτια. 

Επίσης θα γίνουν αλλαγές στις τιμές (μαντέψτε προς τα που) και έτσι δε μπορούν να δεσμευτούν με προπαραγγελίες. 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αξιοσημείωτο πάντως πως 

Η AMD κατάφερε και τα κάνε περισσότερο τ@ν@πU  φέτος από το πετσινο με τις κάρτες 

Αποκλείεται  αυτοί να είναι αντίπαλοι , δεν γίνεται ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Stavros Santorinaios είπε

Έτσι νόμιζα και εγώ, ότι πάμε προς το καλύτερο. Αλλά από εχτές άλλαξα άποψη. Και αυτό έγινε μετά από συνομιλία με αντιπροσωπείες (Oktabit, Queat κτλ). 

Πλέον δεν έχουν καμία ενημέρωση για το πότε θα παραλάβουν, και ακύρωσαν τις προπαραγγελίες που έχουμε βάλει εγώ και άλλα μαγαζιά, γιατί λέει δε ξέρουν πλέον πότε θα έχουν έστω και λίγα κομμάτια. 

Επίσης θα γίνουν αλλαγές στις τιμές (μαντέψτε προς τα που) και έτσι δε μπορούν να δεσμευτούν με προπαραγγελίες. 

 Αδερφέ γιατί έχετε πέσει όλοι με τα μούτρα στις nvidia και αγοράζετε από ελληνικές αντιπροσωπείες?

Για 2-3 μέρες είχε stock το mindfactory σε rx6800,6800xt και 6900xt.

Όπως επίσης και τα ευρωπαϊκά amazon 6800 και 6800xt.

Συγγνώμη που ρωτάω η αν χαλάω το νήμα αλλά θα ήθελα και την απόψη σου ως έμπορος επί του θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, davarisx είπε

 Αδερφέ γιατί έχετε πέσει όλοι με τα μούτρα στις nvidia και αγοράζετε από ελληνικές αντιπροσωπείες?

Για 2-3 μέρες είχε stock το mindfactory σε rx6800,6800xt και 6900xt.

Όπως επίσης και τα ευρωπαϊκά amazon 6800 και 6800xt.

Συγγνώμη που ρωτάω η αν χαλάω το νήμα αλλά θα ήθελα και την απόψη σου ως έμπορος επί του θέματος.

Πόσο τις είχε; Γιατί βλέπω κάτι τιμές ~1000 ευρώ στις RDNA2..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

3070 στο 800άρικο, παρε κοσμε παρε! Έλεος ρε συ...

1 ώρα πριν, Stavros Santorinaios είπε

Έτσι νόμιζα και εγώ, ότι πάμε προς το καλύτερο. Αλλά από εχτές άλλαξα άποψη. Και αυτό έγινε μετά από συνομιλία με αντιπροσωπείες (Oktabit, Queat κτλ). 

Πλέον δεν έχουν καμία ενημέρωση για το πότε θα παραλάβουν, και ακύρωσαν τις προπαραγγελίες που έχουμε βάλει εγώ και άλλα μαγαζιά, γιατί λέει δε ξέρουν πλέον πότε θα έχουν έστω και λίγα κομμάτια. 

Επίσης θα γίνουν αλλαγές στις τιμές (μαντέψτε προς τα που) και έτσι δε μπορούν να δεσμευτούν με προπαραγγελίες. 

Δυστυχώς καρφώνουν παραγγελίες 500-500 κομματια απευθείας (εξωτερικό κυριως) για mining και δε φτάνει τπτ λιανική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vins είπε

3070 στο 800άρικο, παρε κοσμε παρε! Έλεος ρε συ...

85 ευρά πάνω από MSRP σε ευρώ + 24% ΦΠΑ. Έχουμε δει και +150 πάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

85 ευρά πάνω από MSRP σε ευρώ + 24% ΦΠΑ. Έχουμε δει και +150 πάνω..

499 usd msrp, αντε να στα παρω και 1 προς 1 500€, να σου βάλω και αλλα 50€ aib πάμε 550€ x 1.24 = 682€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, davarisx είπε

 Αδερφέ γιατί έχετε πέσει όλοι με τα μούτρα στις nvidia και αγοράζετε από ελληνικές αντιπροσωπείες?

Για 2-3 μέρες είχε stock το mindfactory σε rx6800,6800xt και 6900xt.

Όπως επίσης και τα ευρωπαϊκά amazon 6800 και 6800xt.

Συγγνώμη που ρωτάω η αν χαλάω το νήμα αλλά θα ήθελα και την απόψη σου ως έμπορος επί του θέματος.

Κοίτα να δεις, εγώ σα μαγαζί, δε παίρνω πράγματα από όπου οπουδήποτε. Το να βρω γενικά πχ κάρτες γραφικών από μαγαζιά λιανικής του εξωτερικού και να τα πουλάω δεν είναι ότι καλύτερο. 

Αν κάτι γίνει με αυτό που πείρες, πως θα είσαι σίγουρος ότι θα βγάλεις άκρη; 

Επίσης, για να έχεις εγγύηση σωστή, από τη μέρα που αγόρασες εσύ τη κάρτα πχ, πρέπει να είναι αγορασμένη από την αντιπροσωπεία. Αλλιώς, πρέπει να έχεις το παραστατικό αγοράς που αγόρασα εγώ, και όχι αυτό που πήρες εσύ από εμένα. 

Τώρα για τις AMD, απλά οι τιμές είναι απαράδεκτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://usd.currencyrate.today/eur/499

Μου φαινεται ξεγιελιομαστε ορισμενες φορες οτι η ισοτιμια ειναι κοντα στο 1 προς 1, πραγμα που δεν ισχυει.. 499$ ειναι 411€ πως η καρτα εφτασε 800 ευρω ενας θεος ξερει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...