Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Με τέτοια τιμή να την βάλουν εκεί που ξέρουν.. Με τόσα θα χτυπάς 6800 custom.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://videocardz.com/newz/gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-eagle-oc-graphics-card-leaked

RTX 3060 Ti Eagle OC features a single 8-pin power connector. Most custom designs are expected to be within the 200W TDP range, which shouldn’t be a problem for PCIe (75W) and 8pin power (150W) delivery.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Με τέτοια τιμή να την βάλουν εκεί που ξέρουν.. Με τόσα θα χτυπάς 6800 custom.

Καλα εδω χθες ειχαμε απο 740 και πανω οποτε τα 659 ειναι αρκετα πιο κατω για οσους βιαζονται. Στα 550 max επρεπε να παιζει το συγκεκριμενο μοντελο eagle αν οχι παρακατω. Επισης κατσε να δουμε η 6800xt πρεπει να παιζει στα 659 οχι η 6800 αν εχει η amd αρκετο stock δεν νομιζω ο κοσμος να πεσει με τα μουτρα. Στις nvidia αυτο που βλεπουμε ειναι συνδιασμος πολλων πραγματων ταυτοχρονα(μικρη διαθεσιμοτητα bots scalpers και ειναι και nvidia εχει μεινει στον κοσμο οτι ειναι καλυτερες καρτες τα τελευταια χρονια). 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά τώρα είναι να χτυπήσεις ό,τι βρεις μόλις βγουν οι AMD και αργότερα που θα στρώσει το πράγμα παίρνεις κάτι άλλο καλύτερο με την ησυχία σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Arkin είπε

για να δούμε εγώ την κουμποσα με αντικαταβολή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Γενικά τώρα είναι να χτυπήσεις ό,τι βρεις μόλις βγουν οι AMD και αργότερα που θα στρώσει το πράγμα παίρνεις κάτι άλλο καλύτερο με την ησυχία σου. 

Δεν καιγομαι καθολου με την 5700xt που εχω αλλα δυσκολα να επερνα μια καρτα οπως η 3070 σημερα στα 650 και αργοτερα μια 6800xt/3080 οταν πεσουν οι τιμες. Κατευθειαν σε 6800xt/3080 οταν οι τιμες ειναι στο msrp και μετα απο 2 χρονια παλι. Η καλυτερη αλλαγη gpu ειναι οταν πηγαινουμε σε 100% καλυτερη καρτα απο αυτη που εχουμε. 

2 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

για να δούμε εγώ την κουμποσα με αντικαταβολή 

Λογω streaming καλα εκανες και πηγες σε nvidia. Δεν ανεφεραν κατι στην παρουσιαση της amd για καλυτερο encoder για streaming.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Δεν καιγομαι καθολου με την 5700xt που εχω αλλα δυσκολα να επερνα μια καρτα οπως η 3070 σημερα στα 650 και αργοτερα μια 6800xt/3080 οταν πεσουν οι τιμες. Κατευθειαν σε 6800xt/3080 οταν οι τιμες ειναι στο msrp και μετα απο 2 χρονια παλι. Η καλυτερη αλλαγη gpu ειναι οταν πηγαινουμε σε 100% καλυτερη καρτα απο αυτη που εχουμε. 

Ναι απλά λέω ότι τώρα ίσως βρεις μόνο reference μετά αν θες αλλάζεις με custom (Λέμε τώρα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Έφαγαν cancel αυτές το είχε αναφέρει. Επειδή βγήκε τόσο δυνατή η 6900XT δεν μπορεί να βγάλει 3080 20G αλλά πρέπει να βγει 3080Ti 20GB για να έχει αντίστοιχες επιδόσεις και αυτή θα βγει 

Kαι οι Ελληνες σεισμολόγοι έχουν προβλέψει μεγάλο γεγονός στον ελλαδικό χώρο την επόμενη 50ετία +-50ετη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Coppermine είπε

Kαι οι Ελληνες σεισμολόγοι έχουν προβλέψει μεγάλο γεγονός στον ελλαδικό χώρο την επόμενη 50ετία +-50ετη ....

Ένας leaker κρίνεται με το αν έχει πέσει μέσα στο παρελθόν, όταν έχει πέσει σημαίνει ότι έχει όντως inside info. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

 

Λογω streaming καλα εκανες και πηγες σε nvidia. Δεν ανεφεραν κατι στην παρουσιαση της amd για καλυτερο encoder για streaming.

εε ναι βέβαια κ ο επεξεργαστής κρατάει αλλά βαρέθηκα να έχω το μυγάκι για καινούρια κάρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Ναι απλά λέω ότι τώρα ίσως βρεις μόνο reference μετά αν θες αλλάζεις με custom (Λέμε τώρα). 

Καταλαβα πως το εννοεις. Σε amd αν σηκωνουν οντως τα 2.4/2.5ghz οι AIB καρτες αξιζει να πας κατευθειαν σε αυτες στις ampere μου φαινεται οτι ειτε founders ειτε strix το ιδιο ειναι οι διαφορες ειναι πολυ μικρες με το μικρο oc headroom που εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update info, από caseking

To καλό είναι πώς έχοντας κάνει την παραγγελία 17/09 θα εκτελεστεί η παραγγελία μου κατά προτεραιότητα  οπότε ας πούμε από τους πρώτους 🤣👎 και επίσης η αλλαγή που έκανα στην παραγγελία δεν επηρεάζει την εκτέλεση της κατά προτεραιότητα 

Από εκεί και πέρα. ο άνθρωπος ζήτησε συγνώμη και είπε ότι παραλαμβάνουν 10-15 κάρτες όλων των εκδόσεων ανά εβδομάδα, κατ ελάχιστο θα φάμε και τον Νοέμβρη και τα pre orders τους ΔΕΝ θα ανοίξουν τουλάχιστον για τους επόμενους 2 μήνες HELL YEAH.......

Kαλά που δεν με έπιασε η ******** να δώσω την 2080Τi, τουλάχιστον έχω pc 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Kαι οι Ελληνες σεισμολόγοι έχουν προβλέψει μεγάλο γεγονός στον ελλαδικό χώρο την επόμενη 50ετία +-50ετη ....

Γελασα, ομως τα εχουμε ξαναγραψει, εχει καλο ιστορικο ο συγκεκριμενος και στις καρτες και στις κονσολες..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

https://videocardz.com/newz/gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-eagle-oc-graphics-card-leaked

RTX 3060 Ti Eagle OC features a single 8-pin power connector. Most custom designs are expected to be within the 200W TDP range, which shouldn’t be a problem for PCIe (75W) and 8pin power (150W) delivery.

απο διαθεσιμοτητα να τη δουμε πως θα τα παει και αυτη, οπως επισης και τι θα κανει σε σχεση με την 6700/6700xt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...