Προς το περιεχόμενο

ΝΕΑ ΑΠΑΤΗ ΑΝΤΙ 5ΨΗΦΙΑ


xboomx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ikorolis είπε

δεν με ενδιαφέρει το νόμπελ το αφήνω για εσάς

δεν είναι τίποτα τεχνικά αδύνατο (έχει κάποιες προϋποθέσεις για να γίνει αλλά αυτοί που θα το κάνουν τις τηρούν)

για ένα και μοναδικό λόγο...

η πλειοψηφία αυτών που χρησιμοποιούν VPN είναι για να μπουν και να κατεβάσουν "παράνομο υλικό" ή για να δουν υλικό που δεν επιτρέπεται υπό άλλες προϋποθέσεις να δουν.

ελπίζω να σε κάλυψα.

Ζήσε το παραμύθι σου, μπορείς! 😋 

Αναμένω είδηση στο insomnia: Έλληνας κατάφερε να αποκρυπτογραφήσει κωδικοποίηση AES-256 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, guzel είπε

Ζήσε το παραμύθι σου, μπορείς! 😋 

Αναμένω είδηση στο insomnia: Έλληνας κατάφερε να αποκρυπτογραφήσει κωδικοποίηση AES-256 😂

δεν ζω κανένα παραμύθι φίλε μου (μπορείς να ειρωνεύεσαι όσο θες δεν με ενοχλεί)

εγώ αναμένω δύο ειδήσεις και σχόλια στο insomnia.gr

μια που θα αφορά την νομοθεσία για τα πνευματικά δικαιώματα και μια που θα λέει για τους λογαριασμούς που θα αποστείλουν οι επιτροπές/οργανισμοί που είναι για την προστασία των πνευματικών δικαιωμάτων στο σπίτι των απλών χρηστών

μετά θα δω το δικό σου μήνυμα και άλλων που θα αναρωτιούνται πως τους βρήκαν αφού είχαν VPN κτλ...

τώρα θα προτιμούσα από κάποιον συντονιστή να σβήσει όλα τα άσχετα με το θέμα μηνύματα και να μείνει καθαρή η συζήτηση με ότι αφορά την "νέα απάτη".

ευχαριστώ.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά αρκετά με τα VPN είναι τελείως άσχετο σαν θέμα κι αποσυντονίζετε την όλη συζήτηση , και μπαίνοντας κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα θα κουραστεί με όλα αυτά , πρέπει να το κρατάμε καθαρό έτσι ώστε να πέσουν παραπάνω καταγγελίες για να λήξει κι αυτό όπως τα πενταψήφια.

Επίσης όποιος πιστεύει ότι αυτό έχει γίνει για αντίποινα από φυσικό πρόσωπο ας πάει να δουλέψει στο Live chat της vodafone μιας και ούτε οι ίδιοι πιστεύουν αυτά που λένε , και κάποιος με τα πιστεύω σας θα τους φαινόταν χρήσιμος.

Επεξ/σία από xboomx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikorolis είπε

αυτή είναι η άποψη σου φίλε μου απόλυτα σεβαστή

αλλά θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω με αυτήν μιας και έχω γεννηθεί το (72) φαντάζομαι να γνωρίζεις τι έχει γίνει/συμβεί την δεκαετία του 80-90 στην Ελλάδα άρα όπως καταλαβαίνεις κάτι γνωρίζω από την τεχνολογία (πληροφορική)

επίσης ξέρεις δεν είναι το θέμα μας "το μπλοκάρισμα των γνωστών ιστοσελίδων" αν θες να το ξεπεράσεις αρκεί να ψάξεις στο GOOGLE θα βρεις την λύση.

ευχαριστώ

επίσης χαιρετίσματα

Θα κάνεις λίγο υπομονή να αλλάξει η σχετική νομοθεσία για τα πνευματικά δικαιώματα και θα στα εξηγήσουν όλα αυτοί που θα σου στείλουν τον λογαριασμό στο σπίτι για ότι έχεις "παράνομα" κατεβάσει ή δει σε αυτούς μπορείς να κάνεις τις ερωτήσεις "μα καλά πως με βρήκατε αφού χρησιμοποιώ VPN".

 

Παρέθεσα δύο συγκεκριμένους τρόπους που μπορείς να κατεβάζεις τα πάντα χωρίς πρόβλημα, όπως και να ξεμπλοκάρεις σελίδες που κόβει ο εκάστοτε ISP και η απάντηση σου ήταν "έχω γεννηθεί το '72 κι άρα ξέρω". Την τύφλα σου την μαύρη ξέρεις. Απλά εκτέθηκες και δεν μπορείς τώρα να το μαζέψεις οπότε το γυρνάς στην παλαβή. Γνωστή πρακτική όσων τρολάρουν.

1 ώρα πριν, constandinos είπε

Όταν περνάς μέσω VPN ο πάροχος δεν μπορεί να δει τίποτα, απλά ξέρει ότι χρησιμοποιείς VPN. Από την άλλη, η εταιρία που έχει το VPN έχει πρόσβαση σε ΟΛΑ σου τα δεδομένα. Παρότι ισχυρίζονται ότι δεν κρατάνε logs μετά από αυτό μπορείς να τους εμπιστευτείς; Κατα την γνώμη μου, ο μόνος τρόπος να είσαι ανώνυμος στο διαδίκτυο, είναι να πετάξεις το router από το παράθυρο.

Γι αυτό βγαίνεις στο VPN μέσω TOR και το VPN βλέπει μια IP στον γάμο του καραγκιόζη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, fisfirikos είπε

Παρέθεσα δύο συγκεκριμένους τρόπους που μπορείς να κατεβάζεις τα πάντα χωρίς πρόβλημα, όπως και να ξεμπλοκάρεις σελίδες που κόβει ο εκάστοτε ISP και η απάντηση σου ήταν "έχω γεννηθεί το '72 κι άρα ξέρω". Την τύφλα σου την μαύρη ξέρεις. Απλά εκτέθηκες και δεν μπορείς τώρα να το μαζέψεις οπότε το γυρνάς στην παλαβή. Γνωστή πρακτική όσων τρολάρουν.

Αναφορά σε κείμενο

 

άποψη σου σεβαστή αλλά θα μου επιτρέψεις τους "χαρακτηρισμούς" να σου τους επιστρέψω και μην μπεις στον κόπο να μου απαντήσεις μόλις μπήκες στην "μαύρη λίστα"

άντε γεια... όταν μάθεις να σέβεσαι τον συνομιλητή σου και να κάνεις συζήτηση μαζί του με επιχειρήματα θα σου απαντήσω

 

παρακαλώ τους συντονιστές να διαγράψουν κάθε άσχετο μήνυμα με το θέμα της συζήτησης

φαντάζομαι ότι το ίδιο επιθυμεί και αυτός που άνοιξε το θέμα της συζήτησης

όσοι θέλετε να μιλήσετε για κάτι διαφορετικό μπορείτε να ανοίξετε το δικό σας θέμα συζήτησης

δεν είναι σωστό να "μαμάτε" την συζήτηση του άλλου σεβαστείτε τον συνομιλητή μας που προσπαθεί να βρει λύση στο πρόβλημα του.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βολεύει περισσότερο να το παίζεις θιγμένος και να κόβεις την κουβέντα από το να παραδέχεσαι ότι δεν ξέρεις για τι μιλάς.

Edit: Βλέπω άλλαξες και το αρχικό σου μήνυμα. Έτσι μπράβο, συνετίζεσαι.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikorolis είπε

παρακαλώ τους συντονιστές να διαγράψουν κάθε άσχετο μήνυμα με το θέμα της συζήτησης

φαντάζομαι ότι το ίδιο επιθυμεί και αυτός που άνοιξε το θέμα της συζήτησης

όσοι θέλετε να μιλήσετε για κάτι διαφορετικό μπορείτε να ανοίξετε το δικό σας θέμα συζήτησης

δεν είναι σωστό να "μαμάτε" την συζήτηση του άλλου σεβαστείτε τον συνομιλητή μας που προσπαθεί να βρει λύση στο πρόβλημα του.

Το off topic εσύ το ξεκίνησες, οι υπόλοιποι απλά απάντησαν στις ανακρίβειες τις οποίες παρεθεσες. Και επειδή κατάλαβες ότι δεν υπάρχει χώρος γι αυτές τώρα ζητάς να σβηστούν τα μηνύματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, guzel είπε

Το off topic εσύ το ξεκίνησες, οι υπόλοιποι απλά απάντησαν στις ανακρίβειες τις οποίες παρεθεσες. Και επειδή κατάλαβες ότι δεν υπάρχει χώρος γι αυτές τώρα ζητάς να σβηστούν τα μηνύματα.

εγώ? ξεκίνησα να λέω για VPN κτλ? είσαι σίγουρος? για ψάξε καλύτερα και θα δεις ποιος το ξεκίνησε...

εγώ απάντησα απλά να μην έχετε ψευδαίσθηση ότι είστε ανώνυμοι αυτοί που θέλουν να σας βρουν για τον οποιοδήποτε λόγο μπορούν να το κάνουν γιατί έχουν τα μέσα - τις γνώσεις - την εξουσία.

οι περισσότερες απαντήσεις μου στο θέμα αφορούν τον φίλο που έχει το πρόβλημα και τι λύσεις βρήκα πάνω σε αυτό

ουδέποτε μίλησα για VPN , για μπλοκαρισμένες ιστοσελίδες και φυσικά ουδέποτε εκτόξευσα οποιοδήποτε χαρακτηρισμό και ειρωνεία απέναντι σε συνομιλητή μου

αντιθέτως εσύ ειρωνευόσουν και ο άλλος φίλος που μπήκε στην μαύρη λίστα άρχισε και τους χαρακτηρισμούς

 

2 ώρες πριν, xboomx είπε

Παιδιά αρκετά με τα VPN είναι τελείως άσχετο σαν θέμα κι αποσυντονίζετε την όλη συζήτηση , και μπαίνοντας κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα θα κουραστεί με όλα αυτά , πρέπει να το κρατάμε καθαρό έτσι ώστε να πέσουν παραπάνω καταγγελίες για να λήξει κι αυτό όπως τα πενταψήφια.

Επίσης όποιος πιστεύει ότι αυτό έχει γίνει για αντίποινα από φυσικό πρόσωπο ας πάει να δουλέψει στο Live chat της vodafone μιας και ούτε οι ίδιοι πιστεύουν αυτά που λένε , και κάποιος με τα πιστεύω σας θα τους φαινόταν χρήσιμος.

αυτή είναι η "νέα εξέλιξη" που φοβόντουσαν ότι θα συμβεί αυτοί που ασχολήθηκαν με την "απάτη με τα πενταψήφια" στην διπλανή κοινότητα που ήταν από τις πρώτες που ασχολήθηκαν με το θέμα

από την στιγμή που ανακοίνωσε η ΕΕΤΤ την δημόσια διαβούλευση για την αλλαγή του κανονισμού σχετικά με τα ΥΠΠ

 

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ikorolis είπε

Θα κάνεις λίγο υπομονή να αλλάξει η σχετική νομοθεσία για τα πνευματικά δικαιώματα και θα στα εξηγήσουν όλα αυτοί που θα σου στείλουν τον λογαριασμό στο σπίτι για ότι έχεις "παράνομα" κατεβάσει ή δει σε αυτούς μπορείς να κάνεις τις ερωτήσεις "μα καλά πως με βρήκατε αφού χρησιμοποιώ VPN".

αυτην την νομοθεσια τυπου "SOPA" πλανιεται στον αερα εδω και αρκετα χρονια, και βεβαιως χωρις καμια σοβαρη υλοποιηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Loinen είπε

αυτην την νομοθεσια τυπου "SOPA" πλανιεται στον αερα εδω και αρκετα χρονια, και βεβαιως χωρις καμια σοβαρη υλοποιηση

Αναφορά σε κείμενο

δεν αναφέρομαι σε αυτή φίλε μου

αναφέρομαι στην εναρμόνιση της ελληνικής νομοθεσίας για τα πνευματικά δικαιώματα με την υπάρχουσα ευρωπαική νομοθεσία για τα πνευματικά δικαιώματα ώστε να μπορούν οι "επιτροπές/οργανισμοί προστασίας πνευματικών δικαιωμάτων" να κάνουν ταυτοποίηση IP διεύθυνσης με το φυσικό πρόσωπο (απλοί χρήστες) έτσι ώστε να λαμβάνεις τον σχετικό λογαριασμό (μπιλετάκι) στο σπίτι σου.

 

 

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ikorolis είπε

δεν αναφέρομαι σε αυτή φίλε μου

αναφέρομαι στην εναρμόνιση της ελληνικής νομοθεσίας για τα πνευματικά δικαιώματα με την υπάρχουσα ευρωπαική νομοθεσία για τα πνευματικά δικαιώματα ώστε να μπορούν οι "επιτροπές/οργανισμοί προστασίας πνευματικών δικαιωμάτων" να κάνουν ταυτοποίηση IP διεύθυνσης με το φυσικό πρόσωπο (απλοί χρήστες) έτσι ώστε να λαμβάνεις τον σχετικό λογαριασμό (μπιλετάκι) στο σπίτι σου.

Τι δεν καταλαβαίνεις από την φράση "VPN over TOR ";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...