Προς το περιεχόμενο

[Laptop] HP Pavilion Gaming 15 - dk0031nv (i7 9750H, 32GB DDR4, 512GB M.2 SSD) 849€ @Plaisio (κατάλληλo για editing!)


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τσίμπησα εγώ εχτές, αλλά για χρήση photoshop καθως είμαι φωτογράφος. Σήμερα απογευματάκι θα καλιμπραρω και την οθόνη. Για όποιον ενδιαφέρεται μέτρησα export 100raw των 30mpixels / jpg quality 10 / sharpened for screen standard στο Adobe camera raw σε συνολικά 5:42

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

39 λεπτά πριν, lantz είπε

Το τσίμπησα εγώ εχτές, αλλά για χρήση photoshop καθως είμαι φωτογράφος. Σήμερα απογευματάκι θα καλιμπραρω και την οθόνη. Για όποιον ενδιαφέρεται μέτρησα export 100raw των 30mpixels / jpg quality 10 / sharpened for screen standard στο Adobe camera raw σε συνολικά 5:42

Αν χρησιμοποιείς lightroom μπορείς να γράψεις πώς πάει με πολλαπλά local adjustments κτλ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοιταω, το ξανακοιταω... Για casual gaming και για απλη χρηση, ωστε να μην χρειαστει να αλλαξω υπολογιστη τα επομενα 5-6 χρονια πιστευω οτι αξιζει... Τι λετε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που βάζω λιγάκι off-topic, ξέρω ότι αυτό το νήμα δεν είναι για προτάσεις laptop, αλλά το αντίστοιχο 17αρι δεν αξίζει τα παραπάνω χρήματα?

Είναι 17", με 2 δίσκους (M.2 + HDD), με καλύτερη κάρτα γραφικών (1650 Ti) και έχει και 1 slot διαθέσιμο για εξτρά μνήμη:

https://www.plaisio.gr/pc-perifereiaka/laptops/windows-laptops/hp-pavilion-gaming-17-cd0024nv-laptop-core-i7-9750h-8-gb-256gb-ssd-1tb-hdd-gtx-1650-4-gb-_3265110

Έκανα και μια αναζήτηση στο φορουμ και το βρήκα εδώ, αλλά δεν διάβασα κάτι συγκεκριμένο:

https://www.insomnia.gr/forums/topic/714764-ποια-ειναι-η-γνωμη-σας-για-αυτο-το-laptop/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lantz είπε

Το τσίμπησα εγώ εχτές, αλλά για χρήση photoshop καθως είμαι φωτογράφος. Σήμερα απογευματάκι θα καλιμπραρω και την οθόνη. Για όποιον ενδιαφέρεται μέτρησα export 100raw των 30mpixels / jpg quality 10 / sharpened for screen standard στο Adobe camera raw σε συνολικά 5:42

Ικανοποιημένος γενικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sirtimidd είπε

Για τέτοια δουλειά, σκέψου και κάτι σε 17ρι αν αντέχει η πλάτη σου. Προσωπικά με βοήθησε πολύ στο μυαλό η μεγαλύτερη οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

9 λεπτά πριν, hpdra είπε

Για τέτοια δουλειά, σκέψου και κάτι σε 17ρι αν αντέχει η πλάτη σου. Προσωπικά με βοήθησε πολύ στο μυαλό η μεγαλύτερη οθόνη.

Ευχαριστω φιλε!! Εχω και σταθερό υπολογιστη για εργασια στο σπιτι με 32" οθόνη..το χρειαζομαι για δουλεια εκτος σπιτιου..θα με βοηθουσε να μου πεις την γνωμη σου για αυτους τους 2 υπολογιστες! (σταθερο pc:i3,8 ram,gtx 1050 :P)

Επεξ/σία από sirtimidd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, sirtimidd είπε

32GB vs 8GB RAM

512GB vs 128GB ssd

Καλύτερη οθόνη για γραφιστικά το HP αν δεις και προηγούμενα ποστ στο τόπικ. Η κάρτα γραφικών του χειρότερη, αλλά το πόσο συμμετέχει στην επεξεργασία σε autocad και rhino δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DownUNDERground είπε

32GB vs 8GB RAM

512GB vs 128GB ssd

Καλύτερη οθόνη για γραφιστικά το HP αν δεις και προηγούμενα ποστ στο τόπικ. Η κάρτα γραφικών του χειρότερη, αλλά το πόσο συμμετέχει στην επεξεργασία σε autocad και rhino δεν ξέρω.

Ευχαριστώ φίλεε! Και εγω αυτο δεν το ξέρω για την κάρτα γραφικών.Αν και έχω σταθερό με gtx 1050 3gb και κανει την δουλεια του μια χαρα στο autocad,για photoshop kai render sto rhino δεν ξερω τι παιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν είναι too good to be true ? Δεν είναι λίγο τέρας το μηχάνημα;;  Εγώ που σκέφτομαι να το πάρω με τιμολόγια, μου βγαίνει 645ευρώ! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, leonidas_fs είπε

Ρε παιδιά δεν είναι too good to be true ? Δεν είναι λίγο τέρας το μηχάνημα;;  Εγώ που σκέφτομαι να το πάρω με τιμολόγια, μου βγαίνει 645ευρώ! 

Και εγώ αυτό βλέπω, στο σκρουτζ δεν έχει κάτω απο 1000ρικο με 32gb ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, theo93 είπε

Και εγώ αυτό βλέπω, στο σκρουτζ δεν έχει κάτω απο 1000ρικο με 32gb ram

Και i7! Στο Σκρουτζ αντίστοιχο Dell έχει 3,000€!! 
Ποσο χάλια να είναι ένα μηχάνημα με 32GB RAM και i7???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...