Προς το περιεχόμενο

Topic Μαγειρικής/Ζαχαροπλαστικής


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Oliver συνήθως κάνει παραλλαγές, όχι τις απολύτως "κλασικές" συνταγές.

 

Προχθές, λ.χ., που τον είδα το Food Escape στη Βενετία, η μινεστρόνε που ετοίμασε (εξαιρετική φαινόταν) δεν ήταν η "κλασική" συνταγή και το είπε και ο ίδιος.

 

 

Έβαλε και πέστο ΟΜ ΝΟΜ ΝΟΜ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έκανα κάτι κανελόνια χθες. Τρομερά. Βέβαια, ήταν μπουκιά και μείον ένα Κ.Α.Π.Η, αλλά ήταν πολύ νόστιμα.

 

(Μην περιμένετε συνταγή. Ήταν κανελόνια κανονικά που πνίγηκαν στην κρέμα γάλακτος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Oliver συνήθως κάνει παραλλαγές, όχι τις απολύτως "κλασικές" συνταγές.

 

Προχθές, λ.χ., που τον είδα το Food Escape στη Βενετία, η μινεστρόνε που ετοίμασε (εξαιρετική φαινόταν) δεν ήταν η "κλασική" συνταγή και το είπε και ο ίδιος. Το ίδιο και το tiramisu (παρεμπιπτόντως, είδα ένα εξαιρετικό tiramisu σε μια εκπομπή που δε θα το φανταζόμουν ποτέ, στο Galileo του Αnt1).

 

Συμπαθης νεαρός ο Ολιβερ, τα πιάτα του δεν δειχνουν τόσο ωραία αλλά γευστικά μου ταιριάζουν και κυριως χρησιμοποιεί υλικά που μπορεις να βρεις ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ωπ, έγραψε ο Chrisxxx υλικά που τα βρίσκεις εύκολα, και θυμήθηκα τι ήθελα να ρωτήσω:

 

carré de veau (rack of veal) πώς θα το ζητήσω στο χασάπη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ, έγραψε ο Chrisxxx υλικά που τα βρίσκεις εύκολα, και θυμήθηκα τι ήθελα να ρωτήσω:

 

carré de veau (rack of veal) πώς θα το ζητήσω στο χασάπη;

κοτολετες με καθαρισμενα τα κοκαλα ειναι.

Μελος απο εδω μεσα οταν ζητησε να του κοψουν κιμα απο συγκεκριμενα κομματια κρεατος του ειπανε "οτι φοραει παπιγιον". Το βλεπω να σου λενε κατι αναλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τούφας αναφέρεται σε εμένα, και οι 2 χασάπηδες που πήγα εκείνη την μέρα ήταν γεμάτη στην ειρωνεία, και πως πάω σαν γνώστης να τους μάθω την δουλεία τους με το και καλά "παπιγιόν" στην κρεαταγορά.

 

στα αρχίδια μου τι νομίζεις ρε μαλάκα χασάπη φέρε μου αυτά που σου ζήτησα και βούλωστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...