Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Zotac also cut down price of its GeForce RTX 2080 Ti board by a whopping 55% in Malaysia, the company announced. Furthermore, those who purchased the board on or after August 9 can email Zotac and get Adata's XPG SX8200 256 GB SSD 'as a token of sadness'.

Token of sadness λένε οι θεοτρολλάδες :D

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GRat είπε

Πολύ χαμηλό το clock speed @1710Mhz

image.png.f0dcbea1cfd669ee5b041583118d5e20.png

1710 ήταν και η 2080 (και 1800 η founders). Δε σημαίνει κάτι αυτό το νούμερο από μόνο του, το boost στο παιχνίδι μέσα μπορεί πάλι να φτάνει πάνω από τα 2 GHz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 hours ago, 7nisiotis said:

Λάζαρους που είσαι; @DEADLAZARUS

https://www.caseking.de/evga-geforce-rtx-3080-xc3-black-gaming-10240-mb-gddr6x-gcev-414.html

και στα 800 αυτή με το backplate* ( δε ξέρω αν μας δείχνει επειδή βλέπει ελληνική ip με φπα κτλπ ή είναι Γερμανίας όμως )

[20€ μεταφορικά]

______________________

Btw ερώτηση. Φίλος από Αγγλία μπορεί να με βοηθήσει ώστε όπως θα πάρει την δικιά του 3080 από αγγλικό κατάστημα της nvidia να τσιμπήσω και γω την 3070. Επειδή θα την κάνει η Αγγλία από ευρωπαϊκή ένωση, γνωρίζουμε σε περίπτωση που χρειαστεί εγγύηση τι παίζει;

Εμένα μου αλλάζει το ΦΠΑ μόλις κάνω login.

9 hours ago, azazil1190 said:

Το μαγαζάκι της γειτονιάς σε περίπτωση rma μπορεί να σου βγάλει την πίστη η να μην ξέρεις για το πόσο θα υπάρχει σαν μαγαζί , το πλαίσιο απ' την άλλη θα σου κάνει πιο εύκολα και πιο άμεσα το rma.

ΧΑΧΑΧΑ, ούτε καν. Been there done that.

1 hour ago, Psycho_Warhead said:

Higher quality “binned” RTX 3080 & RTX 3090 SKUs may be rare to find, not all chips are made equal

10% τα bin 2 τσιπάκια που είναι τα καλύτερα για OC κλπ. Της 3090 ακόμα λιγότερα.

Αρχίσαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 minute ago, Psycho_Warhead said:

Ωραία η EVGA, αυτή τη φορά σε τέτοια θα πάω.

Πώς θα πας; Αφού το EVGA.eu δεν στέλνει πλέον 😱

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GeorgeMan είπε

Πώς θα πας; Αφού το EVGA.eu δεν στέλνει πλέον 😱

Θα φέρουν τα σκρουτζομάγαζα, δεν παίρνω απ' έξω δεν με συμφέρει κόβω τιμολόγιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Εμένα μου αλλάζει το ΦΠΑ μόλις κάνω login.

ΧΑΧΑΧΑ, ούτε καν. Been there done that.

 

Εμένα σε περίπτωση μητρικής με εξυπηρέτησαν άμεσα. Χοχοχοχο

Φίλου μητρική που έβγαλε βλάβη από άλλο μεγάλο και επώνυμο σκρουτζομαγαζο τον είχαν κοντά στις 4βδομαδρες στο περίμενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Εμένα σε περίπτωση μητρικής με εξυπηρέτησαν άμεσα. Χοχοχοχο

Φίλου μητρική που έβγαλε βλάβη από άλλο μεγάλο και επώνυμο σκρουτζομαγαζο τον είχαν κοντά στις 4βδομαδρες στο περίμενε.

Άσχετο αλλά όποτε παίρνω αυτήν την "πάσα" θέλω να το λέω στον κόσμο να το γνωρίζει... Όταν επιστρέφουμε προϊόν με βλάβη, αν η αντικατάστασή του χρειάζεται παραπάνω από 15 (εργάσιμες νομίζω) μέρες, τότε το μαγαζί είναι υποχρεωμένο να μας δώσει προσωρινό άλλο προϊόν για να κάνουμε την δουλειά μας... ίσων ή καλύτερων προδιαγραφών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Stamer είπε

Άσχετο αλλά όποτε παίρνω αυτήν την "πάσα" θέλω να το λέω στον κόσμο να το γνωρίζει... Όταν επιστρέφουμε προϊόν με βλάβη, αν η αντικατάστασή του χρειάζεται παραπάνω από 15 (εργάσιμες νομίζω) μέρες, τότε το μαγαζί είναι υποχρεωμένο να μας δώσει προσωρινό άλλο προϊόν για να κάνουμε την δουλειά μας... ίσων ή καλύτερων προδιαγραφών.

Για αυτό είπα και πιο πίσω η καλύτερη επιλογή είναι το αμαζον ...είναι ότι πιο άμεσο σε θέμα rma

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, azazil1190 είπε

Για αυτό είπα και πιο πίσω η καλύτερη επιλογή είναι το αμαζον ...είναι ότι πιο άμεσο σε θέμα rma

Για τώρα. Με αυτα που διάβασα ότι κάνουν ορισμένα μέλη σε προηγούμενες σελίδες θέμα χρόνου είναι να φάει blacklist η Ελλάδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Herald είπε

Για τώρα. Με αυτα που διάβασα ότι κάνουν ορισμένα μέλη σε προηγούμενες σελίδες θέμα χρόνου είναι να φάει blacklist η Ελλάδα. 

Ναι, όταν δεν υπάρχει business account και γίνεται abuse θα φας ban. Blacklist η Ελλάδα είναι ίδιο ανέκδοτο με το Apple is doomed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, iazriel είπε

Ναι, όταν δεν υπάρχει business account και γίνεται abuse θα φας ban. Blacklist η Ελλάδα είναι ίδιο ανέκδοτο με το Apple is doomed.

Εγώ θυμάμαι που σταμάτησαν τα δωρεάν μεταφορικά στην Ελλάδα γιατί κάναμε εξυπναδες πάντως. Σειρά έχει και το δωρεάν rma γιατί βγήκε καινούργια κάρτα και θέλω τζάμπα αναβάθμιση. 

Business account φτιάχνει / έχει και ο κυρ Ανέστης που έχει το μπακάλικο. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Herald είπε

Εγώ θυμάμαι που σταμάτησαν τα δωρεάν μεταφορικά στην Ελλάδα γιατί κάναμε εξυπναδες πάντως. Σειρά έχει και το δωρεάν rma γιατί βγήκε καινούργια κάρτα και θέλω τζάμπα αναβάθμιση. 

Business account φτιάχνει / έχει και ο κυρ Ανέστης που έχει το μπακάλικο. 

Εγώ θυμάμαι από την άλλη πως τα δωρεάν μεταφορικά Ελλάδα τα σταμάτησαν γιατί χάνονταν δέματα ή αργούσαν χαρακτηριστικά και ο κόσμος δήλωνε μη παραλαβή. Το ξέρω γιατί το έζησα ουκ ολίγες φορές. Επίσης αν ο κυρ Ανέστης έχει ενδοκοινοτικές συναλλαγές για λαχανάκια Βρυξελλών, εγγραφή στο Vies, την Εφορία κάθε εξάμηνο στο κεφάλι του για έλεγχο και επαγγελματική συνεργασία με το Amazon, μαγκιά του. Ας σοβαρευτούμε λίγο. Το Amazon παραμένει το πιο πελατοκεντρικό μαγαζί από θέμα customer support. Όταν το κάνεις abuse τρως ban και τέλος. 

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...