Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής Laser με WiFi HP LASERJET PRO M15W W2G51A 49,90 (εντός δικτύου) e-shop.gr


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.e-shop.gr/ektypotis-hp-laserjet-pro-m15w-w2g51a-wifi-p-PER.450222

Spoiler

PER.450222.jpg

 

PER.450222_2.jpg

• Ταχύτητα εκτύπωσης: 18ppm.
• Ποιότητα εκτύπωσης: 600 x 600 dpi.
• Κύκλος εργασίας: 8000 σελίδες.
• Προτεινόμενος μηνιαίος κύκλος χρήσης: 100 - 1000 σελίδες.
• Τεχνολογία εκτύπωσης: Laser.
• Γλώσσες εκτύπωσης: PCLmS, URF, PWG.
• Συμβατές ασύρματες τεχνολογίες: Apple Airprint, Google cloud print, Mopria-certified, Wi-Fi direct, HP Smart app.
• Συνδέσεις: Wi-fi, USB 2.0.
• Συμβατά λειτουργικά: Windows 10, 8.1, 8, 7: 32-bit/64-bit, AppleOS X EI Capitan (v10.11) macOS Sierra (v10.12) macOS High Sierra, (v10.13), USB Linux.
• Κατανάλωση: 210W.
• Διαστάσεις: 346 x 348 x 280 mm.
• Βάρος: 3, 8Kg.
• Περιεχόμενα: HP LaserJet Pro M15w Printer, Προεγκατεστημένο HP Original Introductory Black LaserJet Toner Cartridge (~500 σελίδες), οδηγός εγκατάστασης και χρήσης, εγγύηση, CD-ROM με οδηγούς και λογισμικό εγκατάστασης, καλώδιο τροφοδοσίας, καλώδιο USB.

Είναι η προσφορά που περίμενα, στην τιμή που θα ήθελα να πέσει για να τον αγοράσω. Για καθαρά οικιακή (και σπάνια) χρήση.

(Αναμένεται νέα παραλαβή στις 26 Νοεμβρίου)

Ανταγωνισμός από 65

https://www.skroutz.gr/s/15229001/HP-LaserJet-Pro-M15w.html

 

Επεξ/σία από Doubt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Οι κασέτες που χρησιμοποιούν τσιπ που δεν είναι της HP δεν λειτουργούν και αυτές που λειτουργούν σήμερα μπορεί να μην λειτουργούν στο μέλλον" 

Σα firmware lock ακουγεται αλλα αν τον εχει καποιος ας διαφωτίσει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πριν πάρω εκτυπωτή, κοιτάω πόσο κοστίζει το μελάνι/toner και αν παίρνει μαϊμού. Τα έχουμε πει, τον εκτυπωτή στον κάνουν "δώρο" και πληρώνεις τα μελάνια.

Για τον συγκεκριμένο θέλει 52.90€ για τις 1000 σελίδες. Δε το θεωρώ και τόσο καλό.

Τώρα αν τυπώνεις μια στο τόσο ok.

Προσωπικά δε θα έπαιρνα εκτυπωτή με τέτοιο κόστος εκτύπωσης και με προειδοποίηση ότι δε παίρνει συμβατά και τζάμπα να μου τον δίνανε.

Ανάλογα τις ανάγκες του καθενός βέβαια, οπότε ας το προσέξουν όσοι έχουν σκοπό να τον πάρουν. Το αρχικό toner είναι για 500 σελίδες, οπότε σύντομα θα κληθούν να δώσουν το κόστος του εκτυπωτή για νέο toner.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500 σελίδες θα με βγάλουν μια πενταετία άνετα.

Μη μπερδεύεστε με τους inkjet, εκεί και τα πληρώνεις τα μελάνια και τα πετάς αν δεν κάνεις συχνή χρήση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

Εγώ πάντως πριν πάρω εκτυπωτή, κοιτάω πόσο κοστίζει το μελάνι/toner και αν παίρνει μαϊμού. Τα έχουμε πει, τον εκτυπωτή στον κάνουν "δώρο" και πληρώνεις τα μελάνια.

Για τον συγκεκριμένο θέλει 52.90€ για τις 1000 σελίδες. Δε το θεωρώ και τόσο καλό.

Τώρα αν τυπώνεις μια στο τόσο ok.

Προσωπικά δε θα έπαιρνα εκτυπωτή με τέτοιο κόστος εκτύπωσης και με προειδοποίηση ότι δε παίρνει συμβατά και τζάμπα να μου τον δίνανε.

Ανάλογα τις ανάγκες του καθενός βέβαια, οπότε ας το προσέξουν όσοι έχουν σκοπό να τον πάρουν. Το αρχικό toner είναι για 500 σελίδες, οπότε σύντομα θα κληθούν να δώσουν το κόστος του εκτυπωτή για νέο toner.

Προφανώς το έχεις ψάξει , ποια μάρκα έχει φτηνά μελάνια; τι συμφέρει για καθαρά οικιακή (και σπάνια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stroumfita2 είπε

ποια μάρκα έχει φτηνά μελάνια; τι συμφέρει για καθαρά οικιακή (και σπάνια).

Καμιά (διότι όλες από τα αναλώσιμα κερδίζουν και όχι από τον εκτυπωτή).

Συμφέρει να ρωτήσεις ποιός έχει εκτυπωτή laser ο οποίος να δέχεται συμβατά τόνερ και ποιά είναι αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπάνια χρήση σημαίνει laser εκτυπωτής.

Γενικά, δεν τυπώνω συχνά, και ειδικά στο σπίτι, σπάνια. Έχω ένα laser καμιά 15αρια χρόνια. Με το πρώτο toner είναι ακόμα. Αλλά έχω και άλλες επιλογές, αφού όταν πρόκειται να τυπώσω κάτι έγχρωμο ή μεγάλο, έχω πρόσβαση σε επαγγελματικά στη δουλειά και σε γνωστό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ripmachineisback είπε

Αξιζει περισσοτερο απο αυτον? https://www.skroutz.gr/s/6720202/Samsung-Xpress-SL-M2026W.html

Αυτον πηρα αλλα χωρις το wifi σε μια προσφορα που ειχε βγει και ειναι πολυ καλος.

Λογικα θα τον ξαναβγαλουν σε καμια προσφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ο συγκεκριμένος δουλεύει με την εφαρμογή για android της HP? Βλέπω στην περιγραφή δε το αναφέρει.

Edit: άκυρο δε το διάβασα καλά. Υποστηρίζει τελικά!

Επεξ/σία από pados1002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισχυουν αυτα τα συμβατά τονερ για των εκτυπωτη?

https://www.skroutz.gr/c/926/symvata-anakataskevasmena-toner-drums-ektypwtwn.html?keyphrase=CF244A

Επεξ/σία από Trever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

24/11 η παραγγελία και παρέλαβα μόλις χθες.

Πρώτη εντύπωση άκρως θετική, παράδοξο που έχει στη συσκευασία καλώδιο USB, το οποίο δε χρειάζεται. Συνδέθηκε στο WiFi μέσω WPS και όλα καλά.

Πολύ εμφανίσιμος και μαζεμένος σε διαστάσεις, αν έβγαινε και σε μαυράκι θα ήταν ότι πρέπει για το σαλόνι!

Πλέον πωλείται στα 59,90.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...