Προς το περιεχόμενο

Air Fryers - Φριτέζες χωρίς λάδι


vagos_m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,
είμαι σε αναζήτηση φριτέζας χωρίς λάδι και εχω κανει μια μικρή έρευνα αγοράς 2 μέρες τώρα.
Έχω καταλήξει στις philips hd9220 και στην Tefal FZ 7108 απο Ελλάδα σε χαμηλή τιμή, διαφορετικά θα πάω στην Tefal YV9601 2 in 1 απο εξωτερικό που την έχω βρει σε καλή τιμή (περίπου 200 ευρώ)
Είναι κανένας που θα μπορούσε να μοιραστεί μαζί μας κάποια πληροφορία απο προσωπική του εμπειρία;

@The_Sheep Τελικά την είχες αγοράσει την Philips?
@qwerty99
@s2117

Επεξ/σία από vagos_m
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, vagos_m είπε

Καλησπέρα,
είμαι σε αναζήτηση φριτέζας χωρίς λάδι και εχω κανει μια μικρή έρευνα αγοράς 2 μέρες τώρα.
Έχω καταλήξει στις philips hd9220 και στην Tefal FZ 7108 απο Ελλάδα σε χαμηλή τιμή, διαφορετικά θα πάω στην Tefal YV9601 2 in 1 απο εξωτερικό που την έχω βρει σε καλή τιμή (περίπου 200 ευρώ)
Είναι κανένας που θα μπορούσε να μοιραστεί μαζί μας κάποια πληροφορία απο προσωπική του εμπειρία;

@The_Sheep Τελικά την είχες αγοράσει την Philips?
@qwerty99
@s2117

εχω τηn philips ΑΛΛΑ με τα 2000W.

Μην παρεις την αλλη με τα 1400, ειναι μεγαλο fail και πολυ αργη για μια οικογενεια. 

 

γενικα πολυ καλη η δικια μου η 2000ρη, βαζεις απο πατατες, κολοκυθακια μεχρι κοτομπουκιες και αλλα προψημένα κρεατα..

 

Επεξ/σία από Lumini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lumini είπε

εχω τηn philips ΑΛΛΑ με τα 2000W.

Μην παρεις την αλλη με τα 1400, ειναι μεγαλο fail και πολυ αργη για μια οικογενεια. 

Αυτή με τα 260 λες ε; Ναι την έχω δει και έχει και καλές κριτικές αλλά ξεφεύγει λίγο σε τιμή για τα δικά μου δεδομένα.
2 άτομα είμαστε αλλά θέλω να βγάζει αρκετά μεγάλες μερίδες. Πιστεύεις δεν κάνει;
Με την δικιά σου εσυ είσαι ευχαριστημένος απο όλες τις απόψεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, vagos_m είπε

Αυτή με τα 260 λες ε; Ναι την έχω δει και έχει και καλές κριτικές αλλά ξεφεύγει λίγο σε τιμή για τα δικά μου δεδομένα.
2 άτομα είμαστε αλλά θέλω να βγάζει αρκετά μεγάλες μερίδες. Πιστεύεις δεν κάνει;
Με την δικιά σου εσυ είσαι ευχαριστημένος απο όλες τις απόψεις;

φιλε ακομα και η δικη μου θελει 10 λεπτα να ζεσταθει, και μετα αλλα 15 με 18 λεπτα για να γινουν οι πατατες, αν βαλεις λιγο απο το μισο πατατες. Αν το γεμισεις μεχρι οσο παει θελει ακομα παραπανω. Φυσικα εχει να κανει και με τι μαρκα πατατες βαζεις.

Για μενα ειναι ηδη πολλη ωρα ολο αυτο.

τι να σου πω μπορει για 2 ατομα η 1400ρα να ειναι κομπλε, googlare to

Επισης ενα καλο κολπακι, θα αγορασεις ενα σπρει και θα βαλεις μεσα το ελαιολαδο. Θα βαζεις μολις 2-3 σφιτ πριν αρχισει το μαγείρεμα. Γλυτωνεις πολλες χιλιαδες θερμιδες σε ενα χρονο, αλλα οι πατατες ειναι εξισου νοστιμες!

Επεξ/σία από Lumini
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, zio10 είπε

Έχω παραγγείλει αυτήν που έχει το eshop στο crazy sundays που τρέχει, μια tristar 1000w 2lt. Την έχει κανείς; Λέει τίποτα ή να την ακυρώσω;

Αυτή πρέπει να είναι ατομική (για μία μερίδα). Στο εξωτερικό την βρίσκω σαν mini. Αν θες για 2 άτομα ακύρωσέ την. Εγώ δεν ξέρω και αυτές που έστειλα αν κάνουν για 2 καλες μερίδες...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zio10 είπε

Έχω παραγγείλει αυτήν που έχει το eshop στο crazy sundays που τρέχει, μια tristar 1000w 2lt. Την έχει κανείς; Λέει τίποτα ή να την ακυρώσω;

Την παρήγγειλα κι εγώ να σου πω, ελπίζω να βγει καλή για τέτοια τιμή το πολύ πολύ βαζω και δεύτερη φορά γι άλλη μεριδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, vagos_m είπε

Καλησπέρα,
είμαι σε αναζήτηση φριτέζας χωρίς λάδι και εχω κανει μια μικρή έρευνα αγοράς 2 μέρες τώρα.
Έχω καταλήξει στις philips hd9220 και στην Tefal FZ 7108 απο Ελλάδα σε χαμηλή τιμή, διαφορετικά θα πάω στην Tefal YV9601 2 in 1 απο εξωτερικό που την έχω βρει σε καλή τιμή (περίπου 200 ευρώ)
Είναι κανένας που θα μπορούσε να μοιραστεί μαζί μας κάποια πληροφορία απο προσωπική του εμπειρία;

@The_Sheep Τελικά την είχες αγοράσει την Philips?
@qwerty99
@s2117

Nαι την εχω παρει και ειμαι ευχαριστημενος , μεχρι που πηγα στις γιορτες στην μανα μου που ειχε παρει μια

που γυριζει και ο καδος γυρω γυρω μονος του. Δεν χρειαζεται να σηκωνεσαι και να ανακατευεις. Δεν θυμαμαι μαρκα, κοιταξε το

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, The_Sheep είπε

Nαι την εχω παρει και ειμαι ευχαριστημενος , μεχρι που πηγα στις γιορτες στην μανα μου που ειχε παρει μια

που γυριζει και ο καδος γυρω γυρω μονος του. Δεν χρειαζεται να σηκωνεσαι και να ανακατευεις. Δεν θυμαμαι μαρκα, κοιταξε το

Της τεφάλ το μεγάλο που έστειλα γυρνάει ο κάδος. Μπορεί και σε κανένα άλλο μοντέλο αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

Επίσης γνωρίζει κανείς αν έχει διαφορά στην γεύση αν τις κάνεις στον φούρνο με τον ίδιο τρόπο; Δλδ κομμένες για τηγάνι με λίγο λάδι σε ταψί με λαδόκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την Tefal Actifry που την αγόρασα πριν από περίπου 5 χρόνια με κάδο που περιστρέφεται και είναι θεωρητικά για 5 μερίδες. Την δουλέψαμε 4 5 φορές και από τότε μαζεύει σκόνη σε ένα ντουλάπι. Για να φτιάξεις μια τηγανιά πρέπει να περιμένεις σχεδόν 40 λεπτά και γευστικά ενώ ήταν ωραίες δεν είχαν καμία σχέση με τηγανητές πατάτες που ξέρουμε. Για κάποιον που τρώει συχνά ίσως είναι καλή λύση γιατί γλιτώνει θερμίδες αλλά επειδή οι πατάτες είναι κάτι που φτιάχνεις στα γρήγορα τα 40 λεπτά είναι αρκετός χρόνος εκτός αν τα πιο καινούργια μοντέλα κάνουν πιο γρήγορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Mansora είπε

Tefal Actifry

Μια απο τα ιδια αναπαυεται στο παταρι .
Τελικα πηρα μια Bomann FR 2264 CB  και απολαμβανω πατατουλες !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Tefal Actifry κάνει γύρω στα 35min για 1kg πατάτες, στις προτηγανισμένες ο χρόνος μειώνεται στο μισό. Υπάρχει ανάδευση και εκτός από πατάτες κάνει ψητά λαχανικά, μανιτάρια, λουκάνικα, γύρο. Εκτός από τις συνταγές που την συνοδεύουν, όρεξη να υπάρχει για πειραματισμούς :P. Τα πλαστικά της πάντως είναι ευαίσθητα και θέλουν προσοχή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, villasg είπε

Μια απο τα ιδια αναπαυεται στο παταρι .
Τελικα πηρα μια Bomann FR 2264 CB  και απολαμβανω πατατουλες !!!!

😄 Συμφωνώ και εγώ οτι σε θέμα γεύσης τα τηγανητά είναι άλλη φάση αλλα εδώ λέμε να το αποφύγουμε καθαρά για λόγους υγείας!

3 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

H Tefal Actifry κάνει γύρω στα 35min για 1kg πατάτες, στις προτηγανισμένες ο χρόνος μειώνεται στο μισό. Υπάρχει ανάδευση και εκτός από πατάτες κάνει ψητά λαχανικά, μανιτάρια, λουκάνικα, γύρο. Εκτός από τις συνταγές που την συνοδεύουν, όρεξη να υπάρχει για πειραματισμούς :P. Τα πλαστικά της πάντως είναι ευαίσθητα και θέλουν προσοχή!

Η ανάδευση υπάρχει σε όλες τις actifry?

Επεξ/σία από vagos_m
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...