Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, The_Judas είπε

Το χρηματιστήριο ήδη πέφτει λόγω κορωνοϊού και χάνουν δισεκατομμύρια οι πλούσιοι. Οπότε θα έπρεπε να χαίρεσαι :P

Ειχα μια σκασιλα 😄

Εγω τα λεω, αυτος τα λεει (και τα λεει και ευγενικα γιατι ειναι και διορισμενος )

https://www.kathimerini.gr/1065099/article/epikairothta/kosmos/genikos-diey8ynths-poy-o-kosmos-oplisthke-gia-ton-kindyno-ths-tromokratias-alla-parevleye-ton-kindyno-epidhmiwn

Οσοι πολιτες ανησυχουν για την ...παγκοσμια αναπτυξη ας του στειλουν ενα email κι να του πουν οτι οι καιροι ειναι δυσκολοι και οτι δεν ειναι ρεαλιστης και πραγματιστης 😂

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Είναι φάση Ηλιάνα και Μαριάννα...

 

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Δεν ρωτάω, δεν θέλω να ξέρω! 😛 

ρε ΄σεις, μου εφυγε ο καφες στην οθονη :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, bluesattack said:

Ειχα μια σκασιλα 😄

Εγω τα λεω, αυτος τα λεει (και τα λεει και ευγενικα γιατι ειναι και διορισμενος )

https://www.kathimerini.gr/1065099/article/epikairothta/kosmos/genikos-diey8ynths-poy-o-kosmos-oplisthke-gia-ton-kindyno-ths-tromokratias-alla-parevleye-ton-kindyno-epidhmiwn

Οσοι πολιτες ανησυχουν για την ...παγκοσμια αναπτυξη ας του στειλουν ενα email κι να του πουν οτι οι καιροι ειναι δυσκολοι και οτι δεν ειναι ρεαλιστης και πραγματιστης 😂

Βλέπεις όμως πόσο συνδέονται όλα αυτά μεταξύ τους? Το ένα φέρνει το άλλο άσχετα με τη σειρά εμφάνισης... :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, guido said:

καπως ετσι εξαπλωνεται ο ιος

Το πρωί στον ΗΣΑΠ παρακολουθούσα μια κυρία που φορούσε μάσκα. Σε κάποια φάση έπιασε τη μάσκα της από το κέντρο της, την κατέβασε, έβγαλε ένα χαρτομάντηλο και φύσηξε τη μύτη της. Μετά ανέβασε ξανά τη μάσκα, δίπλωσε το χαρτομάντηλο με τις μύξες της και το τύλιξε στη μεταλλική χειρολαβή δίπλα στην πόρτα ώστε να κρατηθεί... 🤮

2 minutes ago, bluesattack said:

Bildano σε στριμωξαν οι αλλοι και εκανες καμιναδα προς τα μενα  για να φυγει η μπαλα απο την περιοχη σου ? 😂

Σου χάλασα την αφήγηση? 😛 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, bluesattack είπε

Ειχα μια σκασιλα 

Εγω τα λεω, αυτος τα λεει (και τα λεει και ευγενικα γιατι ειναι και διορισμενος )

https://www.kathimerini.gr/1065099/article/epikairothta/kosmos/genikos-diey8ynths-poy-o-kosmos-oplisthke-gia-ton-kindyno-ths-tromokratias-alla-parevleye-ton-kindyno-epidhmiwn

Οσοι πολιτες ανησυχουν για την ...παγκοσμια αναπτυξη ας του στειλουν ενα email κι να του πουν οτι οι καιροι ειναι δυσκολοι και οτι δεν ειναι ρεαλιστης και πραγματιστης 😂

Οπότε προτείνεις να δώσουμε χρήματα στις φτωχές φαρμακευτικές εταιρείες; Γιατί αυτές είναι που παράγουν φάρμακα και έρευνα και όχι το κράτος.

Ακόμη και στο άρθρο που παραθέτεις, ο διευθυντής προτείνει να δωθούν χρήματα στις φτωχές χώρες -που δεν έχουν καπιταλισμό - και όχι να δοθούν χρήματα στο σύστημα υγείας των προηγμένων κρατών.

Αναφορά σε κείμενο

Ο ΠΟΥ απηύθυνε έκκληση να συγκεντρωθούν 675 εκατομμύρια δολάρια για να προσφερθεί βοήθεια σε χώρες όπου τα συστήματα υγείας είναι αδύναμα ώστε να προετοιμαστούν για το πιθανό ξέσπασμα επιδημιών όπως αυτή του COVID-19.

 

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

 

Σου χάλασα την αφήγηση? 😛 

Μπα καθε αλλο.Καλυτερα αυτο, γιατι η ενημερωση μας κανει την καρδια περιβολι.Παιζαμε κατενατσιο, μετραγαμε τα κρουσματα ενα ενα, τωρα... 😑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Το πρωί στον ΗΣΑΠ παρακολουθούσα μια κυρία που φορούσε μάσκα. Σε κάποια φάση έπιασε τη μάσκα της από το κέντρο της, την κατέβασε, έβγαλε ένα χαρτομάντηλο και φύσηξε τη μύτη της. Μετά ανέβασε ξανά τη μάσκα, δίπλωσε το χαρτομάντηλο με τις μύξες της και το τύλιξε στη μεταλλική χειρολαβή δίπλα στην πόρτα ώστε να κρατηθεί... 🤮

 

549976594978963456.png?v=1

μπορεί να το καθαγίασε με spell πριν το διπλώσει και άρα να μην κολλάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 λεπτά πριν, Oscar_Mike είπε

αγαπητοί Μοδ, είστε 3 σελίδες οφτοπικ! 🤣

Οφτοπικ η θεια κοινωνια; Εχεις διαβασει το τοπικ απο προχθες; Τις δηλωσεις μιας κυριας και ιερεων; Μαλλον εχεις μεινει πισω.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Apoll είπε

Αυτό έχεις καταλάβει τόσες μέρες; Ρίχνεις ένα ποστ που δείχνει την αμάθεια σου και φεύγεις; Γιατί ασχολείσαι με αυτή την συζήτηση όταν το μόνο που κάνεις είναι μία ρητορεία άγνοιας κάθε εβδομάδα; 

Και τι να κάνω.Να κάνω κόπυπαστ έρευνες και στατιστικές της πλάκας που ανεβαίνουν παντού το πόσοι αρρώστησαν και πόσοι πέθαναν σήμερα.

Λες και θα αλλάξει κάτι.

Λες και θα σταματήσω το "κακό". 

Λες και με αυτό τον τρόπο θα κάνω τον ειδικό και αυτόν που ξέρει πολλά όπως κάνουν οι περισσότεροι και το μόνο που καταφέρνουν είναι να σπέρνουν τρόμο;;;;;;;

Η να κάθομαι εδώ να ανταλλάσουμε ποστ συναμεταξύ μας λες και παίζουμε τις κουμπάρες.

Και τι θα γίνει στο τέλος;;;;;;;;;;;;;;; Θα κλειστούμε όλοι στα σπίτια μας θα κλειδώσουμε το κακό έξω και θα ακούμε στην τηλεόραση από τους ειδικούς πως θα μας σώσουν;;;;.΄Εχω μπουχτίσει στη ζωή μου φίλε από ειδικούς ειδικά αυτούς που ψοφάνε για οθόνη και ξημεροβραδιάζονται πίσω από αυτή.

Τα ξαναλέμε σε τούτο το ποστ όταν με το καλό περάσει το "κακό" .Εγώ δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο στην ήδη υπάρχουσα κατάσταση.Γεια!

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, matrixxx είπε

Οφτοπικ η θεια κοινωνια; Εχεις διαβασει το τοπικ απο προχθες; Τις δηλωσεις μιας κυριας και ιερεων; Μαλλον εχεις μεινει πισω.

μια χαρά τα εχω διαβάσει,

μεταξύ μας τώρα, δεν είχαν να κάνουν με τη θεία κοινωνία τόσα ποστ

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...