Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, BabisTs είπε

ελπίζω να μην αντέγραψαν και την απόδοση της συγκεκριμένης.....ας ελπίσουμε κάτι δυνατότερο.....

Για να έχει 2 8pin αυτό είναι μάλλον το top dog που θα ανταγωνιστεί 3080.

H 3070/2080ti competitor παίζει να είναι και με μόνο 1 8pin με αυτά που leakάρουν! TSMC ftw.

2 λεπτά πριν, AStamelos είπε

Καλησπέρα, 

Πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ αλλά θα ήθελα να μου λυθεί μια απορία. Βλέπω ότι αρκετός κόσμος παίρνει τις κάρτες γραφικών από το εξωτερικό.

Εγώ έχω ένα στενό συγγενικό πρόσωπο στη Γαλλία, που θα μπορούσε να μου στείλει την 3080 ας πούμε. Παράλληλα όμως, μπορώ να την αγοράσω στην Ελλάδα με απαλλαγή ΦΠΑ. 

Χρηματικά τι συμφέρει συνήθως; Αφού στην Ελλάδα λογικά θα έχουν και ένα καπέλο. 

Με ενδιαφέρει τόσο για την founders όσο και για κάποια σχετικά φτηνή καλή υλοποίηση.

Τέλος, προβλέπεται ότι black Friday θα υπάρχει κάποια έκπτωση; Αν όχι στην σειρα 3000, τουλάχιστον στην 2080? Γενικά παίζω RPG, οπότε δεν είμαι σίγουρος ποια κάρτα θα μου ταιριαζε.. θα ήθελα να κρατήσει για κάποια χρόνια να παίζω σε 4κ ανάλυση.

Ευχαριστώ!

Και από Γαλλία μπορείς να την αγοράσεις χωρίς ΦΠΑ, αν έχεις ενεργοποιημένες τις ενδοκοινοτικές συναλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, malakudi είπε

Ο @BabisTs μάλλον εννοεί την GPU απόδοση (της 2080 ti) και όχι την απόδοση του cooler.

ναι αυτό ακριβώς...δεν το έθεσα σωστά....

2 λεπτά πριν, ilos είπε

Για να έχει 2 8pin αυτό είναι μάλλον το top dog που θα ανταγωνιστεί 3080.

μένει να το δούμε ...για να δούμε αν είναι στο σωστό path πια και η amd στις gpus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

3090 ftw3 από amazon nl μόλις 2770.Τρεχάτε να προλάβετε!

Kpe στο 3.000 δλδ θα πάει?

Η 3090 θα αξίζει μόνο μεταχ.σε τιμή όπως παει🤣Μας βλέπω όλους με 3080 στο 1000+ και να λέμε και ευχαριστώ

Vfm θα είναι η 3080.

Φτάσαμε εν έτη 2020-2021 να θεωρούμε κάρτα κοντά στο χιλιάρικο vfm.Παμε καλά,πάμε δυνατά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

caseking 0 διαθεσιμότητα στο launch (εκτός των 50 στο μαγαζί)

Αυστραλία και Ιαπωνία θα βάλουν φόρμα παραγγελίας και σε κλήρωση θα βγούνε άτομα που θα πάρουν ότι στοκ υπάρχει :P

Paper launch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, azazil1190 είπε

Φτάσαμε εν έτη 2020-2021 να θεωρούμε κάρτα κοντά στο χιλιάρικο vfm.Παμε καλά,πάμε δυνατά

Σκέψου να μην φτάσει την 3080 το big navi και να παίζει μπάλα με το 3070 άντε +10% πάνω....εκεί να δεις τι θα γίνει στην επόμενη σειρά.....Χ70 και χιλιαρικάκι 🤣

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

Σκέψου να μην φτάσει την 3080 το big navi και να παίζει μπάλα με το 3070 άντε +10% πάνω....εκεί να δεις τι θα γίνει στην επόμενη σειρά.....Χ70 και χιλιαρικάκι 🤣

Ε θα φτάσουμε τιμές 2080ti για vfm😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BabisTs είπε

Αν φτάσουμε έτσι...ένα playstation και ότι δείχνει......B)

Και ps και xbox μην σου πω και σου μένουν και ρέστα για να τα παίξεις Κίνο μηπως και σου κάτσει 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Και ps και xbox μην σου πω και σου μένουν και ρέστα για να τα παίξεις Κίνο μηπως και σου κάτσει 😂

κι αν σου κάτσει? 

Spoiler

111.jpg.7c8d694ea71dd9de438bcecb26a83b21.jpg

 

😛🤣😋

Επεξ/σία από mcrae13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...