Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

TATA! 3090 ΜSI Ventus ήρθε απρόσμενα σήμερα. 

Καλό το μπρακέτο. δεν είμαι φίλος RGB επειδή το κουτι το έχω στο οπτικο μου πεδίο. δεν θέλω να μου τραβάει την προσοχή

20201123_221001.jpg.e50943370ce36ea507bd25d4b385ea6e.jpg

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, headbanger είπε

TATA! 3090 ΜSI Ventus ήρθε απρόσμενα σήμερα. 

Καλό το μπρακέτο. δεν είμαι φίλος RGB επειδή το κουτι το έχω στο οπτικο μου πεδίο. δεν θέλω να μου τραβάει την προσοχή

20201123_221001.jpg.e50943370ce36ea507bd25d4b385ea6e.jpg

καλορίζικος ο δράκος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Parapas είπε

Να ξαναπούμε εδώ ότι αυτή που φαίνεται είναι η allocated και όχι η used.

Για τη used πρέπει να ενεργοποιήσεις το image.png.08d65a5cfc9eb7d7e62fbda9fa7dcc0f.png

Και μέσα από το hwinfo φαινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, headbanger είπε

TATA! 3090 ΜSI Ventus ήρθε απρόσμενα σήμερα. 

Καλό το μπρακέτο. δεν είμαι φίλος RGB επειδή το κουτι το έχω στο οπτικο μου πεδίο. δεν θέλω να μου τραβάει την προσοχή

20201123_221001.jpg.e50943370ce36ea507bd25d4b385ea6e.jpg

Κσλορίζικη man.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, pogchamp said:

Το θεωρούμε προσφορά αυτό ? :D

Όχι είναι τιμή βάση ζήτησης και προσφοράς :)..Με αυτά που διαβάζουμε εδω μέσα σε λίγο θα περιμένουμε τα μαγαζιά να βγάζουν προιόντα στο σφυρί... Όποιος έχει να πάιρνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, merchant είπε

Όχι είναι τιμή βάση ζήτησης και προσφοράς :)..Με αυτά που διαβάζουμε εδω μέσα σε λίγο θα περιμένουμε τα μαγαζιά να βγάζουν προιόντα στο σφυρί... Όποιος έχει να πάιρνει...

Γιατί τι άλλο θέμα είναι; Λες να έχουν η AMD και η NVIDIA κρυμμένες χιλιάδες κάρτες κάπου και να μην τις πουλάνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Parapas είπε

Να ξαναπούμε εδώ ότι αυτή που φαίνεται είναι η allocated και όχι η used.

Για τη used πρέπει να ενεργοποιήσεις το image.png.08d65a5cfc9eb7d7e62fbda9fa7dcc0f.png

Πάρε και την dedicated.

IMG_20201124_132017.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bad news για τις τιμές των καρτών. Φαινεται πως η NVIDIA κάνει όντως price manipulation δίνοντας στους miners το απόθεμα που θα κάλυπτε το market demand γιατί δεν μπορεί να πουλήσει με καλό κέρδος τις καινούριες κάρτες της κοντά στο msrp.

https://news.bitcoin.com/nvidia-posts-record-q3-earnings-sales-of-gpus-to-crypto-miners-reach-175-million/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

53 minutes ago, lazar0s said:

Bad news για τις τιμές των καρτών. Φαινεται πως η NVIDIA κάνει όντως price manipulation δίνοντας στους miners το απόθεμα που θα κάλυπτε το market demand γιατί δεν μπορεί να πουλήσει με καλό κέρδος τις καινούριες κάρτες της κοντά στο msrp.

https://news.bitcoin.com/nvidia-posts-record-q3-earnings-sales-of-gpus-to-crypto-miners-reach-175-million/

Άλλο ένα σκουπιδο-site..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, lazar0s said:

Bad news για τις τιμές των καρτών. Φαινεται πως η NVIDIA κάνει όντως price manipulation δίνοντας στους miners το απόθεμα που θα κάλυπτε το market demand γιατί δεν μπορεί να πουλήσει με καλό κέρδος τις καινούριες κάρτες της κοντά στο msrp.

https://news.bitcoin.com/nvidia-posts-record-q3-earnings-sales-of-gpus-to-crypto-miners-reach-175-million/

Υπάρχουν ακόμα άτομα που ασχολούνται με mining? Δεν είναι εκθετικός ο βαθμός δυσκολίας εξόρυξης? Για το bitcoin ειδικά διάβαζα παλιά έφτασε στο 85% των coins που μπορούν να γίνουν mined? Αυτό το τελευταίο 15% για να το σκάψεις θέλει τρελό power & time.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, lazar0s said:

source είναι ο Mitch Steves,αναλυτής της RBC Capital που ειδικεύεται στην μετοχή της nvidia.

Μα δεν λέει πουθενά ότι η NVIDIA κάνει manipulate τις τιμές, απλά ότι τις αγόρασαν miners λόγω της απόδοσης στο ethereum και στα άλλα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...