Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Σε τι αναλυση παίζεις warzone full + RT στα 120 fps? Η εννοείς με dlss τέρμα? 

3440*1440 σε xiaomi mi 34 curved.

Νομίζω ότι το warzone δεν έχει ρύθμιση dlss....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

δείτε vram limitation με το που πάει να φορτώσει τα νέα decals η 3070 βαράει 8gb και πέφτει στα 66% usage. Ενώ χωρίς αυτό κρατούσε άνετα 50+ fps.

 

και σε ένα συγκριτικό που είδα στα 4k, ενώ ήταν όλα καλά, σε σκηνές η 3080 έβγαζε 34fps και η 3070 έπεφτε στα 12-14 λόγο vram

Έρχεται Ti's lineup to the rescue για τη μνημουλα dont worry - 2021 - It just works ™ 

3070 ξεκίνησε να ψήνεται στο Mount Doom

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

Από που την είχες παραγγείλει από περιέργεια; Ελλάδα;

Γιατί εγώ αγόρασα την δικιά μου από ακύρωση άλλου ατόμου από το πουθενά και την είχα σε 3 μέρες σπίτι.

Λες να πήρα τη δικιά σου;🤣

Εξωτερικό, στο 1ο λεπτό launch day παραγγελία και έκανα υπομονή 2 μήνες 😒 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

Όχι ρε φίλε, κρίμα.

Το διάβασα εκ των υστέρων ότι υπάρχει αυτό το θέμα σε κάποιες από αυτές, ευτυχώς η δικιά μου δεν το είχε.

Ελπίζω να βγάλεις άκρη γρήγορα τουλάχιστον.

Ευχαριστώ, την έβγαλα και μερικά πινάκια ήταν απειροελάχιστα στραβωμένα. Τα ίσιωσα με ένα μικρό κατσαβίδι και κούμπωσε κομπλέ. Κάπως τραγικό βέβαια για 850Ε κάρτα να πρέπει να μπείς σε τέτοια διαδικασία. Το'χα διαβάσει κι απο πρίν πως υπάρχει τέτοιο θέμα με τις gigabyte και υποτίθεται απο manufacturing week 38 και μετά θα ήταν fixed με νέο connector. Η δικιά μου έιναι week 42 σύμφωνα με το S/N αλλά το έιχε και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Το SAM για τις NV κάρτες θα έρθει στην έκδοση Win10 21h1 λένε, με τους drivers 465.xx

Δεν ξέρω τι βλέπετε όσοι παίζετε, αλλά στο 0:20 η διαφορά με RT είναι μεγάλη και δείχνει γαμάτο.

 

οτι καλυτερο υπαρχει οπτικα αυτην την στιγμη, το ray tracing κανει θαυματα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DionGR είπε

Έχει παρει κανεις απο Κωτσοβολο; Με εχουν 2 εβδομαδες + στην αναμονη για την TUF 3080...

Από πλαίσιο που παρηγγειλα εγώ μου είπαν μπορεί να φτασει και ένα μήνα η αναμονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, DionGR είπε

Έχει παρει κανεις απο Κωτσοβολο; Με εχουν 2 εβδομαδες + στην αναμονη για την TUF 3080...

Εγώ από εκεί πήρα, μου ειπαν ότι εξαρτάται, αλλά συνηθως θελει γυρω στις τέσσερις με πέντε εβδομάδες, οπως λεει κι ο darksoul93.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, DionGR είπε

Έχει παρει κανεις απο Κωτσοβολο; Με εχουν 2 εβδομαδες + στην αναμονη για την TUF 3080...

TUF, Strix δεν υπάρχουν σχεδόν πουθενά Ευρώπη. Ειδικά αν δεν μιλάς για την OC και είναι η απλή.  ΝΟΝ-OC TUF δεν έχω δεί νομίζω πέρα απο μερικές πάνω στο release. Όταν μπορούν ολοι οι ΑΙΒs να δίνουν τις "OC" χωρίς κανένα κόστος γι'αυτούς με mark up 40-50Ε κανείς δεν μπαίνει στον κόπο για τις NON-OC. Υπάρχουν πόσοι γενικά που περιμένουν orders απο τις 17/09, 2 εβδομάδες δεν είναι τίποτα.

Επεξ/σία από FeelsBadMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, DionGR είπε

Έχει παρει κανεις απο Κωτσοβολο; Με εχουν 2 εβδομαδες + στην αναμονη για την TUF 3080...

Καλα εισαι. Εδω αλλοι περιμενουν 3μηνες απο Caseking/Eu Evga 😑

Εγω εδω και 2 εβδομαδες δεν εχω παρει απαντηση απο evga με το Notify.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Καλα εισαι. Εδω αλλοι περιμενουν 3μηνες απο Caseking/Eu Evga 😑

Εγω εδω και 2 εβδομαδες δεν εχω παρει απαντηση απο evga με το Notify.

To auto-notify της EVGA ΕU βρίσκεται ακόμα στην πρώτη εβδομαδα (17 Σεπτ. και περα) νομιζω.

 

Και ναι, πηρα την ΝΟΝ-OC, waste of money ειναι το 40ρι...

Επεξ/σία από DionGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, DionGR είπε

To auto-notify της EVGA ΕU βρίσκεται ακόμα στην πρώτη εβδομαδα (17 Σεπτ. και περα) νομιζω.

 

 

You have already entered for a notify on the following date/time: 9/22/2020 3:57:41 AM.

Λογικα ναι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...