Προς το περιεχόμενο

Το xCloud της Microsoft έχει 50 παιχνίδια περισσότερα από το Google Stadia


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, logistoulis είπε

το ότι δεν έχει πολλά exclusives θέλω να τονίσω 

αν τελικά έχει πέραση αυτή η φάση (για την οποία διατηρώ τις επιφυλάξεις μου για ενδεχόμενη κατακόρυφη πτώση ποιότητας) , πάλι στο τέλος αυτά θα μιλήσουν.. 

exclusives την καραμελα της sony πρεπει να την κοψετε ολα για 3 παιχνιδια έλεος

  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, fanourisfz6 είπε

exclusives την καραμελα της sony πρεπει να την κοψετε ολα για 3 παιχνιδια έλεος

Δες τις πωλήσεις άσε το τι λέω εγώ

Όταν θα μείνει πίσω από τη Nintendo έλα να μου πεις για τα 10 παιχνίδια ξανά..

48 λεπτά πριν, grgoofy2002 είπε

Exclusives συμφωνώ πώς δεν έχει και αξιόλογα και πολλά.
Με την εξαγορά τόσων studio που έχει κάνει τον τελευταίο καιρό ελπίζω στο μέλλον (στην νέα γενιά) να δείξει περισσότερα πράγματα!

Κι εγώ το ελπίζω γιατί θέλω να έχω επιλογές σε τίτλους, την Ms εκεί που είναι καλή την υποστηρίζω ακόμα με το πορτοφόλι μου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, KilliK είπε

δεν ειναι νεα η τεχνολογια, απο τις αρχες του 2000 εχει ξεκινησει η προωθηση του game streaming, αλλα δεν επιασε ποτε.

αυτη ειναι μια νεα αποπειρα απο τους ΙΤ κολοσσους για να γινει mainstream, κατι αντιστοιχο με την αναβιωση του VR.

το να θα πετυχει αυτη τη φορα, ιδωμεν.

Ακόμα και δίκιο αν είχες(*μάλλον όχι) σίγουρα έχασες το δάσος (την ουσία του μηνύματος μου) για το δέντρο (για μια λεπτομέρεια στην οποία κόλλησες). Η ουσία του ήταν πως μπορεί (ιδέα δεν έχουμε, όμως είναι τόσο νωρίς που είναι πιθανό) από επιλογή σε επιλογή το performance να είναι αισθητά καλύτερο στην πρώιμη φάση που βρισκόμαστε.

 

*Επειδή μια εταιρία πριν από 20 χρόνια είχε μια σε πάρα πολύ γενικές γραμμές (μέσω wifi κλπ κλπ) παρόμοια ιδέα δεν κάνει (με πολλούς και διάφορους τρόπους) την τεχνολογία που μας παρουσιάζεται τώρα παλιά.

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις αν εχω δικιο;

https://en.wikipedia.org/wiki/Cloud_gaming#History

παλια τεχνολογια ειναι που εχει εξελιχθει, δεν βγηκε τωρα για να την πεις καινουργια.

και το προβλημα δεν ειναι αν δουλευει, αλλα αν θα βρει την δικια της αγορα, κατι που μεχρι σημερα δεν εχει συμβει.

ισως το Stadia και το XCloud το αλλαξουν αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να αποτυχουν ολοι αυτοι που υποσχονται αερα στον τελικο καταναλωτη, και ναι σημαντικο ποσο για αγορα νεου παιχνιδιου το βγαζω πουλωντας το μεταχειρισμενο μου παιχνιδι , οπως εχω κοπιες απο gbc era που καμια εταιρεια δεν θα αποφασισει ερημην μου να παυσει το service και να το επαναλανσαρει το ιδιο παιχνιδι ζητωντας ξανα να το αγορασω ονομαζοντας το classic και ξερω γω....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, logistoulis είπε

Δες τις πωλήσεις άσε το τι λέω εγώ

Όταν θα μείνει πίσω από τη Nintendo έλα να μου πεις για τα 10 παιχνίδια ξανά..

Κι εγώ το ελπίζω γιατί θέλω να έχω επιλογές σε τίτλους, την Ms εκεί που είναι καλή την υποστηρίζω ακόμα με το πορτοφόλι μου

 

Τι συγκρίνεις τώρα πραγματικά? Μήλα με πορτοκάλια.

Με την λογική σου τα κινητά καταστρέφουν τις κονσόλες combined από τότε που βγήκαν σε πωλήσεις. Ε πως να το κάνουμε και αυτά παίζουν παιχνίδια έτσι?

Μιλάμε για υπηρεσίες, όχι φορητάκι, ούτε exclusives σε ανταγωνιστικές υπηρεσίες τα οποία είναι timed, γιατί τα "παιχνίδια μας είναι πολύτιμα και εύθραυστα".

Προδερμ στο δισκάκι τότε...

Ένα αυτό.

 

Δεύτερο αυτό (σε πρόλαβαν):

 

Και επειδή το xcloud θα είναι κομμάτι του Game Pass Ultimate, τα ξαναλέμε όταν κυκλοφορήσει κανονικά...

3500 παιχνίδια που κυκλοφορούν ήδη στο Xbox One (+360/OG box) και τα 1900 υπό κατασκευή θα μπορούσαν να τρέξουν στο xcloud. 

Σωστά κάποιος φίλος από επάνω έγραψε περί δικαιωμάτων. Υποθέτω ότι από εδώ και πέρα κάθε game που θα κυκλοφορεί στο xbox θα έχει και xcloud άδεια.

Το μόνο πλεονέκτημα που έχει τα Stadia είναι το hardware του και η δυνατότητα συνδυασμού των blades του σε κάτι ακόμα πιο δυνατό, με instancing στο VM που παίζει ο παίκτης. Ίσως και την δωρεάν υπηρεσία σε 1080p, με αγορασμένα όμως παιχνίδια.

Σίγουρα καλύτερα από την επί πληρωμή σε 720P ανταγωνιστικής υπηρεσίας...

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να κάνει το ίδιο και η MS ή κάποιος άλλος.

StaDOA.

 

 

Επεξ/σία από ET4000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Stadia έρχεται απο μια εταιρία που ακόμα και τις υπηρεσίες που οι ίδιοι έχουν "χτίσει" πολλές φορές δεν μπορούν να τις διατηρήσουν σε ένα decent επίπεδο. Το xCloud ερχεται απο μια εταιρία που παρόλα τα στραβοπατήματα της σε αυτή τη γενιά κονσολών, κατάφερε να οικοδομήσει το Online Gaming με σοβαρότητα απο το Original Xbox... What are the odds then? :)
Σχετικό κάπως:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που διάβασα και δεν έχει αναφερθεί καθόλου με αυτές τις cloud πλατφόρμες είναι το πόσο μεγαλύτερη υποστήριξη μπορούν να προσφέρουν στα mutliplayer game κυρίως σε θέμα ανταπόκρισης με μηδενικό lag. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, chek2fire είπε

Κάτι που διάβασα και δεν έχει αναφερθεί καθόλου με αυτές τις cloud πλατφόρμες είναι το πόσο μεγαλύτερη υποστήριξη μπορούν να προσφέρουν στα mutliplayer game κυρίως σε θέμα ανταπόκρισης με μηδενικό lag. 

 

 

Μόνο και μόνο που θα προσφέρουν dedicated servers αντί για το P2P περιβάλλον τα πράγματα αλλάζουν άρδην.

Φυσικά και στις κονσόλες της η MS παρέχει αντίστοιχες υπηρεσίες στα 1st party της αντίθετα με άλλες εταιρείες.

Απλά με το xcloud είσαι σίγουρος για το service λόγω της φύσης της υπηρεσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/11/2019 στις 7:21 ΜΜ, ET4000 είπε

Τι συγκρίνεις τώρα πραγματικά? Μήλα με πορτοκάλια.

Με την λογική σου τα κινητά καταστρέφουν τις κονσόλες combined από τότε που βγήκαν σε πωλήσεις. Ε πως να το κάνουμε και αυτά παίζουν παιχνίδια έτσι?

Μιλάμε για υπηρεσίες, όχι φορητάκι, ούτε exclusives σε ανταγωνιστικές υπηρεσίες τα οποία είναι timed, γιατί τα "παιχνίδια μας είναι πολύτιμα και εύθραυστα".

Προδερμ στο δισκάκι τότε...

Ένα αυτό.

Δεύτερο αυτό (σε πρόλαβαν):

Και επειδή το xcloud θα είναι κομμάτι του Game Pass Ultimate, τα ξαναλέμε όταν κυκλοφορήσει κανονικά...

3500 παιχνίδια που κυκλοφορούν ήδη στο Xbox One (+360/OG box) και τα 1900 υπό κατασκευή θα μπορούσαν να τρέξουν στο xcloud. 

Σωστά κάποιος φίλος από επάνω έγραψε περί δικαιωμάτων. Υποθέτω ότι από εδώ και πέρα κάθε game που θα κυκλοφορεί στο xbox θα έχει και xcloud άδεια.

Το μόνο πλεονέκτημα που έχει τα Stadia είναι το hardware του και η δυνατότητα συνδυασμού των blades του σε κάτι ακόμα πιο δυνατό, με instancing στο VM που παίζει ο παίκτης. Ίσως και την δωρεάν υπηρεσία σε 1080p, με αγορασμένα όμως παιχνίδια.

Σίγουρα καλύτερα από την επί πληρωμή σε 720P ανταγωνιστικής υπηρεσίας...

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να κάνει το ίδιο και η MS ή κάποιος άλλος.

StaDOA.

Τα κινητα καταστρέφουν τις κονσόλες εννοείται αυτό

 

Δεν είναι μήλα με πορτοκάλια είναι η πίτα της αγοράς του gaming και η Ms παίρνει τα 3 πανηγυρικά γιατί δεν έχει τίτλους

Θα τα ξαναπούμε όταν το switch ισοπεδώσει το xone γιατί πολύ απλά είναι καλύτερο μηχάνημα για gaming και ας έχει πολύ χειρότερες υπηρεσίες

Ευτυχώς οι καταναλωτές στο συγκεκριμένο χώρο έχουν πολλές φορές τη σωστή συμπεριφορά που φέρνει κάποιες εταιρείες στα ίσα τους

Η Ms μην ξεχνάμε ήθελε το always online και ακόμα το πληρώνει

 

Το ότι πάει και κάνει παρουσιάσεις στην e3 με muli ουσιαστικά τίτλους δείχνει πόσο απεγνωσμένα θέλει να δείξει ότι έχει τίτλους ενώ ο ανταγωνισμός τη διαλύει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Τα κινητα καταστρέφουν τις κονσόλες εννοείται αυτό

Δεν είναι μήλα με πορτοκάλια είναι η πίτα της αγοράς του gaming και η Ms παίρνει τα 3 πανηγυρικά γιατί δεν έχει τίτλους

Θα τα ξαναπούμε όταν το switch ισοπεδώσει το xone γιατί πολύ απλά είναι καλύτερο μηχάνημα για gaming και ας έχει πολύ χειρότερες υπηρεσίες

Ευτυχώς οι καταναλωτές στο συγκεκριμένο χώρο έχουν πολλές φορές τη σωστή συμπεριφορά που φέρνει κάποιες εταιρείες στα ίσα τους

Η Ms μην ξεχνάμε ήθελε το always online και ακόμα το πληρώνει

Το ότι πάει και κάνει παρουσιάσεις στην e3 με muli ουσιαστικά τίτλους δείχνει πόσο απεγνωσμένα θέλει να δείξει ότι έχει τίτλους ενώ ο ανταγωνισμός τη διαλύει

 

Σχολιάζεις εντελώς άσχετα πράγματα, αν έχεις καταλάβει και ξεδιπλώνεις μια αποτυχημένη ρητορική console warz, που στηρίζεται σε αποτυχημένα και χιλιοπαιγμένα "φασόν" παιχνίδια.

We Don't Care πως το λένε ελληνικά?

Στο δια ταύτα αγαπητέ:

-PS NOW

-Stadia

- Xcloud

Μιας και ανέφερες και την Nintendo

- Switch Online

Για πες την άποψη σου. 

Ελπίζω να μην είναι "κονσέρβα" πάλι.

Επεξ/σία από ET4000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...