Προς το περιεχόμενο

Αγορές από Κίνα: έξτρα χρέωση 15€ σε ΟΛΑ τα τελωνειακώς ελεύθερα;


zevos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αυτα παθαινεις οταν βαζεις ιδιωτες χωρις σωστα συμβολαια..τα ελτα εβαλαν ιδιωτικη εταιρεια εκτελωνισμων/ελεγχων...

Τα εσοδα δεν ξερω ποιος τα παιρνει,πως τα μοιραζονται

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα. Θα σταματήσει ο κόσμος να αγοράζει βλακιούλες μόνο και μόνο επειδή είναι φτηνά και θα έρχονται τα πακέτα μας πιο γρήγορα.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα το είδα. φοβερό... Παίρνεις ενα αυτοκόλλητο των 4 ευρω και ο τελωνειακός κουράζεται να ειναι παρων και θέλει 15 ευρω ανα αντικείμενο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν το ήξερα και σήμερα το μαθαίνω.Πάντως πήρα σήμερα πριν λίγο από τον ταχυδρόμο ένα κάτω των 22 ευρώ που είχε αυτοκόλλητο πάνω τελωνειακώς ελεύθερο χωρίς να πληρώσω κάτι εξτρά αφού για να έχει πάνω την ετικέτα ελέγχθηκε από τελωνειακό.

Εδώ τι πάει να πει ο ποιητής.Γιατί δεν με φώναξαν να με χρεώσουν όπως λέτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Lezantas26 είπε

αν και δε ψωνιζω απο κινα, πριν που τα φτηνα πακετα τα χρεωναν με 3 ευρω μου φαινοταν δικαιο (οσο να ναι απασχολειται προσωπικο) τα 15 ομως ειναι υπερβολικα πολλα..

Αυτό το προσωπικό που απασχολείται δεν πληρώνεται από τον αφεντικό?

νομίζεις ότι τα λεφτά πάνε στον εργάτη?

να ζητήσουμε και συγνώμη άμα είναι από τον αφεντικό που του απασχολησαμε τον εργατη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, papoys1 είπε

Και εγώ δεν το ήξερα και σήμερα το μαθαίνω.Πάντως πήρα σήμερα πριν λίγο από τον ταχυδρόμο ένα κάτω των 22 ευρώ που είχε αυτοκόλλητο πάνω τελωνειακώς ελεύθερο χωρίς να πληρώσω κάτι εξτρά αφού για να έχει πάνω την ετικέτα ελέγχθηκε από τελωνειακό.

Εδώ τι πάει να πει ο ποιητής.Γιατί δεν με φώναξαν να με χρεώσουν όπως λέτε.

Πέρασε τελωνείο πριν ή μετά τις 3/2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Πέρασε τελωνείο πριν ή μετά τις 3/2?

Δεν το ξέρω γιατί δε βάζουν και ημερομηνία πάνω.Σήμερα κατά τις 10.00 το πρώί το έφερε ο ταχυδρόμος.Τι να πω.Μπορεί να είναι και πριν τις  3/2.Θα δείξει στο επόμενο αλλά αν αρχίσουν 15άρια μας έκλεισαν οι παπάρες και αυτό το δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Δεν το ξέρω γιατί δε βάζουν και ημερομηνία πάνω.Σήμερα κατά τις 10.00 το πρώί το έφερε ο ταχυδρόμος.Τι να πω.Μπορεί να είναι και πριν τις  3/2.Θα δείξει στο επόμενο αλλά αν αρχίσουν 15άρια μας έκλεισαν οι παπάρες και αυτό το δρόμο.

Κάπου είχα διαβάσει οτι για λίγο καιρό θα χρεώνουν μόνο τα δέματα με μεγάλο όγκο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως σημερα παρελαβα δυο θηκες σιλικονης για το eleaf μου, 1,5 ευρω και οι δυο.

Ουτε αυτοκολλητο δεν μου κολλησαν, μαλλον δεν ημουν του δειγματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, kage είπε

Αυτα παθαινεις οταν βαζεις ιδιωτες χωρις σωστα συμβολαια..τα ελτα εβαλαν ιδιωτικη εταιρεια εκτελωνισμων/ελεγχων...

Τα εσοδα δεν ξερω ποιος τα παιρνει,πως τα μοιραζονται

Μου θυμίζει το κύκλωμα ΕΕΤΤ , τηλεφωνικές εταιρείες , και εταιρείες με 5ψήφια. Και εκεί γίνεται δίκαια μοιρασιά. Εδώ όμως θα χαθεί η συντριπτική πλειοψηφία των πελατών γιατί ποιος θα ρισκάρει μία βλακειούλα 3 ευρώ π.χ. να την πληρώσει 20;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Μόνο σε σοβαρή ανάγκη θα γίνεται παραγγελία από Κίνα μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καείς δεν μπορεί να πάρει τα χρήματα σου από την τσέπη αν δεν τα δώσεις εσύ . 

Προφανώς και δεν θα παραλάβω κάτι που πλήρωσα 1 ευρώ δίνοντας άλλα 15 για την παραλαβή.

Επεξ/σία από Vasileios-gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου πατε και αγοραζετε οτι μαλακια σας ερθει,ηταν λογικο και επομενο να ερθει αλλη μια τετοια μαλακισμενη κινηση απο τα ΕΛΤΑ.
Εχουμε πηξει στα κινεζοδεματακια γεματα σκουπιδια,με αποτελεσμα να μη μπορουν να διακινηθουν σοβαρα δεματα.
 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...