Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, crsweber είπε

και το watch dogs legion, απο γραφικα μοιαζει παρα πολυ με το watch dogs 2 που ειναι απο το 2016,  αντε μονο το ray tracing σωζει καπως τα γραφικα. και το καινουργιο assasins μετρια γραφικα εχει, πραγματικα δεν αξιζει η αγορα καινουργιας καρτας για να παιζεις αυτα τα μετρια Ports με τα μετρια γραφικα

Nubisoft και τα δύο. CD Projekt for the win..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι να γελάμε με τους τραγικούς στο πλαίσιο πως γίνετε μαγαζάκι της γειτονιάς να δίνη τις ίδιες κάρτες φθηνότερα από έναν κολοσσό (μην χέσω) σαν το πλαίσιο

http://prntscr.com/uf6j00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, astaroth666 είπε

Είναι να γελάμε με τους τραγικούς στο πλαίσιο πως γίνετε μαγαζάκι της γειτονιάς να δίνη τις ίδιες κάρτες φθηνότερα από έναν κολοσσό (μην χέσω) σαν το πλαίσιο

http://prntscr.com/uf6j00

Το μαγαζάκι της γειτονιάς σε περίπτωση rma μπορεί να σου βγάλει την πίστη η να μην ξέρεις για το πόσο θα υπάρχει σαν μαγαζί , το πλαίσιο απ' την άλλη θα σου κάνει πιο εύκολα και πιο άμεσα το rma.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Παιδιά έχει ακουστεί κάτι σχετικά με το πόσο μπορεί να κοστίζει η RTX 3060;

Νομίζω οτιδήποτε πάνω απο το $349 που είχε και η 2060 θα ήταν παράδοξο με την 3070 στα $499. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα εμφανιστουν σιγα σιγα και αλλα καταστηματα στο skroutz που θα ειναι φθηνοτερα απο Πλαισιο. Το Πλαισιο σε nvidia καρτες ειναι το ακριβοτερο καταστημα της Ελλαδας.

Κατι σαν τα video games που τα φερνουν οι αλυσιδες στα 69.99,και εχεις ποσα καταστηματα απο skroutz να τα φερνουν φθηνοτερα.

Την Msi 2070super την φερνουν 41 καταστηματα περαν απο Πλαισιο....

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μαγαζάκι στην γειτονιά είναι 10+ χρονια και πίστεψε με δεν πρόκειται να κλείσει
δεν είναι τυχαίο skroutzomagazo
περιμένω να δω και αλλου τιμές αν και πρώτα θα δω έγκυρα reviews από GN HU
και κάποιους άλλους και μετά θα κάνω κίνηση για αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Το καλύτερο αγορά από Amazon εάν θες να βρεις πιο φθηνά και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο σε περίπτωση στραβης (rma)

Προσωπικα θα προτιμουσα την Evga απο το δικο της καταστημα,επειδη εχει και το καλυτερο και πιο ξεκαθαρο συστημα για μεταπωληση καρτας απο ολους,περαν του ιδιου του after sales support που εχουν και ειναι καλο.

Βγαινει η καρτα απο το λογαριασμο σου και περναει στον λογαριασμο του αλλου. Οτι πιο απλο(δεν μεταβιβαζεται ομως η επεκταση εγγυησης).

Επισης για οποιον εχει σκοπο να κρατησει καιρό την καρτα,υπαρχει και η επιλογη επεκτασης εγγυησης σε 5χρονια(με επιπλεον κοστος βεβαια).

Στο Amazon δυστηχως δεν ειναι ετσι.

Και το Amazon δεν σε καλυπτει για ολη την διαρκεια της εγγυησης αλλα μονο για τα πρωτα 2χρονια αν δεν κανω λαθος. Μετα πρεπει ο ιδιος να μιλησεις με την καθε εταιρεια και δυστηχως δεν μεταβιβαζεται η εγγυηση οπως στην Evga.

Βεβαια και παλι το amazon παραμενει πολυ αξιοπιστο για αγορες ακριβων καρτων και ειδικα εταιρειων με οχι καλο customer support βλεπε Palit.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Προσωπικα θα προτιμουσα την Evga απο το δικο της καταστημα,επειδη εχει και το καλυτερο και πιο ξεκαθαρο συστημα για μεταπωληση καρτας απο ολους,περαν του ιδιου του after sales support που εχουν και ειναι καλο.

Βγαινει η καρτα απο το λογαριασμο σου και περναει στον λογαριασμο του αλλου. Οτι πιο απλο(δεν μεταβιβαζεται ομως η επεκταση εγγυησης).

Επισης για οποιον εχει σκοπο να κρατησει καιρό την καρτα,υπαρχει και η επιλογη επεκτασης εγγυησης σε 5χρονια(με επιπλεον κοστος βεβαια).

Στο Amazon δυστηχως δεν ειναι ετσι.

Και το Amazon δεν σε καλυπτει για ολη την διαρκεια της εγγυησης αλλα μονο για τα πρωτα 2χρονια αν δεν κανω λαθος. Μετα πρεπει ο ιδιος να μιλησεις με την καθε εταιρεια και δυστηχως δεν μεταβιβαζεται η εγγυηση οπως στην Evga.

Βεβαια και παλι το amazon παραμενει πολυ αξιοπιστο για αγορες ακριβων καρτων και ειδικα εταιρειων με οχι καλο customer support βλεπε Palit.

Ξέρω πως δουλεύει η evga μια και την έχω πληρώσει καλά από εποχές 1st titan .

Αλλά από εποχή 10χχ σειράς με απογοήτευσε με τις κάρτες της,όχι όμως με το support της επίσης τσιμπημενες τιμές οι καστομ τους και κατώτερες σε απόδοση των κουλερ της από αντίστοιχες επώνυμες ίδιων η ελαφρως φθηνότερων υλοποιήσεων.

Βέβαια ξανά πήρα πριν 2, χρόνια 2070xc και 2080ti black.H ψυκτρα της ti ήταν για γέλια.Την ίδια φόραγε η 2070 στην οποία οκ δούλευε καλά.Την 2080ti δεν μπορούσε να την κοντρόλάρει

 

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Προσωπικα θα προτιμουσα την Evga απο το δικο της καταστημα,επειδη εχει και το καλυτερο και πιο ξεκαθαρο συστημα για μεταπωληση καρτας απο ολους,περαν του ιδιου του after sales support που εχουν και ειναι καλο.

Ξέρουμε αν η Evga στέλνει Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Ξέρω πως δουλεύει η evga μια και την έχω πληρώσει καλά από εποχές 1st titan .

Αλλά από εποχή 10χχ σειράς με απογοήτευσε με τις κάρτες της,όχι όμως με το support της επίσης τσιμπημενες τιμές οι καστομ τους και κατώτερες σε απόδοση των κουλερ της από αντίστοιχες επώνυμες ίδιων η ελαφρως φθηνότερων υλοποιήσεων.

Βέβαια ξανά πήρα πριν 2, χρόνια 2070xc και 2080ti black.H ψυκτρα της ti ήταν για γέλια.Την ίδια φόραγε η 2070 στην οποία οκ δούλευε καλά.Την 2080ti δεν μπορούσε να την κοντρόλάρει

Εγω καθαρα στο κομματι της υποστηριξης προφανως εστιασα,μιας και τα των ιδιων των υλοποιησεων ειναι οντως μια αλλη κουβεντα.

Για τα περι υλοποιησεων για τις FTW συγκεκριμενα δεν εχω ακουσει γενικα κακα λογια(για τις φθηνοτερες δεν εχω ιδεα) αν και σαν τιμες ειναι η αληθεια οτι ειναι τσιμπημενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...