Προς το περιεχόμενο

Ξεκινά η αναβάθμιση των Samsung Galaxy S9 σε Android 10


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 λεπτά πριν, mariosCS είπε

Δεν έβγαλε η Apple κάποιο κινητό iPhone 5se το 2016. Εκτός αν το έβγαλες εσύ. Όχι πως έχει σχέση με το παρόν θέμα. Απλά είπες να πεις κάτι για την Apple.

Δεν έβγαλε όχι, έχεις δίκιο φίλε.

Έβγαλε το SE το αδερφάκι του 5&5s!

Αλλά Είπα να πω την εξυπνάδα μου μωρέ γιατί το s8 δεν θα πάρει update και μου αρέσει το troll 🤣

43 λεπτά πριν, Grimson είπε

Το 5 όχι το se σίγουρα.Έχεις συσκευή πενταετίας και χαίρεσαι που θα πάρεις ios 14 και θα στρώσει μετά από 5 μήνες? 

Το λες για να στεναχωρηθουν αυτοί που έχουν S8?

ναι ναι , έχω σαν δεύτερη συσκευή μήλο πενταετίας ,το SE και πάει σφαίρα!

σορρυ ΝΟΤ σορρυ για το S8! 
 

😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κράξτε όσο θέλετε, εμένα η πρακτική της Σάμμυ να δίνει δύο αναβαθμίσεις είτε έχεις σειρά S είτε Α πολύ μ' αρέσει. Εδώ το J3 με nougat πήρε android9 και εξακολουθεί να τσιμπάει ενημερώσεις ασφαλείας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, devanir είπε

Κράξτε όσο θέλετε, εμένα η πρακτική της Σάμμυ να δίνει δύο αναβαθμίσεις είτε έχεις σειρά S είτε Α πολύ μ' αρέσει. Εδώ το J3 με nougat πήρε android9 και εξακολουθεί να τσιμπάει ενημερώσεις ασφαλείας.

Αυτό ειχα πριν...

Το πήρα μια black friday δεν θυμάμαι ποια..

Τώρα το έδωσα στην γυναίκα...

Καλό μοτορι..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MontzOlee είπε

Το iPhone 5se (2016) θα πάρει μείωση στην απόδοση για να μην χαλάσει η μπαταρία που κρατάει ενα 5ωρο, περίπου day one ☝️ 

γκουχ γκουχ... 😂😭

Αχ ζηλεύουν οι χρηστες android

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, platanos23 είπε

Κρίμα που δεν θα το πάρει το s8  μου.....!

Χτες πήρε update για cosmote συσκευή το s8+ σχετικά μεγάλο αρχείο 256ΜΒ με επιδιορθώσεις και φυσικά patches Ιανουαρίου 2020. Μπράβο στην σαμμυ, αυτό και το 7edge τα έχω χιλιοευχαριστηθεί...γενικότερα για τα δικά μου πάντοτε γούστα το 9.0 με το one UI έδωσε άλλον αέρα άλλη αίσθηση στα κινητά τηλέφωνα της samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα το S10 για τη γυναικα και το μετανιωσα, ποτε ξανα samsung.

Ωραιο design, καλη καμερα (υπερεκτιμημενη) και μεχρι εκει.

Εχει το ιδιο software που εχει και ενα κινητο των 100€, εχει stutter, εχει περασει ενας χρονος σχεδον και το κινητο δεν κραταει οσο κραταγε την μερα που το πηραμε, το android 10 το εκανε λιγοτερο γρηγορο κλπ

Και φυσικα, exynos και android 11 θα παρει... σε εναμιση χρονο. Και ενας θεος ξερει για την ποιοτητα των update.  

 

Eνω αν ειχα παρει iphone, θα ειχα το απολυτο smoothness, updates απο την πρωτη μερα και σταθεροτητα.

  • Like 3
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, nikchris είπε

Πηρα το S10 για τη γυναικα και το μετανιωσα, ποτε ξανα samsung.

Ωραιο design, καλη καμερα (υπερεκτιμημενη) και μεχρι εκει.

Εχει το ιδιο software που εχει και ενα κινητο των 100€, εχει stutter, εχει περασει ενας χρονος σχεδον και το κινητο δεν κραταει οσο κραταγε την μερα που το πηραμε, το android 10 το εκανε λιγοτερο γρηγορο κλπ

Και φυσικα, exynos και android 11 θα παρει... σε εναμιση χρονο. Και ενας θεος ξερει για την ποιοτητα των update.  

 

Eνω αν ειχα παρει iphone, θα ειχα το απολυτο smoothness, updates απο την πρωτη μερα και σταθεροτητα.

Πραγματοποίησα την μετάβαση πρόσφατα και δεν μετανιώνω ούτε στο ελάχιστο. Η Samsung θα αργήσει να με ξαναδεί. Από Android ίσως oneplus και pixel (άμα φτιάξει εμφάνιση και αλλά πράγματα που έχει μείνει πίσω) θα αγόραζα 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνεις 700+ για 2 χρόνια update τα οποία μοιάζουν ακριβώς με όλα τα αλλά Android άρα γιατί να δώσεις 700+ και να μην δώσεις 200-300 για ένα Android με snapdragon και λίγο ποιο αργό.
 

η σαμσουνγκ έχει χάση το παιχνίδι χαβαι και χιαομι πάνε μπροστά και αυτή ακόμα εκεί!!!

 

Apple user...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κατα τα αλλα που η Google πιεζε τις εταιρειες να σπρωξουν την αναβαθμιση σε Android 10 πριν το 2020.....

Και επειδη μιλαμε για Samsung,ορισμενοι παιζει να παρουν την αναβαθμιση τελη Φλεβαρη,ισως και Μαρτιο.

Τα γνωστα ''καλα''του Android στις αναβαθμισεις...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ και 10 μέρες περίπου Android 10 στο note 9, μικρές διάφορες απ το 9, καθώς το one ui παρέμεινε σχεδόν ίδιο, χωρίς να με ενοχλεί καθώς το βρίσκω μια χαρά..

Προσωπικά εφόσον παίρνει αναβαθμίσεις ασφαλείας δεν με απασχολεί καθόλου ποια έκδοση έχω, εξάλλου το Android είναι υπερπλήρες σαν λογισμικό σε αντίθεση με το iOS που σε κάθε αναβάθμιση προσθέτουν και ένα χαρακτηριστικό που προϋπάρχει στο Android.. 

Και για να μην αρχίσουμε τα περί φανμποϊσμού αυτό το μήνυμα το γράφω από iPad!

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Και επειδη μιλαμε για Samsung,ορισμενοι παιζει να παρουν την αναβαθμιση τελη Φλεβαρη,ισως και Μαρτιο.

Ε βλέπεις, θα πάρουν πρώτα το Καζακστάν, το Νεπάλ, το Μπαγκλαντές, το Εκουαδόρ, η Νότια Αφρική και κάποια στιγμή θα φτάσει η αναβάθμιση και σε κάποια από τις Ευρωπαικές χώρες...

Θυμάμαι τις εποχές που είχα το S8 και αναρωτιόμουν γιατί πχ έπρεπε να περιμένω 1+ μήνα μετά το rollout μέχρι να φτάσει και σε εμένα η ριμάδα η αναβάθμιση. 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκδοσιότητα πάθατε όλοι. Είμαι ο μόνος που γύρισα από Android 9 σε Android 8; :P Το πιο καινούριο version που βγαίνει για τα pixel δεν πάει να πει πως θα φέρει κάτι καλό στο κινητό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stafaf είπε

Το ότι δεν πήρες μυρωδιά ότι σε τρολάρει είναι όντως λόγος για big time γέλωτα. 😂😂

Κοίτα τώρα να στο κάνω πενηνταράκια.

Αγόρασα το αυτοκίνητό μου πριν 2 χρόνια (καινούργιο).

Χθες άλλαξα για πρώτη φορά λάστιχα.

Πόσες φορές άλλαξα λάστιχα?

Σύμφωνα με σένα 2 έτσι? Για πες.

Αυτό με τις 3 ενημερώσεις ήταν copy paste από το άρθρο για να δώσω έμφαση στην αναβάθμιση σε 10.Γιατί κάποιοι ισχυρίζονταν ότι δεν θα γίνει αναβάθμιση όπως έλεγαν και στο note 10.

Τουλάχιστον έχει δωρεάν service για 5 χρόνια η την πάτησες?

4 ώρες πριν, MontzOlee είπε

Δεν έβγαλε όχι, έχεις δίκιο φίλε.

Έβγαλε το SE το αδερφάκι του 5&5s!

Αλλά Είπα να πω την εξυπνάδα μου μωρέ γιατί το s8 δεν θα πάρει update και μου αρέσει το troll 🤣

ναι ναι , έχω σαν δεύτερη συσκευή μήλο πενταετίας ,το SE και πάει σφαίρα!

σορρυ ΝΟΤ σορρυ για το S8! 
 

😁

Και πιστεύεις ότι οι κάτοχοι S8 με συσκευή 2,5 ετών θα προτιμούσαν να είχαν se πενταετίας με updates?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Grimson είπε

 

Και πιστεύεις ότι οι κάτοχοι S8 με συσκευή 2,5 ετών θα προτιμούσαν να είχαν se πενταετίας με updates?

Προφανώς όχι αλλά σίγουρα θα ήθελαν να έχουν το τελευταίο update στο s8 τους 

....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...