Προς το περιεχόμενο

Αξίζει αγορά από E-infinity;


JimmyDS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, zanskou είπε

Δεν ανοίγεις ένα νέο θέμα καλύτερα ;

Είναι πολύ παρόμοιο το θέμα νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος για καινούριο θέμα και επίσης δεν είναι ιδιαίτερα σημαντικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, RespectGeorge είπε

Γνωρίζει κανείς το HDEW Cameras ; Κατά πόσο είναι αξιόπιστο και τα σχετικά 

Είναι πολύ ακριβότερο από το einfinity . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Είναι πολύ ακριβότερο από το einfinity . 

Από infinity πέρα απτά 15 ευρώ μεταφορικά έχει άλλη χρέωση; εννοώ τελωνείο πριν λίγο καιρό δεν είχε απλά ρωτάω λόγω εξόδου της απτην ευρωπαϊκή ένωση.. 

Στο ινφινιτυ εδώ κ λίγο καιρό ανέβασαν Στα περιστέρια τις τιμές  αντί να τις ρίξουν έστω λίγο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία άλλη χρέωση. Φίλος που έκανε παραγγελία φακό πριν λίγες μέρες, έχει φθάσει ήδη κάπου στην ευρώπη και τον περιμένει αμέσως μετά τις αργίες. 

Από αυτά που βλέπω εγώ, έχουν την canon D90 330€ φθηνότερα από ελλάδα, τη nikon d780 220€ φθηνότερα , τον 16-35 μου 250€ φθηνότερα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dr_73 είπε

Καμία άλλη χρέωση. Φίλος που έκανε παραγγελία φακό πριν λίγες μέρες, έχει φθάσει ήδη κάπου στην ευρώπη και τον περιμένει αμέσως μετά τις αργίες. 

Από αυτά που βλέπω εγώ, έχουν την canon D90 330€ φθηνότερα από ελλάδα, τη nikon d780 220€ φθηνότερα , τον 16-35 μου 250€ φθηνότερα ....

Α ωραία Οχι δεν κατάλαβες τι εννοώ.. 

Ανέβασαν τις τιμές  σε σχέση με το πως τις είχαν Πριν..   Αν είχαν ένα φακό 350 τώρα τον έχουν 400... 

Η κλεψιά στην Ελλάδα πάει σύννεφο  αλίμονο αν είχαν μεγαλύτερες τιμές από Ελλάδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tresorikos είπε

Ανέβασαν τις τιμές  σε σχέση με το πως τις είχαν Πριν..   Αν είχαν ένα φακό 350 τώρα τον έχουν 400... 

Δεν ισχύει για όλα.

Στην ελλάδα , έχουμε τον μεγαλύτερο ΦΠΑ από όλες τις χώρες , πλην σουηδίας, δανίας , νορβηγίας, φινλανδίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, RespectGeorge είπε

Γνωρίζει κάποιος πόσες μέρες περίπου κάνει για να έρθει από e-infinity ;;

Προ covid 19 μου είχε κάνει κάπου στις 2 βδομάδες τώρα δεν ξέρω.. 

Εγώ στα περισσότερα προϊόντα που τα κοιτούσα μέσα στο infinity κ μπαίνω πάλι να τα δω ανέβηκαν στο αγγλικό site. Όπως κ στο σκρουτζ ανέβηκαν οι τιμές στα κινητά κ στα ταμπλέτ στο Θεό τις πήγαν οι κλέφτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι συμβαίνει τα μοντέλα που με ενδιέφεραν να τα βρω φτηνότερα στην Ελλάδα σε κεντρικό κατάστημα όπου είμαι πελάτης χρόνια και όχι μόνο μου κάνει καλλίτερες τιμές, αλλά οσάκις είχα κάποιο πρόβλημα, μου το έλυσε χωρίς ερωτήσεις και μα μου.

Ενδεικτικά βλέπω σήμερα στο e-infinity : 1)  EOS canon 800D+18-55 stm 500euro ,  2)EOS 2000D +18-55 is  309 euro ,  3) EOS M100+15-45  329 euro.

Στο ελληνικό  κεντρικό κατάστημα οι αντίστοιχες τιμές πριν από έναν μήνα που ψώνισα ήταν:  1) 450-   ,   2)  280 ,  3) 250

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχες  προβλήματα με 800D , 2000D  , Μ100 του κουτιού ;;;

Όταν μου είχε χαλάσει φιλμάτη canon eos δεκαετίας του 90 (advanced level , όχι entry level)  , ελληνικής αντιπροσωπείας (μετά το τέλος της εγγύησης) ... απλά ... έχασα όπως όλοι , παγκοσμίως . Και την είχα πληρώσει διπλή (σε σχέση με όσους την είχαν πάρει από το εξωτερικό) .

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2020 στις 3:30 ΜΜ, RespectGeorge είπε

Γνωρίζει κάποιος πόσες μέρες περίπου κάνει για να έρθει από e-infinity ;;

Χρόνια πολλά στην παρέα
Παραγγελία φακού στις 14/4 έφτασε σήμερα  21/4.
δείτε  επισυναπτόμενο για του λόγου το αληθές .

50mm  v2.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, hectorsdad είπε

Εγώ πάλι συμβαίνει τα μοντέλα που με ενδιέφεραν να τα βρω φτηνότερα στην Ελλάδα σε κεντρικό κατάστημα όπου είμαι πελάτης χρόνια και όχι μόνο μου κάνει καλλίτερες τιμές, αλλά οσάκις είχα κάποιο πρόβλημα, μου το έλυσε χωρίς ερωτήσεις και μα μου.

Ενδεικτικά βλέπω σήμερα στο e-infinity : 1)  EOS canon 800D+18-55 stm 500euro ,  2)EOS 2000D +18-55 is  309 euro ,  3) EOS M100+15-45  329 euro.

Στο ελληνικό  κεντρικό κατάστημα οι αντίστοιχες τιμές πριν από έναν μήνα που ψώνισα ήταν:  1) 450-   ,   2)  280 ,  3) 250

Νομίζω αξίζει να αναφέρεις το κατάστημα. 
Εκτος αν είναι στο scroutz και όλοι μπορούν να δουν τις τιμές. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι στο σκρουτζ , αλλά από κοντά παίρνω λίγο καλλίτερες τιμές από αυτές που λέει στο σκρουτζ , γιατί είμαι πολλά χρόνια πελάτης, από τότε που είχαμε μαλλιά και εγώ και ο ιδιοκτήτης.

Έχω παρατηρήσει δε, ότι σε τέτοιους χομπίστικους χώρους , είναι καλό να βρίσκεις ένα σοβαρό κατάστημα και να μένεις πιστός, αν δεν σε πουλήσει. (Αντίστοιχα έχω πάρει καμιά 10αριά μοτοσυκλέτες από τον ίδιο έμπορο και τη δύσκολη, σκίστηκε να με βοηθήσει).

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω κατάστημα εδώ μέσα, αλλά θα το στείλω σε πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκανα μια παραγγελια και εγω απο e-infin - ακομα δεν μου εχει ερθει εμαιλ οτι το εστειλαν, ελπιζω μεχρι αυριο.

Αντε να δουμε!

Επεξ/σία από Balantakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...