Προς το περιεχόμενο

AMD RX 5500/5600/5700(XT) Owner's club


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Αναλυτικότατος...

Σε θέμα με τίτλο: rx5500/5600/5700/5700xt θα πρέπει να μυρίσουμε τα νυχάκια μας για ποια κάρτα ενδιαφέρεσαι , τι σύστημα έχεις, τι οθονη, και τι θες να κανεις ....

Keep going

Γιατί τον αποπαίρνεις? Εγώ λεω να την αγοράσει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 ώρες πριν, leros2004 είπε

Αναλυτικότατος...

Σε θέμα με τίτλο: rx5500/5600/5700/5700xt θα πρέπει να μυρίσουμε τα νυχάκια μας για ποια κάρτα ενδιαφέρεσαι , τι σύστημα έχεις, τι οθονη, και τι θες να κανεις ....

Keep going

Έχω ryzen 5 3600 16gb ram msi tomahawk 450max αλλά έχω ati rx570, και οθόνη πρόσφατα πήρα την aoc 24g2u 144 hz, για αυτό ρωτάω. Σε όλα τα games πιάνω 144 hz overwatch, lol, valorant cs, αλλά games όπως το τελευταίο cod έχω 80 - 100..

 

Για αυτό ρώτησα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, conne είπε

Έχω ryzen 5 3600 16gb ram msi tomahawk 450max αλλά έχω ati rx570, και οθόνη πρόσφατα πήρα την aoc 24g2u 144 hz, για αυτό ρωτάω. Σε όλα τα games πιάνω 144 hz overwatch, lol, valorant cs, αλλά games όπως το τελευταίο cod έχω 80 - 100..

Για αυτό ρώτησα.. 

υπομονή για τις καινούργιες τότε αφού σε καλύπτει ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι μου έχω πρόβλημα από τους τελευταίους drivers 20.7.2 (στην 5700ΧΤ Nitro +) μου στο PES 2019 και efootball 2020

Έχω κάνει και αντίστοιχο thread στπ forum

Βρήκα σε άλλα forum και μερικούς ακόμα με 5700 ΧΤ  που δεν τους ξεκινάνε.

 Δεν πήγα σε προηγούμενους drivers να δοκιμάσω.

 Δεν ξεκινάνε τα άτιμα και ήθελα να παίξω λίγο.

 Τι θα γίνει? να περιμένω καινούργιους μπας και στρώσει.

 Δεν θέλω να έχω τους προηγούμενους, οι τελευταίοι είναι μια χαρά, όλα δουλεύουν μια χαρα.

 Δεν ξεκινάνε ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ποδοσφαιράκια.

 Ρε τι έπαθα χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, cos_dr2 είπε

Φίλοι μου έχω πρόβλημα από τους τελευταίους drivers 20.7.2 (στην 5700ΧΤ Nitro +) μου στο PES 2019 και efootball 2020

Έχω κάνει και αντίστοιχο thread στπ forum

Βρήκα σε άλλα forum και μερικούς ακόμα με 5700 ΧΤ  που δεν τους ξεκινάνε.

 Δεν πήγα σε προηγούμενους drivers να δοκιμάσω.

 Δεν ξεκινάνε τα άτιμα και ήθελα να παίξω λίγο.

 Τι θα γίνει? να περιμένω καινούργιους μπας και στρώσει.

 Δεν θέλω να έχω τους προηγούμενους, οι τελευταίοι είναι μια χαρά, όλα δουλεύουν μια χαρα.

 Δεν ξεκινάνε ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ποδοσφαιράκια.

 Ρε τι έπαθα χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα

Έχουν βγει καινούργιοι, 20.8.1..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@leros2004 @silenoz66 το συνεχιζω εδω μιας και βλεπω εδω ταιριαζει περισσοτερο.

Με 0 pl = 180w max. 50%pl = 260 watt. Ολα τα υπολοιπα το avg επαιζε περιπου 10 watt για καθε 5% κατω, αλλα σε καποιο peak πηγαινε παλι 255+watt.

Το καλυτερο score αν δεν κανω λαθος το πηρα 1985@1061 με 35pl με ανοιχτο καπακι, με το 45%@1061 να ειναι το επομενο.

Βεβαια μενει να δω τι θα κανει στο cod και το κατα ποσο ειναι σταθερο. Ολα ειναι με το ιδιο custom fan profile, απλα στο τελος τεσταρα ενα και με στοκ προφιλ

Screenshot (51).png

Screenshot (52).png

Screenshot (53).png

Screenshot (54).png

Screenshot (55).png

Screenshot (56).png

Screenshot (57).png

Screenshot (58).png

Screenshot (59).png

 

Screenshot (61).png

Screenshot (62).png

Screenshot (63).png

Screenshot (64).png

Screenshot (65).png

Screenshot (66).png

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά

Σήμερα παρατήρησα ένα θέμα με την rx 5700 xt nitro +. Ενώ ο υπολογιστής είναι idle τo memory clock βαράει 1750 με αποτέλεσμα να αυξάνονται θερμοκρασίες και κατανάλωση. Είμαι σε 1080p 60hz οθόνη. Γνωρίζετε τι παίζει; Ευχαριστώ

Edit: Λοιπόν, αποφάσισα να σβήσω τα drivers και να βάλω τα τελευταία Optional. 20.8.1. Το πρόβλημα φαίνεται να διορθώθηκε, ωστόσο τι μπορεί να το προκαλεί; 

Επεξ/σία από t3llis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, t3llis είπε

Καλησπέρα παιδιά

Σήμερα παρατήρησα ένα θέμα με την rx 5700 xt nitro +. Ενώ ο υπολογιστής είναι idle τo memory clock βαράει 1750 με αποτέλεσμα να αυξάνονται θερμοκρασίες και κατανάλωση. Είμαι σε 1080p 60hz οθόνη. Γνωρίζετε τι παίζει; Ευχαριστώ

Edit: Λοιπόν, αποφάσισα να σβήσω τα drivers και να βάλω τα τελευταία Optional. 20.8.1. Το πρόβλημα φαίνεται να διορθώθηκε, ωστόσο τι μπορεί να το προκαλεί; 

bug στο memory clock και στα hz της οθονης. Μπορεις να το φτιαξεις ευκολα με cru και φτιαχνοντας νεα αναλυση 1080 @60.000

Επαιξα 1:30+ με αυτο το προφιλ. Στο cod πηγαινε 90/110 (core/hot spot), οποτε ειμαι οκ τωρα. Σε performance δεν ειδα καμια διαφορα, μπορω να πω και λιγο καλυτερο (λογικα επειδη κραταει πιο υψηλα ρολογια για πιο πολυ ωρα)

Screenshot (70).png

Screenshot (71).png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

bug στο memory clock και στα hz της οθονης. Μπορεις να το φτιαξεις ευκολα με cru και φτιαχνοντας νεα αναλυση 1080 @60.000

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Για την ώρα είναι εντάξει, θα το ψάξω όμως αν ξαναγίνει. Να' σαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, t3llis είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Για την ώρα είναι εντάξει, θα το ψάξω όμως αν ξαναγίνει. Να' σαι καλά.

Δες εδω

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cos_dr2 είπε

beta? να τους βάλω? Άντε να τους βάλω να δουμε τι θα απογίνει με το pro

Τους έχω δοκιμάσει όλους σε 2 διαφορετικά pc με παρόμοιο setup μόνο με τους 20.4.2 παίζει κανονικά το Pro. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Inler είπε

Τους έχω δοκιμάσει όλους σε 2 διαφορετικά pc με παρόμοιο setup μόνο με τους 20.4.2 παίζει κανονικά το Pro. 

αυτό δεν μου αρέσει.

 Θα πρέπει να πάω πίσω δηλαδή.

 Θα περιμένω τους WQRF πως τους λένε, τους επίσημους και άμα δεν , θα αναγκαστώ να ρίξω τους 20.4.2 μέχρι να δω τι θα απογίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...