Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, DionGR είπε

Μίλησα με αξιόλογο μαγαζί απο Skroutz και μου ειπαν οτι αναμένουν stock για RTX 3080 στην καλυτερη τον Οκτώβριο. 

Ποιό αν επιτρέπεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FeelsBadMan είπε

Ποιό αν επιτρέπεται?

e-God. Δεν ειναι οτι εχω και σχεση με το μαγαζι, απλα πηρα τηλεφωνο και ρωτησα λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site της nvidia πάντως official retailers για GR έχει το φαρμακείο πλαίσιο και msystems. Ελπίζω να'χει το 2ο stock σχετικά νωρίς, αλλά δεν ελπίζω στις καλύτερες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Οκτωβριο θα ειναι καλυτερα τα πραγματα καθαρα και μονο λογω της φθηνοτερης 3070.

Για αυτη την καρτα πιθανως θα υπαρχει η μεγαλυτερη ζητηση για δεδομενα Ελλαδας παντα και day one.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, FeelsBadMan είπε

H Seasonic δινεί δωρεάν 12pin σε owners psu 650W+, ενώ EVGA χρεώνει 40$ για ένα τόσο απλό καλώδιο. 🤣

https://www.kitguru.net/components/power-supplies/matthew-wilson/seasonic-will-give-rtx-30-upgraders-a-free-12-pin-gpu-power-cable/

https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=100-NK-3000-B9

έχει capacitors πάνω στα καλώδια η EVGA. Δεν ξέρω γιατί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η 2080 Super 700$ είχε MSRP αλλά η Strix 2080 Super πρωτοεμφανίστηκε στα 930-950 ευρώ στο skroutz. Κάπου εκεί περιμένω και την 3080 Strix. Οπότε το Πλαίσιο έχει ένα καπέλο +100 και κάτι ευρώ, κάτι που θα το δεχόμουν αν την είχε day 1 διαθέσιμη στα ράφια σε όλα τα καταστήματα. Αλλά προφανώς δε θα την έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

έχει capacitors πάνω στα καλώδια η EVGA. Δεν ξέρω γιατί

Δεν ειδα κατι τέτοιο στο συγκεκριμένο. Και η corsair που'χω εγώ έχει πυκνωτές στα καλώδια στο τέλος λίγο πριν το connector και δε λυγίζουν με τίποτα, ειδικά το 24pin. Τους έχουν για ripple suppression/filtering και καλύτερη απόκριση σε transient/voltage spikes.

Επεξ/σία από FeelsBadMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, DionGR είπε

e-God. Δεν ειναι οτι εχω και σχεση με το μαγαζι, απλα πηρα τηλεφωνο και ρωτησα λολ.

και στο e-shop το ιδιο μου ειπανε και προσθεσανε και τον Νοεμβριο

και msystems ''απο τελος του μηνα, δεν υπαρχει ενημερωση.''

Επεξ/σία από feralkid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα κι εγώ μια πωλήτρια στο Πλαίσιο σήμερα, και μου είπε σε 15 ημέρες τις περιμένουν. Οπότε μάλλον ισχύει ότι από Οκτώβρη θα τις δούμε στα ράφια.😑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...