Προς το περιεχόμενο

Ip camera gearbest 5.45€ [ΑΚΥΡΑ]


panosdOUG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπαρχει καποια πολιτικη του ηλεκτρ. καταστηματος να κατοχυρωνει τον αγοραστη;

σε flash sale ηταν. ο πωλητης εβαλε την προσφορα. Θα επρεπε το GB να τον αναγκαζει να τα δωσει στειλει ακομη και λαθος να γινοταν.

Πχ πως ειναι κατι αντιστοιχο στα supermarket; Στην τιμη που βλεπει στο ραφι ψωνιζει ο αγοραστης, αν κανει λαθος το καταστημα το επιβαρυνεται, μεχρι να το καταλαβει και να αλλαξει τη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί να υπάρχουν τράπεζες στην Κίνα, οι διάφοροι δανειστές, που είναι ακόμα σε κατασταση παλιό Ελλάδος, που περνούσες απέξω από τις τράπεζες και έλεγες δεν παίρνω και ένα δάνειο μιας που έβγαλε ο δρόμος...

Οπότε πάει ο κύριος και εμφανίζει 10000 παραγγελίες, που είναι και πραγματικές, και λέει δείτε πράμα που δίνω ούτε ο Γεωργιάδης με τα βιβλία έτσι... Δώστε μου κεφάλαιο να προλάβω, θα ανεβάσω το ΑΕΠ στα ύψη . Και τσουπ πάρε μια έγκριση δανείου. Μετά ακυρώνει και επιστρέφει τα χρήματα μας, κρατάει το δάνειο και κάνει κάτι άλλο... 

Δυστυχώς όσο χαζό να φαίνεται τώρα το 2020, συνέβαινε παλιά και ούτε καν με πραγματικές παραγγελίες... 

Επεξ/σία από matrixxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bjj-p είπε

Στην τιμη που βλεπει στο ραφι ψωνιζει ο αγοραστης, αν κανει λαθος το καταστημα το επιβαρυνεται, μεχρι να το καταλαβει και να αλλαξει τη τιμη

Αν θελουν στιν δινουν αν οχι τι κανεις εσυ φερνεις την αστυνομια για 10€;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε υπάρχει περίπτωση να χάσουμε το 5ευρω με το PayPal. Δε νομίζω πως θα παραλάβουμε αλλά με 5€ που δεν έχουν καν δεσμευτεί δεν χάσαμε και τίποτα. Πλάκα σπάμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
30 λεπτά πριν, mourtias είπε

Δε υπάρχει περίπτωση να χάσουμε το 5ευρω με το PayPal. Δε νομίζω πως θα παραλάβουμε αλλά με 5€ που δεν έχουν καν δεσμευτεί δεν χάσαμε και τίποτα. Πλάκα σπάμε. 

Το 5,5ευρω δεν θα το χασεις. Απλα το δανείζεις. Το κακο ειναι οτι εχει το username paypal ενας πιθανον ασχετος με το μαγαζι. Μακαρι να ειναι επισημο μαγαζι αλλα δεν φαινεται ετσι με την πρωτη ματια.

Εισαι σιγουρος οτι δεν εχουν καν δεσμευτει; Απο ποτε δεν δεσμευεται αγορα του paypal; Δεν παιζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mic2mic είπε

Η λογική τέτοιων απατεώνων είναι αυτή που ειπώθηκε παραπάνω: Ποντάρουν στο ότι κάποιοι δεν θα ζητήσουν refund. Γι'αυτό και τα ποσά που ζητάνε είναι συνήθως πολύ μικρά. Σπάνια θα δει κανείς να πουλάνε πχ 100 ευρώ λάπτοπ που κάνουν 500. Επειδή τα 100 ευρώ θα τα ζητήσουν όλοι πίσω. Τώρα για 2-5-10 ευρώ, κάποιοι μπορεί να μην ασχοληθούν ή να το ξεχάσουν.

Αυτή είναι συνήθως η λογική. Θυμηθείτε zapals (εκεί που ήταν μια πραγματικά ύποπτη περίπτωση, πληρώναμε με paypal αλλά δεν έγινε τόσο θέμα όσο έγινε εδώ! Ακριβώς επειδή το paypal έχει μια κάποια ασφάλεια).. αμέτρητες παραγγελίες μέσω paypal δήθεν δωρεάν πραγμάτων (με τα μεταφορικά βέβαια τα πλήρωνες κανονικά στην ουσία αφού ήταν προϊόντα απίστευτα χαμηλής αξίας και ποιότητας) και απ αυτές τις παραγγελίες ένα 30-50% δεν ερχόταν ποτέ. Έβγαλε ΣΙΓΟΥΡΑ αμέτρητα λεφτά, αφού και εγώ ο ίδιος σε μαμακίτσες του 1 ευρώ δεν μπήκα στην διαδικασία να κάνω dispute και έκανε και την τσάμπα διαφήμιση του. Απατεώνες ξεκάθαρα στο zapals αλλά δεν έγινε κάτι άλλο. Εδώ τα ενδεχόμενα είναι πολλά.. ή δεν θα στείλουν τίποτα (ακύρωση ή απλά θα περνάει ο καιρός) και θα πέσουν disputes αλλά όλο και κάποιος θα το αφήσει/ξεχάσει. Η θα έρθουν σε ένα ποσοστό πελατών και σε ένα άλλο όχι (ala zapals) και αυτά που θα έρθουν θα είναι χαμηλής ποιότητας ή ελαττωματικά. Ή (αυτό με τις λιγότερες πιθανότητες) θα τα στείλουν κανονικά σε όλους. Θα δείξει φαντάζομαι μέχρι τέλος της βδομάδας και ελπίζω να μην έχουμε καμιά πρωτοτυπία σε σχέση με τις προηγούμενες περιπτώσεις.

Αυτό όμως ρε παιδιά που απ την μια βάζαμε το paypal μας σε καταστήματα όπως το zapals και μετά μας ανησυχεί μια αγορά μέσω Gearbest (γιατί μέσω gearbest γίνεται) που αν μη τι άλλο δεν είναι το super μαγαζί αλλά για την ώρα legit θεωρείται, μου φαίνεται αρκετά περίεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ζαπαλς απατεωνες; Ολα τα ειχα παραλαβει. Αγοραζες κατι σε νορμαλ τιμη, εδω εχουμε κατι αλλο, ειναι προφανες, προς τι η συγκριση;

Το γβ και συγκεκριμενα ο πωλητης που ισως ειναι μουφα ειναι καλυτερο σε τι ακριβως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, matrixxx είπε

Το ζαπαλς απατεωνες; 

Το γβ και συγκεκριμενα ο πωλητης που ισως ειναι μουφα ειναι καλυτερο σε τι ακριβως; 

Ένα μαγαζί που δεν μου έστειλε προσωπικά το 60% των πραγμάτων και δεν απάντησαν Π-Ο-Τ-Ε σε ότι και αν τους έστειλα, για εμένα είναι ξεκάθαρα απατεώνες.

Αντίθετα με το Gearbest έχω κάνει αμέτρητες αγορές, έχω παραλάβει τα πάντα και ΟΠΟΤΕ είχα πρόβλημα βρέθηκε άμεσα η λύση, είχα άμεσα refund κτλ κτλ.

Δεν υπάρχει καμία σύγκριση του zapals με καταστήματα όπως το Banggood και το Gearbest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισως ειχαν κατι μαζι σου; 

Δηλαδη οι απατεωνες στο αμαζον που βγαινουν 3 την ημερα ειναι οκ. Ψωνιζεις με το ιδιο σκεπτικο και απο εκει επειδη κρυβονται πισω απο το 100% αξιοπιστο αμαζον; Εχεις παραλαβει κι ολας απο αυτους, μοναδικος στην Ευρωπη; Δεν καταλαβαινω πραγματικα τι λες τωρα.

Προσθηκη: Εχεις διαβασει το θεμα σε ολες τις σελιδες του; Εχεις καταλαβει οτι δεν ειναι πωλητης το GB το οποιο για σενα ειναι ακρως αξιοπιστο αλλα ασχετο με το μαγαζι του προιοντος;

Επεξ/σία από matrixxx
προσθηκη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, mourtias είπε

Δε υπάρχει περίπτωση να χάσουμε το 5ευρω με το PayPal. Δε νομίζω πως θα παραλάβουμε αλλά με 5€ που δεν έχουν καν δεσμευτεί δεν χάσαμε και τίποτα. Πλάκα σπάμε.

Το υπογραμμισμένο δεν ισχύει. Έχεις πληρώσει ήδη. Και αν γίνει refund θα χάσεις και ένα μικροποσό από τις μετατροπές νομίσματος για την ακρίβεια. Αυτά για να μην υπάρχουν παρανοήσεις.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Craven είπε

Ένα μαγαζί που δεν μου έστειλε προσωπικά το 60% των πραγμάτων και δεν απάντησαν Π-Ο-Τ-Ε σε ότι και αν τους έστειλα, για εμένα είναι ξεκάθαρα απατεώνες.

Αντίθετα με το Gearbest έχω κάνει αμέτρητες αγορές, έχω παραλάβει τα πάντα και ΟΠΟΤΕ είχα πρόβλημα βρέθηκε άμεσα η λύση, είχα άμεσα refund κτλ κτλ.

Δεν υπάρχει καμία σύγκριση του zapals με καταστήματα όπως το Banggood και το Gearbest

ΑΚΡΙΒΩΣ μια απο τα ίδια και γω με το zapals. Ποτέ μα ποτέ δεν απάντησε σε ότι και να το ρωτούσα και πάντα το paypal πλήρωνε. Πληροφοριακά ούτε στο paypal απαντούσε

Annotation 2019-12-05 154003.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Που κολλαει παιδια το ζαπαλς στην κουβεντα; Και εγω ειχα παρει ενα σουβλακι χαλασμενο απο ενα σουβλατζιδικο και ηταν να καλεσω αστυνομια για αυτοφορο, δεν το γραφω ομως στο τοπικ γιατι πιστευω οτι δεν εχει καμια σχεση με το 3ο μαγαζι και την περιπτωση του τιτλου.

Μενει ανοικτο για εξελιξεις οπως παντα, μην το κραταμε ψηλα χωρις λογο σε ληγμενη προσφορα ή έστω "προσφορα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που αναφερεται στο θεμα με το paypal. πως γινεται να εκμεταλευτει ο πωλητης τα λεφτα που συγκεντρωσε; το ιδιο το paypal δεν τα κρατα δεσμευμενα  ωστε να μην μπορει να τα χρησιμοποιησει μεχρι να περασει το χρονικο οριο  που θετει για refund και μετα να τα αποδωσει στον πωλητη;

αν οχι, σε περιπτωση refund που βρισκει τα λεφτα το paypal αν τα εχει παρει απο εκει ο πωλητης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...