Προς το περιεχόμενο

Ψησταριές campingaz -50% [ΤΕΛΟΣ]


sxbruno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, daPro είπε

Βλέπω την go gas 10 ευρώ ακριβότερη..τι το παραπάνω προσφέρει?ξέρει κανείς?

Είναι 5κιλη και πλαστική, επομένως πανάλαφρη, οι κανονικές είναι σιδερένιες και 10κιλες.

Υπάρχει και μια Πετρογκαζ ελαφριά αλλά τιμή δε γνωρίζω.

https://www.petrogaz.gr/προϊόντα/διάφανη-ελαφριά-φιάλη/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χτύπησα κι εγώ την https://www.bbq-campingaz.gr/product/ψησταριά-3-series-classic-l/

Τις κουκούλες από Ali, που προτείνει ο φίλος,τις βλέπω λίγο κοντές(ή κάνω λάθος) ... Έχει να προτείνει κάποιος καμια σε τιμή black Friday? 😂

Επεξ/σία από shamrock1404
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, daPro είπε

Βλέπω την go gas 10 ευρώ ακριβότερη..τι το παραπάνω προσφέρει?ξέρει κανείς?

Η go gas είναι με "κουμπωμα" one click, χωρίς χρήση γαλλικού κλειδιού. Είναι η μόνη στη Ελλάδα με αυτό το σύστημα, αλλά δεν συμφέρει, έχει διπλάσια τιμή.

 

Εμένα και οι δύο ψησταριές που πήρα από Αγγλία είχαν αυτού του είδους τη σύνδεση, και την άλλαξα στην ελληνικού τύπου.

4 ώρες πριν, maniacmansion είπε

Έχω κουζίνα υγραέριο και ψησταριά κάρβουνο. Μετακομίζω σε διαμέρισμα όπου θα έχω ηλ. κουζίνα και σκέφτομαι να πάρω μία ψησταριά υγραερίου.

1) Έχουν τεράστια διαφορα στην γεύση καρβουνο με υγραέριο ;

2) Μπορείς να βάλεις τηγάνι ή και κατσαρόλα( η και γάστρα λολ) για γρήγορα μαγειρέματα;

Σκέφτομαι να μειώσω την χρήση της ηλ. κουζίνα μιας και είναι παλιά και καίει αρκετά παραπάνω.

Παίζει αυτό το σενάριο ή μπα;

1. Προσωπικά δεν βρίσκω ιδιαίτερη διαφορά. Η γεύση η ιδιαίτερη του bbq είναι από το "καρβουνιασμα" του κρέατος, που γίνεται και με κάρβουνο και με γκάζι και με cast iron τηγάνι σε κουζίνα.

2. Και τηγάνι, και κατσαρόλα, και γάστρα, και γουοκ και ότι θες βάζεις. 

 

Επίσης, υπάρχουν και ψησταριές που συνδέονται πάνω στη παροχή φυσικού αερίου, με μειονέκτημα ότι δεν μπορείς να την μετακινήσεις. Το αναφέρω σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει μιας και είπες ότι πας σε σπίτι με κουζίνα αερίου.

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι και εγω σε αναζητηση barbeque αλλα δεν τρελάθηκα απο τις προσφορές της camping gaz. Υποτιθεται οτι ειναι -50%, αλλα στην πραξη σε αυτα τα λεφτα αγοραζεις αλλα barbeque καλυτερα.

Το Leroy merlin εχει τα KENTON που φαινονται ποιοτικοτητα , σε ιδιες τιμες και με μαντεμένιες σχάρες που προσθέτουν πολλά και στην γεύση και στο καθάρισμα.

Το θετικο της Camping Gas ειναι η παροχη ανταλλακτικων. Βεβαια... 15 χρονια που χρησιμοποιω μπαρμπεκιου υγραεριου 4 φορες την εβδομαδα, τα μονα ανταλλακτικα που χρειαστηκα ηταν καυστήρες, οι οποιοι οταν αρχιζαν να σαπιζουν, και όλο το υπόλοιπο μπάρμπεκιου είχε ξεκινήσει την κατηφόρα. Σε αυτή την φάση είμαι τώρα...

 

Επεξ/σία από andreaspA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Επίσης, υπάρχουν και ψησταριές που συνδέονται πάνω στη παροχή φυσικού αερίου, με μειονέκτημα ότι δεν μπορείς να την μετακινήσεις. Το αναφέρω σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει μιας και είπες ότι πας σε σπίτι με κουζίνα αερίου.

Δυστυχώς αυτές είναι πολύ ακριβές, ακόμα να βρω κάποια οικονομική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Ειμαι και εγω σε αναζητηση barbeque αλλα δεν τρελάθηκα απο τις προσφορές της camping gaz. Υποτιθεται οτι ειναι -50%, αλλα στην πραξη σε αυτα τα λεφτα αγοραζεις αλλα barbeque καλυτερα.

Το Leroy merlin εχει τα KENTON που φαινονται ποιοτικοτητα , σε ιδιες τιμες και με μαντεμένιες σχάρες που προσθέτουν πολλά και στην γεύση και στο καθάρισμα.

Το θετικο της Camping Gas ειναι η παροχη ανταλλακτικων. Βεβαια... 15 χρονια που χρησιμοποιω μπαρμπεκιου υγραεριου 4 φορες την εβδομαδα, τα μονα ανταλλακτικα που χρειαστηκα ηταν καυστήρες, οι οποιοι οταν αρχιζαν να σαπιζουν, και όλο το υπόλοιπο μπάρμπεκιου είχε ξεκινήσει την κατηφόρα. Σε αυτή την φάση είμαι τώρα...

Αμα θες ποιοτικό bbq κοιτας weber, napoleon και broil king.

Δες εδω προσφορες σε weber που εχω βαλει

 

3 λεπτά πριν, loukats13 είπε

Δυστυχώς αυτές είναι πολύ ακριβές, ακόμα να βρω κάποια οικονομική...

πιο καλα βολευουν παντως οι απλες με μπουκαλα, την πας οπου θες και νομιζω πιανει και μεγαλυτερη θερμοκρασια. Οποτε μην σκας. Νομιζω εχει μεγαλυτερο νοημα αν εχεις κηπο με εντοιχισμενο bbq αυτη της παροχης φυσικου αεριου.

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Doubt είπε

Είναι 5κιλη και πλαστική, επομένως πανάλαφρη, οι κανονικές είναι σιδερένιες και 10κιλες.

Υπάρχει και μια Πετρογκαζ ελαφριά αλλά τιμή δε γνωρίζω.

https://www.petrogaz.gr/προϊόντα/διάφανη-ελαφριά-φιάλη/

από ένα γρήγορο γουγλαρισμα βρήκα ότι η ελαφριά της πετρογκάζ έχει

- μπουκάλα + περιεχόμενο 65€

- μόνο η αναγόμωση 23€

υποθέτω ότι η τιμή της άδειας μπουκάλας κοστίζει 40-45€ ενώ της σιδερένιας είναι στα 20€.

Επίσης στη σιδερένια η αναγόμωση κοστίζει 17-20€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, daPro είπε

εσείς όσοι έχετε ψησταριά τι έχετε πάρει 5κιλη η 10?

Ιδια τιμη βγαινουν, δεν αξιζει να παρεις 5κιλη (συν οτι θα χρειαστεις τον καινουριο regulator με το one click). Ουτως ή αλλως οταν παραγγελνεις στην φερνουν και την πανε μεχρι το μπαλκονι. Η 5κιλη ειναι καθαρα για φορητο bbq να την παρεις μαζι σου στην εξοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Ιδια τιμη βγαινουν, δεν αξιζει να παρεις 5κιλη (συν οτι θα χρειαστεις τον καινουριο regulator με το one click). Ουτως ή αλλως οταν παραγγελνεις στην φερνουν και την πανε μεχρι το μπαλκονι. Η 5κιλη ειναι καθαρα για φορητο bbq να την παρεις μαζι σου στην εξοχη.

Να πάρω την απλή σιδερένια 10 κιλη λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Αμα θες ποιοτικό bbq κοιτας weber, napoleon και broil king.

Δες εδω προσφορες σε weber που εχω βαλει

πιο καλα βολευουν παντως οι απλες με μπουκαλα, την πας οπου θες και νομιζω πιανει και μεγαλυτερη θερμοκρασια. Οποτε μην σκας. Νομιζω εχει μεγαλυτερο νοημα αν εχεις κηπο με εντοιχισμενο bbq αυτη της παροχης φυσικου αεριου.

ΠΟΤΕ δεν θα εδινα τοσα λεφτα για μπαρμπεκιου.

Η μανα μου ψηνει 4 φορες την εβδομαδα στο μπαλκονι. Με noname απο το πρακτικερ με 3 καυστηρες, εχει βγαλει 7 χρονια. Ακομα δεν εχει παθει κατι συγκλονιστικο. Εχουν αρπαξει σιγουρα οι καυστηρες.

Εχω ψησει και σε weber. Δεν είδα απολυτως καμια διαφορα. Ιδια θερμοκρασια ανεβασε, στον ιδιο χρονο. (παντα μιλαω για ιδιου μεγεθους ψησταριες. 3 καυστηρες και οι δυο ειχαν). Τα μεταλλα ηταν καλυτερα στην weber, αλλα αν μιλαμε οτι του πρακτικερ έχει βγάλει ήδη 7 χρονια με 15 τουλαχιστον ψησιματα τον μηνα, θεωρω οτι ειναι πεταμενα λεφτα και δηθενια να δωσεις 1000€ για ψησταρια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, daPro είπε

Να πάρω την απλή σιδερένια 10 κιλη λες?

Ναι. Και για να εισαι και 100% καλυμμένος οτι δεν θα ξεμεινεις στη μεση του ψησιματος, παιρνεις και μια 2η αργοτερα για καβατζα. Ειναι εξτρα κοστος, αλλα σκεψου να εχεις κοσμο, να ψηνεις και ξαφνικα να τελειωνει και να μην ανεβαζει θερμοκρασια το bbq...

3 λεπτά πριν, andreaspA είπε

ΠΟΤΕ δεν θα εδινα τοσα λεφτα για μπαρμπεκιου.

Η μανα μου ψηνει 4 φορες την εβδομαδα στο μπαλκονι. Με noname απο το πρακτικερ με 3 καυστηρες, εχει βγαλει 7 χρονια. Ακομα δεν εχει παθει κατι συγκλονιστικο. Εχουν αρπαξει σιγουρα οι καυστηρες.

Εχω ψησει και σε weber. Δεν είδα απολυτως καμια διαφορα. Ιδια θερμοκρασια ανεβασε, στον ιδιο χρονο. (παντα μιλαω για ιδιου μεγεθους ψησταριες. 3 καυστηρες και οι δυο ειχαν). Τα μεταλλα ηταν καλυτερα στην weber, αλλα αν μιλαμε οτι του πρακτικερ έχει βγάλει ήδη 7 χρονια με 15 τουλαχιστον ψησιματα τον μηνα, θεωρω οτι ειναι πεταμενα λεφτα και δηθενια να δωσεις 1000€ για ψησταρια!

Και μενα η μανα μου εχει ενα xiaomi των 150€ και το χρησιμοποιει καθε μερα χωρις προβλημα...

Ολα ειναι θεμα οπτικης :) 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι η αναλογία που έδωσες είναι λάθος.

Το xiaomi θα το αντιστοίχιζα με ψησταριές των 300€.

 

Η μάνα μου χρησιμοποιεί καθημερινά ένα παλιό κινέζικο tablet με 1GB ram / 8GB rom και είναι ευχαριστημένη.

Και βιντεάκια στο youtube βλέπει και facebook μπαίνει και συνταγές στο google βρίσκει.

Το σημαντικότερο;

Μετά από τόσα χρόνια και δεν έχει χαλάσει ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, andreaspA είπε

Ειμαι και εγω σε αναζητηση barbeque αλλα δεν τρελάθηκα απο τις προσφορές της camping gaz. Υποτιθεται οτι ειναι -50%, αλλα στην πραξη σε αυτα τα λεφτα αγοραζεις αλλα barbeque καλυτερα.

Το Leroy merlin εχει τα KENTON που φαινονται ποιοτικοτητα , σε ιδιες τιμες και με μαντεμένιες σχάρες που προσθέτουν πολλά και στην γεύση και στο καθάρισμα.

Το θετικο της Camping Gas ειναι η παροχη ανταλλακτικων. Βεβαια... 15 χρονια που χρησιμοποιω μπαρμπεκιου υγραεριου 4 φορες την εβδομαδα, τα μονα ανταλλακτικα που χρειαστηκα ηταν καυστήρες, οι οποιοι οταν αρχιζαν να σαπιζουν, και όλο το υπόλοιπο μπάρμπεκιου είχε ξεκινήσει την κατηφόρα. Σε αυτή την φάση είμαι τώρα...

Μου εβαλες δευτερες σκεψεις....ισχυει παντως αυτο με τις τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...