Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, iazriel είπε

Εγώ θυμάμαι από την άλλη πως τα δωρεάν μεταφορικά Ελλάδα τα σταμάτησαν γιατί χάνονταν δέματα ή αργούσαν χαρακτηριστικά και ο κόσμος δήλωνε μη παραλαβή. Το ξέρω γιατί το έζησα ουκ ολίγες φορές. Επίσης αν ο κυρ Ανέστης έχει ενδοκοινοτικές συναλλαγές, εγγραφή στο Vies, την Εφορία κάθε εξάμηνο στο κεφάλι του για έλεγχο και επαγγελματική συνεργασία με το Amazon, μαγκιά του. Ας σοβαρευτούμε λίγο. Το Amazon παραμένει το πιο πελατοκεντρικό μαγαζί από θέμα customer support. Όταν το κάνεις abuse τρως ban και τέλος. 

Εντάξει, έχεις την εφορία κάθε 6μηνο πάνω από το κεφάλι σου επειδή έχεις ενδοκοινοτικες. Ποιον πας να πείσεις δεν ξέρω. Λογιστής είμαι, για συνέχισε.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
50 minutes ago, Stamer said:

Άσχετο αλλά όποτε παίρνω αυτήν την "πάσα" θέλω να το λέω στον κόσμο να το γνωρίζει... Όταν επιστρέφουμε προϊόν με βλάβη, αν η αντικατάστασή του χρειάζεται παραπάνω από 15 (εργάσιμες νομίζω) μέρες, τότε το μαγαζί είναι υποχρεωμένο να μας δώσει προσωρινό άλλο προϊόν για να κάνουμε την δουλειά μας... ίσων ή καλύτερων προδιαγραφών.

Ποτε δε θα στο πουν από πριν ότι θα αργήσει. Problem solved, για αυτούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, 7700K είπε

Το Public ακομα χειροτερα του Πλαισιου γιατι υπαρχουν καμποσοι ηλιθιοι που αγοραζουν απο κει με καπελο πολλες φορες ανω του 40%.

Στις ΗΠΑ τετοια μαγαζια θα ειχαν κλεισει απο την πρωτη μερα.

Οπως και να εχει οι καλυτερες υλοποιησεις απο πλευρας αξιοπιστιας ειναι της Nvidia και βεβαια απο πλευρας design δεν συγκρινωνται με τα custom εξαβλωματα των εταιριων.

Πάντα μου άρεσαν τα Reference Design περισσότερο. Δυστυχώς όμως για ησυχία και θερμοκρασίες, πρέπει να πας σε Custom.
Για να δούμε τώρα πως θα είναι τα πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Ποτε δε θα στο πουν από πριν ότι θα αργήσει. Problem solved, για αυτούς...

Ε όταν φτάσεις στην 16 μέρα και δεν είναι έτοιμη θα τους ζητήσεις μια ισάξια να κάνεις τη δουλειά σου, δεν μπορούν να αρνηθούν..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, yiannis1991 said:

Ε όταν φτάσεις στην 16 μέρα και δεν είναι έτοιμη θα τους ζητήσεις μια ισάξια να κάνεις τη δουλειά σου, δεν μπορούν να αρνηθούν..

Γι' αυτό και όλως τυχαίως, την 16η εργάσιμη (3+ εβδομάδες μετά δηλαδή), αν ζητήσεις κάτι τέτοιο, όλα επιταχύνονται... Αλλά στο τέλος πάλι ουσιαστικά δεν έχεις PC κοντά μήνα.
Βέβαια η δική μου ένσταση για το Πλαίσιο δεν αφορούσε μόνο το χρονικό, αλλά και το χρηματικό. Τύπου "δεν υπάρχει η ΧΧΧ κάρτα πια, σου πιστώσαμε ΨΨΨ€, διάλεξε μια ΖΖΖ από το ράφι". Και η πιο φτηνή ΖΖΖ στο ΨΨΨ πιστωμένο ποσό είναι αρκετά χειρότερη από την ΧΧΧ κάρτα σου....... επειδή ακριβώς έχουν τόσο overpriced όλες τις κάρτες στα ράφια τους.

Αλλά anyway offtopic τέλος.

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ένα Off-Topic για τις τιμές:

Το Πλαίσιο και το κάθε Πλαίσιο πουλάει όσο πουλάει διότι έχει το λίπος να σου κάνει όσες δόσεις θες με ή χωρίς κάρτα. Τα περισσότερα skroutzoμαγαζα ακόμα και τα γνωστά δεν κάνουν δόσεις, όχι μόνο άτοκες αλλά καθόλου. Οπότε είναι εύκολο να πέσει κάποιος στο τρυπάκι να πάρει μια 3090 με 300ρου καπέλο εφόσον έτσι και αλλιώς θα μπει σε Χ δόσεις και σιγά δεν τρέχει και κάτι. Ίδια φάση με τα iphone και τις αναπάντητες. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο με τα Founders ειναι οτι τα βγαζουν σε μικρες ποσοτητες για να χτυπανε τις τιμες προς πανω .

Σαν να λεει η Nvidia στους υπολοιπους καντε εσεις την βρωμοδουλεια για να μην φαινομαι εγω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Grisos είπε

Πάντως ένα Off-Topic για τις τιμές:

Το Πλαίσιο και το κάθε Πλαίσιο πουλάει όσο πουλάει διότι έχει το λίπος να σου κάνει όσες δόσεις θες με ή χωρίς κάρτα. Τα περισσότερα skroutzoμαγαζα ακόμα και τα γνωστά δεν κάνουν δόσεις, όχι μόνο άτοκες αλλά καθόλου. Οπότε είναι εύκολο να πέσει κάποιος στο τρυπάκι να πάρει μια 3090 με 300ρου καπέλο εφόσον έτσι και αλλιώς θα μπει σε Χ δόσεις και σιγά δεν τρέχει και κάτι. Ίδια φάση με τα iphone και τις αναπάντητες. 


Αμα ειναι να παρεις με δοσεις στα 700-800Ε και να πληρωσεις καπελο 200Ε αστο..Μη το παρεις καθολου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Chaos3X Περίμενε να έρθουν και άλλες εκδόσεις και τιμές. Αν και για μένα η 3080 θεωρείται απαράδεκτα ανεπαρκής στο θέμα της vram... Ειδικά σε αυτό το tier

Επεξ/σία από johnmt2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ilos είπε

Οι sweet spot κάρτες θα βγουν του χρόνου. 3070ti (GA103?) με 16 GB και 3080ti με 20 GB GDDR6x.

Ναι αλλά μάλλον θα έχουν  MSRP μεγαλύτερο από τις τωρινές , δεν θα παιχτεί φάση όπως με Turing με τις super. Ένας λόγος είναι ότι θα ανακοινωθούν πολύ γρήγορα μετά  την διαθεσιμότητα των 3070/3080. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...