Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ε τότε τι σκ@τ@ μας έπρηζαν τόσο καιρό; Το RDR2 βγήκε πριν ένα χρόνο και είναι καλύτερο;

 

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Να δούμε το CP 2077 μέσα στη πόλη και θα σου πω, αν και είναι τελειώς διαφορετικά τα settings οπότε δεν μπορείς να συγκρίνεις.

τουλάχιστον τώρα στο ξεκίνημα του cp 2077 ούτε το ακουμπάει το rdr2.......δεν ξέρω για αργότερα μέσα στην πόλη......αν και το καλό πράγμα από την αρχή φαίνεται....

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Λογικά θα στρώσει με patches σιγά σιγά. Το RDR2 κάνει 4Κ/60 σε 3080; Το CP77 έχει καλύτερα γραφικά από το RDR2;

Oύτε σε 3090 κλοκαρισμένη στον αδόξαστο δεν κλειδώνει 60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Oύτε σε 3090 κλοκαρισμένη στον αδόξαστο δεν κλειδώνει 60

Ναι sorry εννοούσα για RT OFF, επειδή αναφέρθηκε ότι και χωρίς RT είναι πολύ βαρύ οπότε ίσως είναι λόγω optimization από την στιγμή που λέτε ότι τα visuals δεν δικαιολογούν τέτοιο performance. Το RT ON είναι χαμένη υπόθεση για τα 60fps, είναι απίστευτα βαρύ και είναι και η φύση του παιχνιδιού με τόσο μεγάλο κόσμο που το κάνει ακόμη πιο δύσκολο..

55 λεπτά πριν, BabisTs είπε

 

 

τουλάχιστον τώρα στο ξεκίνημα του cp 2077 ούτε το ακουμπάει το rdr2.......δεν ξέρω για αργότερα μέσα στην πόλη......αν και το καλό πράγμα από την αρχή φαίνεται....

Από τα videos που έχουν βγει πάντως η πόλη φαίνεται να είναι σε άλλο επίπεδο πάντως, καμία σχέση με την έρημο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ναι sorry εννοούσα για RT OFF, επειδή αναφέρθηκε ότι και χωρίς RT είναι πολύ βαρύ οπότε ίσως είναι λόγω optimization από την στιγμή που λέτε ότι τα visuals δεν δικαιολογούν τέτοιο performance. Το RT ON είναι χαμένη υπόθεση για τα 60fps, είναι απίστευτα βαρύ και είναι και η φύση του παιχνιδιού με τόσο μεγάλο κόσμο που το κάνει ακόμη πιο δύσκολο..

Για το RDR2 λέω οτι δεν κλειδώνει 60. Έχει κάτι drops στα 50. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Και στην 3090?

Εύκολα :P 

Κοίτα σε όλα τα παιχνίδια θα βρείς σημεία που το framerate κατεδαφίζεται. Με την 1080ti έπεφτε συχνά πυκά στα 22 και σε φάσεις και 18 fps. Ε άρα λογικό και η 3090 να μην είναι 3 φορές πάνω από 1080ti.  Στην πλειονότητα με κλοκαρισμένη κάρτα παίζω μεταξύ 58-65 fps, έχει περιοχές που γράφουν και 75-80, έχει και άλλες που γράφουν low 50's. 


Δεν παίζω καν σε 4k , 5120*1440p, αλλά δεν ξέρω κάτω πόσο το μεγαλύτερο οπτικό πεδίο το κάνει βαρύτερο ή ελαφρυτέρο από 4k. 

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Όταν η 2080Ti Saint Denis είχε 30 άρια πόσο θα πάει η 3090 με +45%? 

Δεν έβγαζε κλειδωμένα 60αρια αυτή? 

 

Fun fact, saint denis δεν έχω κανένα θέμα, ούτε την νύχτα. Έξω στα λαγκάδια τα βλέπω τα drops. Ίσως λόγω του super ultra wide.

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Όταν η 2080Ti Saint Denis είχε 30 άρια πόσο θα πάει η 3090 με +45%? 

Το λέω γτ και εγω τα ίδια βλέπω  περίμενα η 3090 να κρατάει 60

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Το λέω γτ και εγω τα ίδια βλέπω  περίμενα η 3090 να κρατάει 60

 

Στο 16:20 του video, για τέτοια σκηνικά μιλαω. Είσαι στα ~70+ fps και πας ευθεία στην εξοχή και βλέπεις 50αρια. Τούτως εδώ έχασε και το 50αρι σε κάποια φάση. Πιστεύω έχει θέμα το παιχνίδι, κάνει render αντικείμενα που δεν φαίνονται γιατί έχει μπροστά τα βουνά. Δεν εξηγείται αλλιώς το 16:25, που ουσιαστικά ενώ κλείνει το οπτικό του πεδίο και δεν βλέπεις τίποτα μπροστά τα fps κατεδαφίζονται. 

[spoiler]

[/spoiler]

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν έβγαζε κλειδωμένα 60αρια αυτή? 

Ουυυυ ναι και όσοι λέγαμε ότι πέφτει ξύλο δεν είχαμε την κάρτα 🤣

15 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Το λέω γτ και εγω τα ίδια βλέπω  περίμενα η 3090 να κρατάει 60

Έχουν πολύ μικρή διαφορά στο RDR 2 3080 με 3090.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Ε τότε τι σκ@τ@ μας έπρηζαν τόσο καιρό; Το RDR2 βγήκε πριν ένα χρόνο και είναι καλύτερο;

Όσον αφορά τα γραφικά, ναι είναι σαφώς αρκετά καλύτερο. Όσον αφορά το game καθαρά (story, gameplay, κ.τ.λ.) δεν ξέρω ακόμα διότι δεν το έχω δοκιμάσει αλλά αν κρίνω από το Red Dead θα πρέπει να ρίξει αρκετό ιδρώτα το Cyberpunk για να το φτάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ε τότε τι σκ@τ@ μας έπρηζαν τόσο καιρό; Το RDR2 βγήκε πριν ένα χρόνο και είναι καλύτερο;

Θα μπορεις να κανεις raytraced το πουλι σου με τα customized genitals. Μπορεις να κανεις κατι τετοιο στο RDRD2? 😁

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και στο Gears 5 με Insane υπάρχουν στιγμές που η 3090 πάει στα 40-45αρια..Έχει βίντεο το DF. 

RDR 2

CONTROL

CP 2077

GEARS 5

Ξεχνάς το lock 60 αλλά βλέπεις τα καλύτερα γραφικά. 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...