Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Αυτό πάντως μη το γελάς. Μπορεί στα 20fps αλλά μου έχουν πει και γνωστοί μου ότι παίζουν με πιο χαμηλά γραφικά για να μην στρεσσαρεται τόσο η κάρτα, λολ. Ε τοτε γιατί δεν έπαιρνες ένα tier κάτω λέω, χαχαχα. Λες και θα πάθει τίποτα η κάρτα, ξέρω 'γω αν η ψύξη είναι επαρκής..

Η καρτα δεν στρεσσαρεται μονο αν capαρεις τα fps. Αν ριξεις γραφικα, κερδιζεις input latency στα competitive games λογω των περισσοτερων fps. Η καρτα ομως εξακολουθει να δουλευει στο 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Η καρτα δεν στρεσσαρεται μονο αν capαρεις τα fps. Αν ριξεις γραφικα, κερδιζεις input latency στα competitive games λογω των περισσοτερων fps. Η καρτα ομως εξακολουθει να δουλευει στο 100%

Ναι αυτό λέω, δεν θέλουν να δουλέυει στο 100% λες και θα πάθει κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

 

φακ! Μπουκάλι σε 1080/με 9900KS και σεταρισμενες μνήμες! (;)

Μου θύμησες καλοκαίρι 2015. Παίζαμε με κολλητό απ'το στρατό και φίλους του War Thunder. ( το γνωστό δωρεάν παιχνίδι στο steam )

Εγώ: " Ρε, πόσο ping έχετε; "

Ένας από τη παρέα: " 15-17-12-16 " 

Εγώ: " Τι λες ρε που μένεις; Εγώ γιατί έχω 80φευγα" . " Διάβασε μου, δίπλα τι αλλα νούμερα βλέπεις; " Και μου λέει.... ε τελικά ήταν τα ΚΑΡΕ!

Εγώ: " Καλά ρε πώς παίζεις έτσι; Δε ξερνας; " 

Αυτός: " Τι λες ρε δηλαδή εσύ τι με πόσα παίζεις, δεν έχουμε σύστημα από την ΝΑΣΑ. Μια χαρά παίζει. "

Εγώ: " Ε έχω καμία 120αρια και βάλε "

Και κάνανε λες και είχα τίποτα κανένα τεεερραας της φύσης για σύστημα. Έναν ταπεινό i7 2600K, GTX 770 2GB και 8GB ram :P

 Το warzone είναι σκουπίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους 3080, σε βαρύ gaming με 100% χρήση της κάρτας τι θερμοκρασίες βλέπετε μετά από 1-2 ώρες;

Κι αν είναι, ποια κάρτα έχετε κι αν είστε stock ή με custom fan curve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, pug987 είπε

Δεν την έχω δει κάτω από 1700 και επίσης πρώτη φορά ακούω για Pny. Δε βρίσκω και reviews για τη συγκεκριμένη. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω για την εταιρία;

Την προηγούμενη βδομάδα σχεδόν παρείγκειλα μια suprim αλλά μετάνιωσα την τιμή και την ακύρωσα. Αν όμως η Pny είναι αξιόπιστη και εμφανιστεί στα 1600 ευρώ, το σκέφτομαι σοβαρά να την πάρω.

Η pny  είναι θυγατρική της pallit - gainward, οι οποίες είναι No1 στην Αμερική. Είναι πάρα πολύ καλή εταιρεία, αλλά είναι μικρή , για αυτό δεν την έχεις ακούσει. Οι pny  που έχω - είχα , είναι στα ίδια επίπεδα με τις gigabyte. Ειδικά στις 3070 είναι καλύτερες και από msi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

Ρε παιδιά, ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους 3080, σε βαρύ gaming με 100% χρήση της κάρτας τι θερμοκρασίες βλέπετε μετά από 1-2 ώρες;

Κι αν είναι, ποια κάρτα έχετε κι αν είστε stock ή με custom fan curve.

Msi 3080 gaming x trio με 100% fan cod warzone μετά από 2-3 ώρες παιχνιδιού ποτέ πάνω από 61c.περασμενο suprim bios κ η κάρτα τρέχει από 2000 έως 2100mhz με stock ρολόγια σε core k μνήμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Η pny  είναι θυγατρική της pallit - gainward, οι οποίες είναι No1 στην Αμερική. Είναι πάρα πολύ καλή εταιρεία, αλλά είναι μικρή , για αυτό δεν την έχεις ακούσει. Οι pny  που έχω - είχα , είναι στα ίδια επίπεδα με τις gigabyte. Ειδικά στις 3070 είναι καλύτερες και από msi.

Σε ευχαριστώ φίλε μου για τις πληροφορίες. Δυστυχώς από το πρωί μέχρι τώρα οι PNY 3090 στο Amazon πήγαν απο 1700 στα 2100 οπότε αναμένω την επόμενη υλοποίηση που θα πέσει η τιμή (ή ακόμα καλύτερα καμιά 3080 αλλά αυτές είναι σαν τον bigfoot, τα sightings είναι σπάνια και όχι verified).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vsrs7 είπε

Η pny  είναι θυγατρική της pallit - gainward, οι οποίες είναι No1 στην Αμερική. Είναι πάρα πολύ καλή εταιρεία, αλλά είναι μικρή , για αυτό δεν την έχεις ακούσει. Οι pny  που έχω - είχα , είναι στα ίδια επίπεδα με τις gigabyte. Ειδικά στις 3070 είναι καλύτερες και από msi.

Palit 3070 Gaming Pro  περιμένω να παραλάβω την Δευτέρα που έρχεται. Αυτή πρόλαβα αλλά είδα και καλά reviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, giannis2156 είπε

Όχι έτσι ρε... Άργησες; σε προλαβαίνουν μποτς, scripts, καληνύχτα έτσι. Get in line, αντίσκηνο και λουκάνικα :D στη φωτιά που έχουμε ανάψει στο discord alert bot-server περιμένοντας. 🍖🍳 

Διαφορετικά ψάξε, διάβασε, τεσταρε για εναλλακτικές. Δες τα μοτίβα. Ποιες μέρες πέφτουν συγκεκριμένες υλοποιήσεις. Κάνε μια πρόχειρη λίστα και παίξε με τις πιθανότητες. Αλλά θα πρέπει να μείνεις ώρες πάνω από την οθόνη. Εφοδιασου με απαραίτητη υπομονή, τρόφιμα και λοιπά είδη. Έχω χάσει 3060Ti καθώς κοιμόμουν και έπεσε μια 04:50 :P ( και ξύπνησα 5.30 χαχ )

Αν περιμένεις πάνω από το λινκ δε θα καταφέρεις τίποτα. 

Έχουμε ποσταρει τρόπους με ειδοποιήσεις.

Σε ταχύτητα πάει κάπως έτσι 

Discord ( καλύτερα από browser ) - Telegram ( λίγο πιο γρήγορο ανα περιπτώσεις το telegram οπότε δοκιμάζεις και τα δύο ) - twitter ( δε το προτείνω )

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Όχι έτσι ρε... Άργησες; σε προλαβαίνουν μποτς, scripts, καληνύχτα έτσι. Get in line, αντίσκηνο και λουκάνικα στη φωτιά που έχουμε ανάψει στο discord alert bot-server. 

Διαφορετικά ψάξε, διάβασε, τεσταρε για εναλλακτικές. Αλλά θα πρέπει να μείνεις ώρες πάνω από την οθόνη. Εφοδιασου με τα απαραίτητη τρόφιμα και λοιπά είδη. 

 

και εμεις εχουμε partalert και εχει τωρα δυο μερες συνεχεια Palit 3090 Pny 3090 εως 1700ευρω αμα μπεις εως 5 λεπτα stock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και να κάτσει κανείς πίσω από την οθόνη, 3080 από amazon, δε βρίσκεις σε καμία περίπτωση. Έχω πατήσει στα alerts στα πρώτα 2-3 δευτερόλεπτα και δεν υπάρχει ίχνος κάρτας. Σε 3090 είναι αρκετά καλύτερα τα πράγματα, έχεις περίπου 30-60 δευτερόλεπτα πριν εξαφανιστούν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μόνη άμυνα είναι οι "αρνητικές" και πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί. Προσωπικά σε ακριβά αντικείμενα δεν θα έκανα αγορά , ιδίως δεν έχει εγγύηση δεν το παίρνω όσο φθηνό και να είναι. Φθηνά πράγματα που δεν θα στεναχωρηθώ αν βγουν φόλα τα αγοράζω.

ΥΓ

Κατα την άποψη μου το πρόβλημα το έχουμε λόγω AMD/NVIDIA/ΑΙΒς , παραδίδουν ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ποσότητες. Σε μεγάλες ευρωπαϊκές αποθήκες που παραλάμβαναν 20-30Κ κομμάτια την εβδομάδα , παραδίδουν μερικές εκατοντάδες. Οι σκάλπερς τα παίρνουν μέσα από τα κοντέινερ των φορτηγών πλοίων και δεν παραλαμβάνουν οι μεγάλοι ευρωπαίοι ντιστριμπιουτορς? Το σκάλπινγκ είναι το ΣΥΜΠΤΩΜΑ και όχι το πρόβλημα.

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...