Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Οι προπαραγγελιες με μεγάλο καπέλο μαλιστα είναι ο,τι χειρότερο.μπλεκεις...ειδικα αν δώσεις χρήματα είτε ολόκληρης της αξίας είτε τμηματικά (βλ. Προκαταβολή).εισαι δέσμιος μιας νωθρής κατάστασης, μη μπορώντας εντωμεταξυ να αγοράσεις από κάπου αλλού που μπορεί να βρεις σε καλύτερη τιμή πχ.σπας τα τηλέφωνα κ μην πω τι άλλο...

Αυτό ακριβώς και μόνο το amazon δεν σου κρατάει τα λεφτά όλα τα αλλά μαγαζιά στα δεσμεύουν κανονικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγόρασα με 36 δοσεις από κωτσο.μειωθηκε το πιστωτικό όριο λοιπόν της κάρτας  κ θα γίνεται κάθε μήνα για τρία ολόκληρα χρόνια μια χρέωση κ μια επιστροφή.εχω μεγάλο όριο οπότε δε με ένοιαξε κ πολύ .αλλά δεν είναι κ ό,τι καλύτερο.και ο μοναδικος λόγος που αγόρασα από κει  ήταν επειδή η κάρτα φαινόταν άμεσα διαθέσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Να ήταν σε στοκ οι κάρτες στο you να σου πω ναι ρε φίλε αξίζει να σκάσω το καπέλο. Καπέλο για προπαραγγελια στο άγνωστο  με βάρκα την ελπίδα όχι ρε φίλε. 

Η κατασταση αυτη ειναι ετσι εδω και 1μηνα ομως αυτο ειναι το θεμα. Δεν ειναι κατι το καινουργιο αυτο.

Ειδες πχ κανεις εδω μεσα να δικαιολογησει τις τιμες απο Κωτσοβολο και Πλαισιο που ειχαν την Strix 1000+ευρω?

Μια απο τα ιδια και απο You τωρα. Οποιος θελει να ριξει παραγγελια,ριχνει. Οποιος δεν θελει,δεν ριχνει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.tweaktown.com/news/75679/nvidia-will-shift-over-to-tsmc-for-new-7nm-ampere-gpus-in-2021/index.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Ampere σε tsmc 7nm ??? 

Ενδιαφέρον αν ισχυει. Τα καλά έρχονται σε αυτους που μπορουν να περιμενουν άλλη μια φορά 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

https://www.tweaktown.com/news/75679/nvidia-will-shift-over-to-tsmc-for-new-7nm-ampere-gpus-in-2021/index.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Ampere σε tsmc 7nm ??? 

Ενδιαφέρον αν ισχυει. Τα καλά έρχονται σε αυτους που μπορουν να περιμενουν άλλη μια φορά 

Δεν είναι σίγουρο ότι θα διαφέρουν σε απόδόση ΑΝ βγουν κιόλας τελικά.το πρόβλημα της παραγωγής θέλουν να λυσουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, billeiros είπε

Δεν είναι σίγουρο ότι θα διαφέρουν σε απόδόση ΑΝ βγουν κιόλας τελικά.το πρόβλημα της παραγωγής θέλουν να λυσουν

ΑΝ βγουν, το μυαλό μου πηγε σε νέες εκδόσεις ti/super κτλ όπως μας έχουν μάθει. Αλλά δεν αποκλείεται κ το δικό σου σενάριο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

ΑΝ βγουν, το μυαλό μου πηγε σε νέες εκδόσεις ti/super κτλ όπως μας έχουν μάθει. Αλλά δεν αποκλείεται κ το δικό σου σενάριο 

Αν βγάλει η amd μοντέλο που περνάει την 3080 ξεκάθαρα και με περισσότερη vram είναι σιγουρακι αυτό που λες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nickk0kkav είπε

ΑΝ βγουν, το μυαλό μου πηγε σε νέες εκδόσεις ti/super κτλ όπως μας έχουν μάθει. Αλλά δεν αποκλείεται κ το δικό σου σενάριο 

Δεν παιρνει αλλο το ga102 η 3090 ουσιαστικα χρησημοποει σχεδον το full τσιπακι. Αν θελουν παραπανω επιδοσεις πρεπει να πανε σε αλλη αρχιτεκτονικη. 

Και σε tsmc να πηγαιναν απλα θα επεφτε η καταναλωση. Οι επιδοσεις ιδιες θα μενανε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Δεν παιρνει αλλο το ga102 η 3090 ουσιαστικα χρησημοποει σχεδον το full τσιπακι. Αν θελουν παραπανω επιδοσεις πρεπει να πανε σε αλλη αρχιτεκτονικη. 

Και σε tsmc να πηγαιναν απλα θα επεφτε η καταναλωση. Οι επιδοσεις ιδιες θα μενανε. 

Αν πάνε σε TSMC και κρατήσουν ίδια την κατανάλωση δεν θα έχει καλύτερες επιδόσεις όμως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, billeiros said:

Οι προπαραγγελιες με μεγάλο καπέλο μαλιστα είναι ο,τι χειρότερο.μπλεκεις...ειδικα αν δώσεις χρήματα είτε ολόκληρης της αξίας είτε τμηματικά (βλ. Προκαταβολή)

 

As soon as the missing item is back in stock, your order will of course be dispatched immediately.

Please be aware that unfortunately we have no control over the delivery dates of suppliers or manufacturers. We will update the respective items in our online shop as soon as we have received new delivery dates.

Should you wish to change your order, please do not hesitate to contact us by telephone on +49 (0)30 4036642-00 or by simply responding to this e-mail. Our service department is available from Monday to Friday between the hours of 10:00 and 18:00.

If you would like to wait for the goods in question to become available again, no further action on your part is necessary.

Thank you for your understanding."

Και εννοείται οτι όποια στιγμή θέλεις αν αποφάσισες ότι τα χρήματα σου θέλεις να τα πάρεις πίσω και να αγοράσεις haribbo 1000€ και να βγάζεις αρκουδάκια, και αυτό γίνεται ακυρώνεται η παραγγελία και επιστρέφονται τα χρήματα στον λογαριασμό σου no questions asked.......

07.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Αν πάνε σε TSMC και κρατήσουν ίδια την κατανάλωση δεν θα έχει καλύτερες επιδόσεις όμως;

Oχι απαραιτητα , δεν ξερουμε το efficiency curve της tsmc και δευτερων δεν ξερουμε και τι scaling κανει με την συχνοτητα το ampere . Απο αυτα που εχουμε δει μεχρι τωρα δεν κερδιζει πολλα μετα απο ενα σημειο. Δηλαδη το να παει σε πιο ακριβο node απλα για να κερδισει ενα 10% δεν προκειται να το κανει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1300 πουλάνε στις αγγελίες την 3080...

Εύχομαι να τους πατήσει κάτω η AMD και ολόψυχα εύχομαι σε αυτούς που τις πουλούν επειδή είχαν βύσμα στο μαγαζί και πήραν 2-3 πράγματα που δε μπορούν να γραφτούν σε αυτή την ενότητα.

Καλή δύναμη σε αυτούς που είναι σε on hold για άμεσα διαθέσιμο προιόν, εγώ το ακύρωσα, θα παιχτεί το cyberpunk με τη 2080 όπως φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DeareN είπε

1300 πουλάνε στις αγγελίες την 3080...

Εύχομαι να τους πατήσει κάτω η AMD και ολόψυχα εύχομαι σε αυτούς που τις πουλούν επειδή είχαν βύσμα στο μαγαζί και πήραν 2-3 πράγματα που δε μπορούν να γραφτούν σε αυτή την ενότητα.

Καλή δύναμη σε αυτούς που είναι σε on hold για άμεσα διαθέσιμο προιόν, εγώ το ακύρωσα, θα παιχτεί το cyberpunk με τη 2080 όπως φαίνεται...

Γιατί το ακύρωσες; Είχες πληρώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Γιατί το ακύρωσες; Είχες πληρώσει;

Από Κωτσόβολο... Επειδή ήταν άμεσα διαθέσιμο και δε μπορούν τώρα να μου εξασφαλίσουν ημερομηνία παράδοσης.

Η φάση είναι ότι απο εκεί έχω παραγγήλει και το PS5 και υποψιάζομαι θα μου κάνουν ακριβώς τα ίδια αν και την παραγγελία την εκανα αμέσως με το που άνοιξαν τα preorders.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...