Προς το περιεχόμενο

[ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ BLUETOOTH] JBL T460BT Black Bluetooth 28€ (ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ)


gkagg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε πολύ καλή τιμή το Bluetooth Headset της JBL.

https://basket.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/akoystika/akoustika-kefalis/204514-jbl-t460bt-black-bluetooth#homepage-#tab0

Τιμές Skroutz (Εκτός της τιμής του Κωτσόβολου, ξεκινάνε από ~42€)

https://www.skroutz.gr/s/15669030/JBL-T460BT-Black.html?keyphrase=JBL+T460BT

Επεξ/σία από gkagg
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι από τα καλύτερα ακουστικά που έχω δοκιμάσει. Πολύ καθαρός ήχος, δυνατά και με καλό μπάσο. Αρκετά ελαφριά. Όσες ώρες και να τα φοράω στη δουλειά δεν με κουράζουν (πολλές φορές τα φοράω σβηστά μόνο για ηχομόνωση). Αυτονομία δεν μπορώ να πω πόσες ώρες έχουν, αλλά ξεχνάω να τα φορτίσω. 

Στα αρνητικά τους βάζω το ότι συνδέονται μόνο με Bluetooth, οπότε δεν μπορώ να τα συνδέσω με σταθερό υπολογιστή χωρίς εξωτερικό αντάπτορα και το ότι δεν μπορείς να τα φορτίζεις και να τα χρησιμοποιείς ταυτόχρονα.

Σε αυτήν την τιμή τα προτείνω με κλειστά τα μάτια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Giw είπε

Είναι από τα καλύτερα ακουστικά που έχω δοκιμάσει. Πολύ καθαρός ήχος, δυνατά και με καλό μπάσο. Αρκετά ελαφριά. Όσες ώρες και να τα φοράω στη δουλειά δεν με κουράζουν (πολλές φορές τα φοράω σβηστά μόνο για ηχομόνωση). Αυτονομία δεν μπορώ να πω πόσες ώρες έχουν, αλλά ξεχνάω να τα φορτίσω.

Τόση καλή ηχομόνωση έχουν?

Βλέπω τώρα και τα Turbo-X με active noise cancelling και συνδέονται και με καλώδιο σχεδόν στην ίδια τιμή.

Αλλά το σκέφτομαι γιατί είναι Turbo-X ..

Επεξ/σία από Axelq
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Axelq είπε

Τόση καλή ηχομόνωση έχουν?

Βλέπω τώρα και τα Turbo-X με active noise cancelling και συνδέονται και με καλώδιο σχεδόν στην ίδια τιμή.

Αλλά το σκέφτομαι γιατί είναι Turbo-X ..

Σε περιβάλλον γραφείου όπου έχει ομιλίες τριγύρω ναι. Δεν ακούγεται τίποτα. 

Δεν ξέρω για τα Turbo-X κατά πόσο αξίζουν άλλα στα JBL με εξέπληξε ο ήχος τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δυνατά ακουστικά, τα έχω 1.5 χρόνο τώρα και τα έχω λιώσει. Δεν έχουν noise cancelling αλλά απομονώνουν αρκετά καλά, η μπαταρία είναι αξιοπρεπέστατη, για ταξίδια κλπ είναι ο,τι πρέπει. Για μένα το αρνητικό τους είναι πως ιδρώνουν τα αυτιά μου μετά απο λίγη ώρα. Νομίζω τα αξίζουν τα λεφτά τους, η αδερφή μου πήρε αντίστοιχα philips (σε αυτό το price range) και δεν πιάνουν μία μπροστά τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή τιμή, όντως! 

Το μόνο που με τρομάζει στις κριτικές που διάβασα, είναι το πόσο σφιχτά είναι στα αυτιά και το οτι διπλώνουν. Φοβάμαι μην είναι πιο εύκολο να χαλάσουν έτσι.

Κάποιος που να τα έχει, μπορεί να μου απαντήσει;

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sinoptikon είπε

Πολύ καλή τιμή, όντως! 

Το μόνο που με τρομάζει στις κριτικές που διάβασα, είναι το πόσο σφιχτά είναι στα αυτιά και το οτι διπλώνουν. Φοβάμαι μην είναι πιο εύκολο να χαλάσουν έτσι.

Κάποιος που να τα έχει, μπορεί να μου απαντήσει;

ευχαριστώ

Προσωπικά δεν τα βρίσκω σφιχτά. Και νομίζω έχω νορμάλ κεφάλι. Σφίγγουν τόσο ώστε να είναι σταθερά και επιπλέον είναι και ελαφριά.

Τώρα για το δίπλωμα αν τα έχεις πεταμένα μέσα σε τσάντα δεν ξερω κατα πόσο θα αντέξουν. Αλλά για το βάλε βγάλε έχουν αρκετά ποιοτικά πλαστικά για να χαλάσουν. Τα χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά από το Μάρτιο του 2018.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Giw είπε

Προσωπικά δεν τα βρίσκω σφιχτά. Και νομίζω έχω νορμάλ κεφάλι. Σφίγγουν τόσο ώστε να είναι σταθερά και επιπλέον είναι και ελαφριά.

Τώρα για το δίπλωμα αν τα έχεις πεταμένα μέσα σε τσάντα δεν ξερω κατα πόσο θα αντέξουν. Αλλά για το βάλε βγάλε έχουν αρκετά ποιοτικά πλαστικά για να χαλάσουν. Τα χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά από το Μάρτιο του 2018.

Τέλεια φίλε μου, με κάλυψες.

Μήπως έχεις εμπειρία και από τα jbl 500bt που είναι κοντά στην τιμή αλλά χωρίς έκπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sinoptikon είπε

Τέλεια φίλε μου, με κάλυψες.

Μήπως έχεις εμπειρία και από τα jbl 500bt που είναι κοντά στην τιμή αλλά χωρίς έκπτωση;

Δεν τα ξέρω καθόλου ούτε το είχα ψάξει όταν τα αγόρασα. Αλλά αυτά πρέπει να είναι παρόμοια με αυτά που έχει το public προσφορά στα 29.98:

https://www.public.gr/product/asyrmata-akoystika-kefalis-jbl-tune-560bt-mayro/prod10121479pp/?sn_ref=s&sn_cat=cat1833340pp&sn_id=prod10121479pp

Κάνε μια αναζήτηση στο Google μήπως βρεις κάποιες διαφορές και ποιο είναι καλύτερο.

Για μένα είναι μια από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει και αξίζει το κάθε του ευρώ. Είναι ακριβώς ο ήχος και η ένταση που με ικανοποιεί, συν το ότι είναι άνετα και χωρίς καλώδια. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρώ μεγάλο μείον την έλλειψη σύνδεσης (και) με καλώδιο το οποίο εξυπηρετεί σε πολλά σενάρια. Επίσης έχω κακή εμπειρία από πλαστικούς συνδέσμους στο δίπλωμα των ακουστικών καθώς εκεί σπάνε αργά ή γρήγορα νομίζω. 

Κατά τα άλλα η τιμή δεν είναι καθόλου κακή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Giw είπε

Δεν τα ξέρω καθόλου ούτε το είχα ψάξει όταν τα αγόρασα. Αλλά αυτά πρέπει να είναι παρόμοια με αυτά που έχει το public προσφορά στα 29.98:

https://www.public.gr/product/asyrmata-akoystika-kefalis-jbl-tune-560bt-mayro/prod10121479pp/?sn_ref=s&sn_cat=cat1833340pp&sn_id=prod10121479pp

Κάνε μια αναζήτηση στο Google μήπως βρεις κάποιες διαφορές και ποιο είναι καλύτερο.

Για μένα είναι μια από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει και αξίζει το κάθε του ευρώ. Είναι ακριβώς ο ήχος και η ένταση που με ικανοποιεί, συν το ότι είναι άνετα και χωρίς καλώδια. 

Ποιο από τα 2 προτείνεις φιλε μου? Του κωτσοβολου η αυτά του public? 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Ποιο από τα 2 προτείνεις φιλε μου? Του κωτσοβολου η αυτά του public? 

Ευχαριστώ 

Για του κωτσοβολου μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Αυτά από το public δεν τα έχω δοκιμάσει. Ίσως μπορεί να βοηθήσει κάποιος που τα έχει αγοράσει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sinoptikon είπε

Πολύ καλή τιμή, όντως! 

Το μόνο που με τρομάζει στις κριτικές που διάβασα, είναι το πόσο σφιχτά είναι στα αυτιά και το οτι διπλώνουν. Φοβάμαι μην είναι πιο εύκολο να χαλάσουν έτσι.

Κάποιος που να τα έχει, μπορεί να μου απαντήσει;

ευχαριστώ

Κανένα θέμα, και στην τσάντα τα έχω πεταμένα πολλές φορές και σε τσέπη μπουφάν κλπ. Κανένα πρόβλημα. 

15 λεπτά πριν, Giw είπε

Για του κωτσοβολου μπορώ να πω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Αυτά από το public δεν τα έχω δοκιμάσει. Ίσως μπορεί να βοηθήσει κάποιος που τα έχει αγοράσει.

Κι εγώ που έχω τα JBL δε μπορώ να πω για τα sony. Ας πάει να τα δοκιμάσει αν έχει τη δυνατότητα (κάποια μαγαζιά έχουν δείγματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...