Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Prospector8 είπε

Αύριο παιδες στις 4 το απόγευμα όλοι εδώ..71C εγώ λέω θα φτάνει το μαμα cooler στο Guru3d και Techpowerup 😛

Να ποντάρουμε σε temps ?

Όποιος πέσει μέσα βάζουμε όλοι από κάτι και του κάνουμε δώρο μια 3080 παραγγελία από Γαλλία μονο.😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Prospector8 είπε

Αύριο παιδες στις 4 το απόγευμα όλοι εδώ..71C εγώ λέω θα φτάνει το μαμα cooler στο Guru3d και Techpowerup 😛

Raise - 76 :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Prospector8 είπε

Σίγουρος οποιος περιμένει θα βγει μονο κερδισμένος.. Το θέμα που καίει "όλους" είναι να έχει μια καλή κάρτα για το Cyberpunk 😅

και κανα high να  βαλουμε αντι για ultra .. δε θα παθουμνε  τα ματια μας  🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rofl είπε

το ειχα ποσταρει και παραπισω, αλλα επειδη βλεπω κανα δυο ρωτανε:

 οι παραγγελιες founders θα ανοιξουν 17 σεπτ 16:00. ομως οχι για αγορα απευθειας απο ελλαδα.

 Thursday the 17th of September at 11.00pm AEST
και λογικα θα εξαντληθουν ταχυτατα. γερμανια ολλανδια ΗΒ γαλλια οι μαλλον πιο συνηθεις εναλλακτικες.

Οπότε όσοι ενδιαφέρεστε , αρχίστε τεμενάδες στους: @AStamelos  και @DionGR που έχουν τις άκρες τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Eχετε καταλαβει τι hype τρωμε στην μαπα ετσι;

Εγω παντως στις προηγουμενες σελιδες μονο hype δεν εχω δει,οπως και γενικα στο internet,περαν απο τους κλασσικους που θα πανε day one χωρις ουτε benchmarks να δουν,ουτε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Οπότε όσοι ενδιαφέρεστε , αρχίστε τεμενάδες στους: @AStamelos  και @DionGR που έχουν τις άκρες τους. 

Συγνώμη αλλά εγώ στην φλορανς🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωω μόλις ανακάλυψα ότι, τουλάχιστον το Αγγλικό store της Nvidia, δεν στέλνει σε διευθύνσεις των mail forwarder, PO Boxes κτλπα!! Οποτε άκυρο και το σχέδιο της Γερμανίας που λέγατε? Για καντε πως αγοράζετε ενα αντικείμενο απο εκει να δούμε αν θα σας αφήσει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

3080 FOUNDERS

NVIDIA-GeForce-RTX-3080-PCB.jpg.181ab4374657da1712823041f69381d2.jpg

3080 REFERENCE

NVIDIA-GeForce-RTX-3080-Colorful-ZOTAC-PCB.jpg.68b52c7997b082f94a905e9999aa2fdc.jpg

Αρα έχουμε 16 power delivey phases για reference PCB και 18 για FE PCB ? Άρα όλες οι απλές "custom" θα φοράνε reference και τα "real custom γομαράκια": STRIX, MSI GAMING X TRIO , AMP EXTREME , FTW κλπ κλπ θα έχουν custom PCB υλοποιήσεις με τα phases να παίζουν ανάλογα? Τα κτήνη φυσικά: "EVGA KINGPIN, ASUS ROG POSEIDON, MSI LIGHTNING, GALAX HOF κλπ θα ξεφεύγουν εντελώς οπως πάντα.    

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nekrik είπε

Αρα έχουμε 16 power delivey phases για reference PCB και 18 για FE PCB ? Άρα όλες οι απλές "custom" θα φοράνε reference και τα "γομαράκια real custom"  STRIX, MSI GAMING X TRIO , AMP EXTREME , FTW κλπ κλπ θα έχουν custom υλοποιήσεις με τα phases να παίζουν ανάλογα ?

Πάντα έτσι γίνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Αυτό ....

Εγκρίνω!

Και εγώ στην ίδια φάση.

Χαλαρά θα κάνουμε την αγορά της νεας

Εγώ έχω μια πρώην Γαλλίδα λες να το τολμήσω?😂

Ανιατη η περιπτωση σου μου φαινεται. Εκει που οπως φαινεται γλιτωνεις ξυστα το Migato εφοσον δεν παρεις την 3090, γραφεις κατι πραγματα σαν το υπογραμμισμενο και πας με μαθηματικη βεβαιοτητα για τη μετωπικη...😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

Ανιατη η περιπτωση σου μου φαινεται. Εκει που οπως φαινεται γλιτωνεις ξυστα το Migato εφοσον δεν παρεις την 3090, γραφεις κατι πραγματα σαν το υπογραμμισμενο και πας με μαθηματικη βεβαιοτητα για τη μετωπικη...😀

Μια ζωή την εχουμε😆

Συν ότι της ανακοίνωσα αντρικά την τιμή....αλλά περί 1500€ όχι την πραγματική😆🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...