Προς το περιεχόμενο

Παγκόσμιο συναγερμό σήμανε ο Π.Ο.Υ για την επιδημία του κορωνοϊού


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 220
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

"ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΡΑΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙ ΤΟΝ ΠΛΗΘΥΣΜΟ; Ο ΚΥΡΙΟΣ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΥΓΕΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΚΡΥΒΕΤΑΙ; ΤΩΡΑ, ΤΩΡΑ ΠΑΡΤΕ ΤΟΝ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ. ΤΟΣΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΤΗΛΕΘΕΑΤΩΝ ΕΧΩ ΠΩΣ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ."

Έτσι αντιμετωπίζονται οι κρίσεις like a boss, γατάκια κινέζοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, opera είπε

Πλήροφόρηση για τη κατάσταση από πρώτο χέρι.(με υπότιτλους)

Με λίγα λόγια τα επίσημα στοιχεία είναι ελλειπή γιατί πολύς κόσμος δεν έχει μεταφορικό μέσο να φτάσει σε νοσοκομείο και πολλοί ακόμη δεν έχουν καν εξεταστεί λόγω έλλειψης τεστ κιτ.

Ειχε και ενας απο το wuhan ΑΜΑ στο reddit.(reddit βεβαια τα παντα με επιφυλαξη)

Ελεγε οτι εχει βαρεθει την ζωη του αποκλεισμενος, οτι δεν εχουν προβλημα απο φαγητο και οτι δεν γνωριζε προσωπικα κανενα που να ειναι αρρωστος(βεβαια μιλανε για 10000 περσιστατικα σε μια πολη 11εκ που συμφωνα με τον δημαρχο εχουν μεινει οι μισοι).

Εχουν σε αρκετα σημεια ελεγχους για πυρετο και ελεγε οτι υπαρχει αρκετη παραπληροφορηση online και σε social media.

Αν ειναι να κλειστουμε μεσα ελπιζω να χρησιμοποιησουν τον νεο αριθμο γιατι οι βολτες στο διαδικτυο ειναι πλεον αγχωτικες

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, insomnianoex είπε

Έχω ερευνήσει ότι χρειάζεται. Ο κάθε ένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του και υπόλογος, όπως και το κάθε τι έχει το τίμημα του. Εσύ κάνε ότι θέλεις.

Δεν μας λες όμως τι έχεις βρει απο την έρευνα..

Ακριβώς το κάθε τι έχει το τίμημα του,αλλα να μην πληρώσω εγώ το τίμημα απο τα πίτουρα πού έχει στον εγκέφαλο κάποιος άλλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, billdanos είπε

Σωστά! Γιατί όπως έχω ξαναπεί, όλες τις θεραπείες για τις αρρώστιες που αποδεκάτιζαν κατά καιρούς την ανθρωπότητα, τις έφτιαξαν οι μάγοι στις φυλές του Αμαζονίου με τα γουδοχέρια τους! 😛

Τώρα αυτό είναι παράδειγμα και πρέπει να σου απαντήσω και σοβαρά; Καταρχήν από πότε έχεις χρόνο στο να απαντάς σε οτιδήποτε άλλο πέραν της apple (το προσπερνάω);

Οι φυλές στον Αμαζόνιο για να συντηρηθούν δεν χρειάζονται δολάρια και ευρώ ούτε καν ρούχα και παπούτσια πόσο μάλλον iphone για να επικοινωνούν. Οπότε ναι γι αυτούς τους ανθρώπους τα γουδοχέρια είναι τόσο σημαντικά όσο τα αντίδοτα και τα φάρμακα για όλους εμάς για τους εντελώς τυχαίους ιούς που κυκλοφορούν εκεί έξω! 

Εάν εσύ αγαπητέ ζεις στον δικό σου κόσμο τότε μάθε να είσαι λίγο ρεαλιστής με τον εαυτό σου πρώτα απ`όλα και μετά με όλα τα υπόλοιπα! Αν πιστεύεις πως για όλες αυτές τις αρρώστιες και τα φάρμακα δεν υπάρχει πρώτα η επίπτωση προς την ανθρωπότητα (συγγνώμη πείραμα ήθελα να πω) και χωρίς οποιοδήποτε άλλο κόστος, ε συγγνώμη δεν είμαι εδώ για να κάτσω να κάνω διάλογο μαζί σου.

 

Καλησπέρα.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο σιγουρο ειναι οτι δε γνωριζουμε τι ακριβως συμβαινει.Οι πληροφοριες ειναι ελεγχομενες απο τη κινεζικη κυβερνηση και τα μμε φοβουνται να στειλουν ανταποκριτες στις επικινδυνες ζωνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, d4mage είπε

Τώρα αυτό είναι παράδειγμα και πρέπει να σου απαντήσω και σοβαρά; Καταρχήν από πότε έχεις χρόνο στο να απαντάς σε οτιδήποτε άλλο πέραν της apple (το προσπερνάω);

Οι φυλές στον Αμαζόνιο για να συντηρηθούν δεν χρειάζονται δολάρια και ευρώ ούτε καν ρούχα και παπούτσια πόσο μάλλον iphone για να επικοινωνούν. Οπότε ναι γι αυτούς τους ανθρώπους τα γουδοχέρια είναι τόσο σημαντικά όσο τα αντίδοτα και τα φάρμακα για όλους εμάς για τους εντελώς τυχαίους ιούς που κυκλοφορούν εκεί έξω! 

Εάν εσύ αγαπητέ ζεις στον δικό σου κόσμο τότε μάθε να είσαι λίγο ρεαλιστής με τον εαυτό σου πρώτα απ`όλα και μετά με όλα τα υπόλοιπα! Αν πιστεύεις πως για όλες αυτές τις αρρώστιες και τα φάρμακα δεν υπάρχει πρώτα η επίπτωση προς την ανθρωπότητα (συγγνώμη πείραμα ήθελα να πω) και χωρίς οποιοδήποτε άλλο κόστος, ε συγγνώμη δεν είμαι εδώ για να κάτσω να κάνω διάλογο μαζί σου.

Καλησπέρα.

Εμένα πάντως μου φαίνεται λογικό επιχείρημα. Περισσότερες πανδημίες και πιο θανατηφόρες  έχει ζήσει η ανθρώπινη φυλή τα χρόνια που δεν υπήρχαν φαρμακοβιομηχανίες. Πως το δικαιολογείς;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, anarchy79 είπε

Δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί ο ιός αυτός, αλλά βρε παιδιά τι σκατα τρώνε εκεί κάτω? Αρουραίους, νυχτερίδες, ακρίδες, φίδια, κατσαρίδες, κοάλα, κροκόδειλους και ότι κινείται , πετάει, κολυμπάει. Αηδία και σιχαμαρα σε απίστευτο βαθμό!!!!

Ενώ τα σκατά που τρως εσύ εδώ είναι καλύτερα επειδή είναι συσκευασμένα όμορφα στα σουπερ μαρκετ ε? 

κάτσε και δες τα παρακάτω και μετά σχολίασε το τι σκατά τρώνε εκεί κάτω

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 minutes ago, d4mage said:

Τώρα αυτό είναι παράδειγμα και πρέπει να σου απαντήσω και σοβαρά; Καταρχήν από πότε έχεις χρόνο στο να απαντάς σε οτιδήποτε άλλο πέραν της apple (το προσπερνάω);

Οι φυλές στον Αμαζόνιο για να συντηρηθούν δεν χρειάζονται δολάρια και ευρώ ούτε καν ρούχα και παπούτσια πόσο μάλλον iphone για να επικοινωνούν. Οπότε ναι γι αυτούς τους ανθρώπους τα γουδοχέρια είναι τόσο σημαντικά όσο τα αντίδοτα και τα φάρμακα για όλους εμάς για τους εντελώς τυχαίους ιούς που κυκλοφορούν εκεί έξω! 

Εάν εσύ αγαπητέ ζεις στον δικό σου κόσμο τότε μάθε να είσαι λίγο ρεαλιστής με τον εαυτό σου πρώτα απ`όλα και μετά με όλα τα υπόλοιπα! Αν πιστεύεις πως για όλες αυτές τις αρρώστιες και τα φάρμακα δεν υπάρχει πρώτα η επίπτωση προς την ανθρωπότητα (συγγνώμη πείραμα ήθελα να πω) και χωρίς οποιοδήποτε άλλο κόστος, ε συγγνώμη δεν είμαι εδώ για να κάτσω να κάνω διάλογο μαζί σου.

Καλησπέρα.

Αυτή η Apple σας έχει δημιουργήσει προβλήματα που επεκτείνονται πέρα από τεχνολογικά θέματα...

youtube fashion GIF

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Εμένα πάντως μου φαίνεται λογικό επιχείρημα. Περισσότερες πανδημίες και πιο θανατηφόρες  έχει ζήσει η ανθρώπινη φυλή τα χρόνια που δεν υπήρχαν φαρμακοβιομηχανίες. Πως το δικαιολογείς;

To δικαιολογώ γιατί οι άνθρωποι 'έφευγαν' στα 50 και όχι στα 80..

Το δικαιολογώ γιατί αν μια πανδημία υπήρχε στην Αφρική δεν θα το μάθαινες ποτέ,εκτός και αν είχαν Facebook τότε..

Το δικαιολογώ γιατί άλλοι οι ρυθμοί ζωής του τότε με το τώρα (και ναι με σε αυτά είναι και η ποιότητα του φαγητού/αέρα και η χωρίς μέτρο κατανάλωση φαρμάκων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, overpower είπε

Δεν εχω καταλαβει τελικα απο τους παραπανω ποιος υποστηριζει τα εμβολια και ποιος οχι

Anyway, pop corn time

Αλλη συζητηση που εχει εξαντληθει,τιποτες πιο χρησιμο ;

Spoiler

Φαε τα ποπ κορν καλυτερα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...