Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, purif είπε

Όσο και να κάτσει κανείς πίσω από την οθόνη, 3080 από amazon, δε βρίσκεις σε καμία περίπτωση. Έχω πατήσει στα alerts στα πρώτα 2-3 δευτερόλεπτα και δεν υπάρχει ίχνος κάρτας. Σε 3090 είναι αρκετά καλύτερα τα πράγματα, έχεις περίπου 30-60 δευτερόλεπτα πριν εξαφανιστούν.

καλα σε 3080 τα bots κανουν παρτυ χαλι μαυρο Amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, giannis2156 είπε

και εμεις εχουμε partalert και εχει τωρα δυο μερες συνεχεια Palit 3090 Pny 3090 εως 1700ευρω αμα μπεις εως 5 λεπτα stock

1600-1700 δε παίζουν. Με τον ελληνικό φπα + μεταφορικά πάει ένα 70άρι πάνω τουλάχιστον. Θα μου πεις όταν δίνεις 1700, τα 70 θα σε πειράξουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, purif είπε

1600-1700 δε παίζουν. Με τον ελληνικό φπα + μεταφορικά πάει ένα 70άρι πάνω τουλάχιστον. Θα μου πεις όταν δίνεις 1700, τα 70 θα σε πειράξουν...

το αστειο ειναι να πας απο το πλαισιο βολτα τελο sclaping 3090 απο 2200 και για 3080 απο 950 που ειχε η tuf 1200 τωρα και 3 μηνες για διαθεσ.καλυτερα 1000 φορες απο Αμαζον 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, purif είπε

Όσο και να κάτσει κανείς πίσω από την οθόνη, 3080 από amazon, δε βρίσκεις σε καμία περίπτωση. Έχω πατήσει στα alerts στα πρώτα 2-3 δευτερόλεπτα και δεν υπάρχει ίχνος κάρτας. Σε 3090 είναι αρκετά καλύτερα τα πράγματα, έχεις περίπου 30-60 δευτερόλεπτα πριν εξαφανιστούν.

Λόγω μεγαλύτερου latency εδώ Ελλάδα μέχρι να έρθει η ειδοποίηση. Δοκίμασε telegram. Είναι λίγο πιο γρήγορο. Μη φανταστείς τίποτα τρελό όμως, γύρω στα 2-3 δευτερόλεπτα. Όταν κοιτάνε χιλιάδες μάτια και τα ms μετράνε. 

12 λεπτά πριν, giannis2156 είπε

καλα σε 3080 τα bots κανουν παρτυ χαλι μαυρο Amazon

Θυμάμαι πριν μέρες νομίζω 3080 ή 3070 Asus TuF. Είχε 15 κομμάτια; κάτι τέτοιο ήταν 10αδα όμως σίγουρα. Έφυγαν σε δευτερόλεπτα. Πάτησα από περιέργεια το λινκ. F5 συνέχεια να δω πόσο θα κάνει να χαθεί το στοκ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λίγες επιτυχίες είχα εγώ, συνήθως 3070 που δυστυχώς δεν χωράνε στο κουτί μου, και για να μην ακυρώσω πάλι ( με κίνδυνο να φάει κανένα ban το acc ) μια 3080 στα 900, μου έδωσε τα χρήματα φίλος μου εδώ από το νησί και περιμένουμε την άφιξη της :P καθώς περίμενε το Πλσιο από τα Χριστούγεννα ( την άλλη βδομάδα και την άλλη βδομάδα θα έρθει λέγαν ) και στη τελική έστειλε να ακυρωθεί.

 

4 λεπτά πριν, giannis2156 είπε

απο το Αmazon εφαγαν πολλοι ban για bot αλλα παλι τιποτα στο δευτερολεπτο εχει φυγει καθε 3080 

Νομίζω από τις πολλές ακυρώσεις τρως μπαν (;) 

Δεν είμαι σίγουρος. Στον part alert server είναι αρκετές περιπτώσεις που έχουν γεμίσει δωμάτια με κάρτες κάποιοι με μποτ και λένε " α, δεν είχα θέμα αρκεί να μην παραγγέλνεις συνεχώς και ακυρώνεις ". Δε γνωρίζω περισσότερα. Δε λένε κιόλας καν απλά παρακολουθώ ποστ από μερικούς που κάθε βδομάδα έχουν παραπάνω από 1ή 2 παραλαβές.

Τη μεγαλύτερη ζήτηση έχουν 3080>3060Ti>3070

Ειδικότερα οι 3060Ti πλέον περνάει ολόκληρη μέρα και δεν εμφανίζεται παραπάνω από 1-2 ειδοποιήσεις, ενώ συνήθως θα είναι ή Αγγλικά καταστήματα μόνο ή Αμαζον Αγγλίας ή USA import, ή κάτι στα 550€+ από καμιά Γερμανία ή Γαλλία ή Ιταλία :P

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Λόγω μεγαλύτερου latency εδώ Ελλάδα μέχρι να έρθει η ειδοποίηση. Δοκίμασε telegram. Είναι λίγο πιο γρήγορο. Μη φανταστείς τίποτα τρελό όμως, γύρω στα 2-3 δευτερόλεπτα. Όταν κοιτάνε χιλιάδες μάτια και τα ms μετράνε. 

Θυμάμαι πριν μέρες νομίζω 3080 ή 3070 Asus TuF. Είχε 15 κομμάτια; κάτι τέτοιο ήταν 10αδα όμως σίγουρα. Έφυγαν σε δευτερόλεπτα. Πάτησα από περιέργεια το λινκ. F5 συνέχεια να δω πόσο θα κάνει να χαθεί το στοκ. 

Thnx θα το κοιτάξω αν και πλέον αρχίζω να στήνω bot γιατί δε παίζει να προλάβω με άλλον τρόπο. Το eu.evga κοιμάται και είναι ακόμα στις παραγγελίες της πρώτης ημέρας, στο amazon τα bot κάνουν πάρτυ και τα περισσότερα γερμανικά καταστήματα δε στέλνουν Ελλάδα...Έχουν ευθυγραμμιστεί όλοι οι πλανήτες για την τέλεια καταστροφή 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι και κάτι ξεμπαρκες USED που τελευταία σκάνε και μας ψαρωνουν λόγο τιμής

7 λεπτά πριν, purif είπε

Thnx θα το κοιτάξω αν και πλέον αρχίζω να στήνω bot γιατί δε παίζει να προλάβω με άλλον τρόπο. Το eu.evga κοιμάται και είναι ακόμα στις παραγγελίες της πρώτης ημέρας, στο amazon τα bot κάνουν πάρτυ και τα περισσότερα γερμανικά καταστήματα δε στέλνουν Ελλάδα...Έχουν ευθυγραμμιστεί όλοι οι πλανήτες για την τέλεια καταστροφή 😅

Δυστυχώς ναι. Ή θα πολεμήσεις με ότι μέσα διαθέτεις δυστυχώς ή αν έχεις κάρτα υπομονή. Πολλοί τη πάθαμε έτσι. Τα πράγματα άλλαξαν προς το χειρότερο. Δε περίμενα ότι θα έμπαινε Φλεβάρης. Είχα διαβάσει την πολύ ελπιδοφόρα ανάρτηση προ βδομάδων σε ένα θέμα ενός παιδιού που ανέλυε κάποια "δεδομένα" ότι θα ήταν καλύτερα μάλλον τα πράγματα αλλά τελικά οι εκπλήξεις συνεχίζουν ακάθεκτες. Πλέον έχουμε και την επίσημη απάντηση από τις εταιρείες ότι θα συνεχίσει η νοσηρή αυτή κατάσταση με άνοδο τιμών και μικρών έως ανύπαρκτων στοκ. 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Είναι και κάτι ξεμπαρκες USED που τελευταία σκάνε και μας ψαρωνουν λόγο τιμής

Δυστυχώς ναι. Ή θα πολεμήσεις με ότι μέσα διαθέτεις δυστυχώς ή αν έχεις κάρτα υπομονή. Πολλοί τη πάθαμε έτσι. Τα πράγματα άλλαξαν προς το χειρότερο. Δε περίμενα ότι θα έμπαινε Φλεβάρης. Είχα διαβάσει την πολύ ελπιδοφόρα ανάρτηση προ βδομάδων σε ένα θέμα ενός παιδιού που ανέλυε κάποια "δεδομένα" ότι θα ήταν καλύτερα μάλλον τα πράγματα αλλά τελικά οι εκπλήξεις συνεχίζουν ακάθεκτες. Πλέον έχουμε και την επίσημη απάντηση από τις εταιρείες ότι θα συνεχίσει η νοσηρή αυτή κατάσταση με άνοδο τιμών και μικρών έως ανύπαρκτων στοκ. 

 

Άσε γιατί ακόμα θυμάμαι τη μ@λ@κία που έκανα και ακύρωσα evga 3080 από το amazon στα 830 με τη δικαιολογία ότι οι τιμές θα πέσουν με τον ερχομό των 6800ΧΤ...Κέρδισα το χρυσό βατόμουρο μαζί με το δέντρο...Μόνη ελπίδα πλεον το eu.evga για νορμάλ τιμή... 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 1600 το ETH καλύτερα να προετοιμάζόμαστε για θρυλικά παιχνίδια όπως Πασιέντζα, Ναρκαλιευτής κτλ

Τι τα θες τα super γραφικά αν το παιχνίδι δεν έχει "ουσία"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, masteripper είπε

Με 1600 το ETH καλύτερα να προετοιμάζόμαστε για θρυλικά παιχνίδια όπως Πασιέντζα, Ναρκαλιευτής κτλ

Τι τα θες τα super γραφικά αν το παιχνίδι δεν έχει "ουσία"

Όποιος έχει Turing ή Navi ή δυνατή Pascal (1080/Ti) δεν χρειάζεται να αναβαθμίσει, ειδικά με τέτοιες τιμές. Σιγά πόσο αυξήθηκαν οι απαιτήσεις των games, μόνο το CP77 είναι βαρύ, αλλά οι Turing τουλάχιστον έχουν και το DLSS να βοηθάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, purif είπε

Thnx θα το κοιτάξω αν και πλέον αρχίζω να στήνω bot γιατί δε παίζει να προλάβω με άλλον τρόπο. Το eu.evga κοιμάται και είναι ακόμα στις παραγγελίες της πρώτης ημέρας, στο amazon τα bot κάνουν πάρτυ και τα περισσότερα γερμανικά καταστήματα δε στέλνουν Ελλάδα...Έχουν ευθυγραμμιστεί όλοι οι πλανήτες για την τέλεια καταστροφή 😅

3 bot έχω στήσει για 3070, με 3 κάρτες το καθένα, ένα για .de, ένα για .it και ένα για .fr, μπας και κάτσει η μια που θελουμε γιατί αλλιώς δεεεν και ούτε που προλαβαίνουν να τις δουν, όποτε έχουν μπει σε στοκ.😅🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, giorgosmcg είπε

3 bot έχω στήσει για 3070, με 3 κάρτες το καθένα, ένα για .de, ένα για .it και ένα για .fr, μπας και κάτσει η μια που θελουμε γιατί αλλιώς δεεεν και ούτε που προλαβαίνουν να τις δουν, όποτε έχουν μπει σε στοκ.😅🤣

ΑΑΑΑ , εσύ είσαι ο κακός σκαλπερ με τα μποτς? Γιατί τους βρίζουμε τους μποτάκηδες στις τελευταίες 200 σελίδες μέχρι και για την μετάλλαξη του κορονοιού φταίτε.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3 hours ago, purif said:

1600-1700 δε παίζουν. Με τον ελληνικό φπα + μεταφορικά πάει ένα 70άρι πάνω τουλάχιστον. Θα μου πεις όταν δίνεις 1700, τα 70 θα σε πειράξουν...

1600 τελική τιμή 3090. Ήταν μέτρια υλοποίηση αλλά beggars can't be choosers. Ηταν άμεσα διαθέσιμη για κάνα 24ωρο,λογικα είχε 2 κομμάτια γιστι δοκίμασα να πάρω παραπάνω και δεν με άφηνε. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...