Προς το περιεχόμενο

Η Apple επιβεβαίωσε το πρόβλημα του ξαφνικού «shutdown» του 13-inch MacBook Pro (2019)


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, vabill είπε

Δεν ξέρω πως έφτασες συλλογιστικά σε αυτό το συμπέρασμα αλλά δεν εννοώ αυτό. Δεν είπα ότι δεν πρέπει να χαλιέσαι όταν πληρώνεις κάτι και σου βγαίνει ελαττωματικό. Απλά είπα πως όταν αυτό συμβαίνει στην Apple, η After Sales και Service εμπειρία είναι σωστή. Πόσες εταιρείες του χώρου ξέρεις να μου πεις που έχουν προγράμματα δωρεάν αντικατάστασης μπαταριών ή πληκτρολογίων 4 χρόνια μετά τη λήξη των εγγυήσεων? 

Ολα αυτα πριν ή μετα τις αγωγες στην αντιπερα οχθη???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, papavales είπε

Τουλάχιστον έδωσε ΔΩΡΕΑΝ οδηγίες τι να κάνουν οι χρήστες. Το θεωρώ υπέρβαση για την Apple!! 

We have a winner! Σε όλους ξέφυγε αυτό! :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Kastor-nt είπε

Ύστερα να κάνει τρεις γύρους την αυλή φορώντας μόνο τα εσώρουχα,  να ανοιξει τον θερμοσιφωνα για 10 λεπτά, και αν αυτά δεν δουλέψουν,  να το πάει για σέρβις 

 

Περίμενες κάτι καλύτερο από οίκο μόδας "εταιρία τεχνολογίας"; 🤣

Επεξ/σία από cr77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, KrisDs είπε

Στην Ελλάδα 3 είναι τα εξουσιοδοτημένα service. Το ποιο είναι το καλύτερο το γνωρίζουμε καλά όσοι είμαστε χρόνια κάτοχοι Apple προϊόντων, και όχι δεν είναι η iStorm.

Δεν καταλαβαίνω γιατί να γράψεις ποιο εξουσιοδοτημένο δεν είναι καλό μα να μην γράψεις και ποιο είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, ~mxls~ είπε

"Μόλις το ποσοστό φόρτισης της μπαταρίας του 13-inch MacBook Pro (2019) πέσει κάτω από το 90%, θα πρέπει να συνδέσει τον φορτιστή του στην πρίζα, να κλείσει όλες τις εφαρμογές και να τον αφήσει να εισέλθει σε κατάσταση ύπνωσης αφήνοντας τον να φορτίζει για τουλάχιστον οκτώ ώρες.

Μόλις ολοκληρωθεί η παραπάνω διαδικασία, η Apple συμβουλεύει τους κατόχους του συγκεκριμένου υπολογιστή να αναβαθμίσουν το λειτουργικό σύστημα macOS στην τελευταία έκδοση."

Πραγματικά κάποιος να μας διαφωτίσει πώς οι 8 ώρες σερί φόρτισης σε sleep mode συνδέονται με την έκδοση OS.

είναι επειδή κάνει και update στο firmware / efi του μηχανήματος και κάποια θέματα τα λύνει έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικεντρώνεστε όλοι στο ότι η apple έχει υποστήριξη και θα το φτιάξει. Ε και; Όλες οι εταιρίες το ίδιο κάνουν. Δε θυμάμαι ποτέ να μου χάλασε κάτι και να μη μου το έφτιαξαν/αντικατέστησαν.

 

Το θέμα είναι ότι τα μηχανήματα τα έχουμε για να κάνουν μια δουλειά, συνήθως πολλαπλάσια της αξίας τους και όταν πρέπει να το κοιμίσεις 8 ώρες ή να το πας στο service, είτε apple care λέγεται, είτε ηλεκτρονικός της γειτονιάς σου, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο. Χάνεις χρόνο, χρήμα ή και τα δύο. 

Ανεξάρτητα τι λογότυπο έχει στην πλάτη του, είναι ένα χαλασμένο πράγμα. Όλα τα χαλασμένα πράγματα, είναι απλά χαλασμένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Hellenicsun είπε

Δεν καταλαβαίνω γιατί να γράψεις ποιο εξουσιοδοτημένο δεν είναι καλό μα να μην γράψεις και ποιο είναι.

Για να μη θεωρηθεί διαφήμιση. Από τη δίκη μου εμπειρία, αλλά και γνωστών μου, η Document έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου MacBook Pro 13 του 2019 και με 10% μπαταρία λειτουργεί κανονικά. Αυτό βέβαια δεν αποκλείει σε κάποιους να παρουσιάστηκε πρόβλημα. 

Επίσης είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη λειτουργία/απόδοση του υπολογιστή μου συνολικά. Και επειδή πολλά γράφονται , δε νομίζω ότι εξαναγκάζει κάποιον η Apple να αγοράσει τα προιόντα της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, I AM DURAN είπε

Το δικό μου MacBook Pro 13 του 2019 και με 10% μπαταρία λειτουργεί κανονικά. Αυτό βέβαια δεν αποκλείει σε κάποιους να παρουσιάστηκε πρόβλημα. 

Επίσης είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη λειτουργία/απόδοση του υπολογιστή μου συνολικά. Και επειδή πολλά γράφονται , δε νομίζω ότι εξαναγκάζει κάποιον η Apple να αγοράσει τα προιόντα της. 

ούτε Φυσικά απαγόρεψε /απαγορεύει η Apple ή όποιος άλλος να τρολάρουμε -κατακρίνουμε τα προβλήματα που συχνά πυκνά έχει επειδή δεν αγοράζουμε τα μαραφέτια της ΟΚ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν θα το βαλουν 8 ωρες για υπνο το laptop μπορουν να το παρουν και αγκαλιτσα και να το νανουρισουν .Nα του πουν οτι η μαμα και ο μπαμπας θα το αγαπανε για παντα και να μην δινει σημασια στα αλλα παιδακια που το ζηλευουν επειδη φοραει καλυτερο..λειτουργικο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, kanagias13 είπε

ούτε Φυσικά απαγόρεψε /απαγορεύει η Apple ή όποιος άλλος να τρολάρουμε -κατακρίνουμε τα προβλήματα που συχνά πυκνά έχει επειδή δεν αγοράζουμε τα μαραφέτια της ΟΚ? 

Καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζει ελεύθερα την άποψη του. Το αλάθητο άλλωστε έχει κατοχυρωθεί μονοπωλιακά εδώ και χρόνια από τον γνωστό κάτοικο του Βατικανού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KrisDs είπε

Για να μη θεωρηθεί διαφήμιση. Από τη δίκη μου εμπειρία, αλλά και γνωστών μου, η Document έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση.

Ήσουν δηλαδή εντάξει με τη δυσφήμιση αλλά όχι τη διαφήμιση; 😂

Συμφωνώ για το Document.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bluesattack είπε

Οταν θα το βαλουν 8 ωρες για υπνο το laptop μπορουν να το παρουν και αγκαλιτσα και να το νανουρισουν .Nα του πουν οτι η μαμα και ο μπαμπας θα το αγαπανε για παντα και να μην δινει σημασια στα αλλα παιδακια που το ζηλευουν επειδη φοραει καλυτερο..λειτουργικο :D

Κλαίω..... :D :D :D :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...