Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Και εγω για Minecraft την πηρα και για pinball..

Δεν χρειάζεται ειρωνεία. Και ο άλλος που παίρνει Ferrari δεν σημαίνει ότι θα κατέβει le mans 24ωρο.

Την πήρα γιατί πιστεύω θα ανοίξει η ψαλίδα με την 3080 στο μέλλον. Έτσι και αλλιώς κρατάω την κάρτα ανά 2 γενιές, με 1080ti ήμουνα μεχρι πρότινος. Δυστηχως λόγω monitor δεν έκανε πια δουλειά ο Πασχάλης, άμα ειχα κάνα 1440p μάλλον δεν θα άλλαζα. 

44 λεπτά πριν, ilos είπε

Τουλάχιστον αυτό χρειάζεται και λίγο cpu. Εγώ με την 1080 παίζω HOMM3 (παιχνίδι 20ετίας+) και ps5.😁

Εγώ το κλειδώνω κιόλας στα 20 fps να μην κουράζεται η καρτα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Herald είπε

Εγώ το κλειδώνω κιόλας στα 20 fps να μην κουράζεται η καρτα 😂

Αυτό πάντως μη το γελάς. Μπορεί στα 20fps αλλά μου έχουν πει και γνωστοί μου ότι παίζουν με πιο χαμηλά γραφικά για να μην στρεσσαρεται τόσο η κάρτα, λολ. Ε τοτε γιατί δεν έπαιρνες ένα tier κάτω λέω, χαχαχα. Λες και θα πάθει τίποτα η κάρτα, ξέρω 'γω αν η ψύξη είναι επαρκής..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Parapas είπε

HOMM3 θα έπαιζα και με ένα laptop με ενσωματωμένη GPU που θα μου είχε μείνει από ναυάγιο στον Ειρηνικό, εν μέσω κυνηγιού για να έχω φαί και νερό, δεν κατάλαβα γιατί το λες έτσι :P

Δε το λέω έτσι 20 χρόνια παίζω ακόμα το αναθεματισμένο.😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αυτό πάντως μη το γελάς. Μπορεί στα 20fps αλλά μου έχουν πει και γνωστοί μου ότι παίζουν με πιο χαμηλά γραφικά για να μην στρεσσαρεται τόσο η κάρτα, λολ. Ε τοτε γιατί δεν έπαιρνες ένα tier κάτω λέω, χαχαχα. Λες και θα πάθει τίποτα η κάρτα, ξέρω 'γω αν η ψύξη είναι επαρκής..

Καλά πλάκα κάνω. Το κλειδώνω λόγω mining. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Και εγω για Minecraft την πηρα και για pinball..

Το Minecraft RTX μια χαρά μπορεί να τη ζορίσει την 3090 σε μεγάλους κόσμους με πολλά χτίσματα. Δε θα κατηγορούσα κάποιον που την πήρε γι' αυτό το λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

φακ! Μπουκάλι σε 1080/με 9900KS και σεταρισμενες μνήμες! (;)

47 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αυτό πάντως μη το γελάς. Μπορεί στα 20fps αλλά μου έχουν πει και γνωστοί μου ότι παίζουν με πιο χαμηλά γραφικά για να μην στρεσσαρεται τόσο η κάρτα, λολ. Ε τοτε γιατί δεν έπαιρνες ένα tier κάτω λέω, χαχαχα. Λες και θα πάθει τίποτα η κάρτα, ξέρω 'γω αν η ψύξη είναι επαρκής..

Μου θύμησες καλοκαίρι 2015. Παίζαμε με κολλητό απ'το στρατό και φίλους του War Thunder. ( το γνωστό δωρεάν παιχνίδι στο steam )

Εγώ: " Ρε, πόσο ping έχετε; "

Ένας από τη παρέα: " 15-17-12-16 " 

Εγώ: " Τι λες ρε που μένεις; Εγώ γιατί έχω 80φευγα" . " Διάβασε μου, δίπλα τι αλλα νούμερα βλέπεις; " Και μου λέει.... ε τελικά ήταν τα ΚΑΡΕ!

Εγώ: " Καλά ρε πώς παίζεις έτσι; Δε ξερνας; " 

Αυτός: " Τι λες ρε δηλαδή εσύ τι με πόσα παίζεις, δεν έχουμε σύστημα από την ΝΑΣΑ. Μια χαρά παίζει. "

Εγώ: " Ε έχω καμία 120αρια και βάλε "

Και κάνανε λες και είχα τίποτα κανένα τεεερραας της φύσης για σύστημα. Έναν ταπεινό i7 2600K, GTX 770 2GB και 8GB ram :P

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Herald είπε

Τι να πω και εγώ με την 3090 που παίζω football manager 😂😂

Για αρχή είσαι μορτης και παλιά καραβάνα.Το fm δεν κόβεται είναι αρρώστια.ειδικα όταν ξεκινούν Σεπτέμβρη Οκτώβρη οι αγώνες ξεκινά και καινούργιο save.3070 εγώ και να το εγκατέστησα ξανά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα στην παρεα!ειναι καλη επιλογη η αγορα 3060ti απο πλαισιο απο θεμα τιμης?η να κανω υπομονη για διαθεσημοτητα απο αλλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα email σε διάφορα eshops που είδα από το GPUtracker πριν από καιρό και σχεδόν όλοι μου απάντησαν σήμερα σχετικά με το στοκ στις 2060 και εάν υπάρξει στο μέλλον με (the product is currently unavailable, may be released on February 12). Tα περισσότερα eshop που έστειλα είναι κυρίως από Πολωνία και Τσεχία και δηλώνουν ως NVIDIA partners. Λέτε η NVIDIA να κάνει κάνα paper launch την 3060  και να βασίζεται σε κάνα  re-release της 2060 σειράς η να παίχτηκε κάνα λάθος στη μετάφραση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα απο τα Ευρωπαικο Amazon εχει συνεχεια αποθεμα για Pny RTX3090 1600 Ευρω sold out σε 5 λεπτα αμεσα διαθεσημη

Επεξ/σία από giannis2156
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την έχω δει κάτω από 1700 και επίσης πρώτη φορά ακούω για Pny. Δε βρίσκω και reviews για τη συγκεκριμένη. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω για την εταιρία;

Την προηγούμενη βδομάδα σχεδόν παρείγκειλα μια suprim αλλά μετάνιωσα την τιμή και την ακύρωσα. Αν όμως η Pny είναι αξιόπιστη και εμφανιστεί στα 1600 ευρώ, το σκέφτομαι σοβαρά να την πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...