Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Άντε ρε και αυτός με τον δράκο του😆

Πως πάει το διδυμάκι δρακακι.....σκορπάει κλασσικά και με χαμηλό pl.....

όλοι κατοικίδια (ασυνήθιστα...άκου δρακάκια) γεμίσαμε.........🤣

άντε να δούμε και κανά μάτι strixoni......

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, billeiros είπε

Όταν υπάρχει πρόθεση από μέρους του άλλου ναι.τα όρια της ευθιξίας του καθενός είναι διαφορετικά.αλλου του βρίζουν τη μάνα στο δρόμο κ βάζει δευτέρα κ φεύγει.αλλος τον κάνει αλοιφή .τι να κάνουμε τωρα

Η απλή strix 2080ti είχε διαφορά τεράστια με την oc edition.γυρω στο 8-9%.και bios δε μπορούσες να βάλεις γιατι ήταν κλειδωμενη.στην δε oc μαλιστα έβαζες ο,τι ήθελες ....Μάτριξ κλπ

Την oc ειχα.. Μαπα πυρηνας.. Οι μνημες στο διαολο και πυρηνας χαλι για τα δεδομενα της καρτας.. Και με custom bios με αυξημενα pl και curve  κοκ.. Δεν σου εξασφαλιζει κανεις τιποτα..  Η μονη υπερτουμπανη ηταν η lightning z και του kingpin που στοιχιζαν μια μικρη περιουσια.. 

Αλλα και η strix οc μου 1500 ειχε οταν την πηρα και παρολαυτα δεν πηρα αυτα που περιμενα απο την καρτα..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

Πως πάει το διδυμάκι δρακακι.....σκορπάει κλασσικά.....

όλοι κατοικίδια (ασυνήθιστα...άκου δρακάκια) γεμίσαμε.........🤣

άντε να δούμε και κανά μάτι strixoni......

Δεν ξέρω γιατί όταν ακούω δράκος μου έρχεται στο μυαλό "η λάμψη" 😂 Γιάγκος και Βίρνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d4ydr33m3r είπε

Την oc ειχα.. Μαπα πυρηνας.. Οι μνημες στο διαολο και πυρηνας χαλι για τα δεδομενα της καρτας.. Και με bios με αυξημενα pl και curve  κοκ.. Δεν σου εξασφαλιζει κανεις τιποτα.. 

Η δικιά μου πάλι 2235 έφτανε με Μάτριξ bios.δεν είναι τπτ σίγουρο αλλά σε απλή στριξ αν ήθελες κλοκια δεν πηγαινες βάσει πιθανοτήτων 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, azazil1190 είπε

Δεν ξέρω γιατί όταν ακούω δράκος μου έρχεται στο μυαλό "η λάμψη" 😂 Γιάγκος και Βίρνα

θεούλης...τι θυμήθηκες.......🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, billeiros είπε

Η δικιά μου πάλι 2235 έφτανε με Μάτριξ bios.δεν είναι τπτ σίγουρο αλλά σε απλή στριξ αν ήθελες κλοκια δεν πηγαινες βάσει πιθανοτήτων 

Κοιτα οταν φτανεις να πληρωνεις 1500+ ευρω για καρτα γραφικων τοτε σιγουρα θα κοιταξεις να πας στο καλυτερο δυνατο.. Αυτο λεει η λογικη.. Αυτο ομως δεν σου εξασφαλιζει και δεδομενα ρολογια ουτε binned chip αυτο εγραψα.

Επισης το δευτερο ποστ το εκανα για τις 3080 και συνεπαγομενα για τις 3070,3060 κοκ που απευθυνονται συνηθως σε αλλο καταναλωτικο κοινο. Εκει ο κοσμος κοιταει να γλυτωσει και 50-100 ευρω διαφορα δεν ειναι enthusiast με την αυστηρη εννοια του ορου οποτε καλο ειναι αν μπορει να γλυτωνει κανα φραγκο ειδικα σε τοσο μικρα o/c headrooms οπως αυτα των Ampere γιατι να το πληρωνει για o/c vs non oc αντι για μια καλυτερη υλοποιηση; 

Με τον πανικο αυτον βεβαια ο καθενας βαζει οτι τιμη θελει σημερα, αλλη τιμη αυριο, ακυρωνει προπαραγγελιες που δεν ειναι πληρωμενες οποτε οπως καταλαβαινεις αν βρισκεις κατι καλο που σου αρεσει το τσιμπας αλλιως περιμενεις..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

ακυρωνει προπαραγγελιες που δεν ειναι πληρωμενες οποτε οπως καταλαβαινεις αν βρισκεις κατι καλο που σου αρεσει το τσιμπας αλλιως περιμενεις..

Καλα και να ειναι πληρωμενη η παραγγελια πχ τωρα απο Κωτσοβολους,You κλπ,εννοειται οτι μπορει αργοτερα να την ακυρωσει τελος του μηνα με τις τοτε παρουσιασεις καρτων(δεν βλεπω να παραλαμβανει πιο πριν δηλαδη) ή στην τελικη αν την παραλαβει να μην την ανοιξει,και αν βρει κατι καλυτερο ή αλλαξει γνωμη,να την επιστρεψει πισω.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πότε θα πάρεις τα λεφτά πίσω αν έχεις προπληρώσει.. είναι λίγο τζόγος αυτο παρότι υπό συνθήκες θα έπρεπε να σε διασφαλίζει με τέτοια προϊόντα μεγάλης ζήτησης και χαμηλής προσφορας. Περιπλέκει το πράγμα και δεν διαχειρίζεσαι το μπάτζετ σου όπως θες εσύ αν βρεις κάτι άλλο στο ενδιάμεσο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Καλα και να ειναι πληρωμενη η παραγγελια πχ τωρα απο Κωτσοβολους,You κλπ,εννοειται οτι μπορει αργοτερα να την ακυρωσει τελος του μηνα με τις τοτε παρουσιασεις καρτων(δεν βλεπω να παραλαμβανει πιο πριν δηλαδη) ή στην τελικη αν την παραλαβει να μην την ανοιξει,και αν βρει κατι καλυτερο ή αλλαξει γνωμη,να την επιστρεψει πισω.

Αν δεν κατάλαβα εγώ λάθος λέει για ακυρώσεις από μεριάς καταστημάτων. 

Όσο για τις strix, τόσα χρόνια τα ίδια ακούω, πως δεν αξίζουν κλπ κλπ και κατά βάθος όλοι μια στριξ θέλουν. Ο καθένας ας κρίνει για τον εαυτό του εάν αξίζει ή όχι. 

Εγώ πάντως με κάμποσες στριξ που έχουν περάσει από τα χέρια μου όλως τυχαίως παίζουν πιο δυνατά από τις υπόλοιπες στα φόρα 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Αν δεν κατάλαβα εγώ λάθος λέει για ακυρώσεις από μεριάς καταστημάτων. 

Όσο για τις strix, τόσα χρόνια τα ίδια ακούω, πως δεν αξίζουν κλπ κλπ και κατά βάθος όλοι μια στριξ θέλουν. Ο καθένας ας κρίνει για τον εαυτό του εάν αξίζει ή όχι. 

Εγώ πάντως με κάμποσες στριξ που έχουν περάσει από τα χέρια μου όλως τυχαίως παίζουν πιο δυνατά από τις υπόλοιπες στα φόρα 

Αν έβρισκα 3090 στριξ εκεί θα πήγαινα αλλά δεν.....θα την βγάλω με τον Γιάγκο(δράκο) τωρα

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Αν δεν κατάλαβα εγώ λάθος λέει για ακυρώσεις από μεριάς καταστημάτων. 

Όσο για τις strix, τόσα χρόνια τα ίδια ακούω, πως δεν αξίζουν κλπ κλπ και κατά βάθος όλοι μια στριξ θέλουν. Ο καθένας ας κρίνει για τον εαυτό του εάν αξίζει ή όχι. 

Εγώ πάντως με κάμποσες στριξ που έχουν περάσει από τα χέρια μου όλως τυχαίως παίζουν πιο δυνατά από τις υπόλοιπες στα φόρα 

η ψαλίδα έχει κλείσει..παλιά έπαιζε strix με asus dual αντίπαλο στο ίδιο στρατόπεδο.....τώρα strix με tuf είναι υπερβολικά αρκετά κοντά.......η strix όπως πάντα υλοποιησάρα...αλλά και η tuf μία ανασα πίσω της με ελάχιστες διαφορές....από εκει και πέρα silicon lottery και powerlimit bios......

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

η ψαλίδα έχει κλείσει..παλιά έπαιζε strix με asus dual αντίπαλο στο ίδιο στρατόπεδο.....τώρα strix με tuf είναι υπερβολικά αρκετά κοντά.......η strix όπως πάντα υλοποιησάρα...αλλά και η tuf μία ανασα πίσω της με ελάχιστες διαφορές....από εκει και πέρα silicon lottery και powerlimit bios......

Άι παρατα μας και εσύ με την Βίρνα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

η ψαλίδα έχει κλείσει..παλιά έπαιζε strix με dual αντίπαλο στο ίδιο στρατόπεδο.....τώρα strix με tuf είναι υπερβολικά αρκετά κοντά.......η strix όπως πάντα υλοποιησάρα...αλλά και η tuf μία ανασα πίσω της με ελάχιστες διαφορές....από εκει και πέρα silicon lottery και powerlimit bios......

Απλά η strix είναι παραδοσιακά η κορυφαία, είτε λίγο είτε πολύ. Ειδικά σε ψύξη είναι μια κατηγορία μόνη της. 

1 λεπτό πριν, azazil1190 είπε

Αν έβρισκα 3090 στριξ εκεί θα πήγαινα αλλά δεν.....θα την βγάλω με τον Γιάγκο τωρα

Καλά εσείς με τις 3090 μη μιλάτε ρε. Ας είχαμε κι εμείς κι ας ήταν reference 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Όσο για τις strix, τόσα χρόνια τα ίδια ακούω, πως δεν αξίζουν κλπ κλπ και κατά βάθος όλοι μια στριξ θέλουν. Ο καθένας ας κρίνει για τον εαυτό του εάν αξίζει ή όχι. 

 

Eγώ θέλω trio 😜 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...