Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Ελάτε Κύπρο παιδιά. 

Συγκοινωνούν δοχείο με Ελλάδα, ανοιχτή αεροπορική και ακτοπλοϊκή γραμμή με Ισραήλ, και έχουμε 0 κρούσματα. 

Ή κάνουμε κάτι πολύ καλά εδώ πέρα ή πολύ λάθος. 

Ακουστηκε οτι καποιοι λαοι τραβανε λογο διατροφης πολυ ευκολα τον ιο ενω αλλοι οχι. Κατι ακουστηκε για ποσοστα πρωτεινης.Δεν ξερω ισως ειναι και hoax

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μλκ , κρεας και σπαραγγι

Ε η Βορεια Ιταλια την εφαγε , αφου ηταν το βιομηχανικο κεντρο , αρα και τα ταξιδια απο και προς το εξωτερικο συχνα

Εδω ακομα τις εκδρομουλες εχουν στο μυαλο τους , μερικοι δε ανησυχουν μηπης η ''κινδυνολογια'' επηρεασει την αναπτυξη και τον δεικτη του χρηματιστηριου 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zerg13 είπε

Ακουστηκε οτι καποιοι λαοι τραβανε λογο διατροφης πολυ ευκολα τον ιο ενω αλλοι οχι. Κατι ακουστηκε για ποσοστα πρωτεινης στο αιμα πχ το πολυ κρεας κανει καλο στον ιο. 

Ωχ βλέπω να βγαίνουν οι vegans με χλωρίνες στα χέρια να ψεκάχουν τους δρόμους

Πάντως νομίζω ότι ο ιός είναι μακαρονάς και γενικότερα του υδρογονάνθρακα. Οι χώρες που έχουν τα περισσότερα συμπτώματα είναι μία noodles μία spaghetti μία πιλάφια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 ώρες πριν, billdanos είπε

Κοινωνουν ακομη σχολεία με το ζόρι?

Oταν απο τα 20 παιδια του τμηματος δεν κοινωνει μονο το δικο σου με αποτελεσμα να νιωθει (ή και να ειναι ισως) δακτυλοδεικτουμενο, πως το βλεπεις; Με το ζορι; Χωρις ζορι; Στατιστικα πως σου καθεται το νουμερακι;

  • Like 4
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ακουστηκε οτι καποιοι λαοι τραβανε λογο διατροφης πολυ ευκολα τον ιο ενω αλλοι οχι. Κατι ακουστηκε για ποσοστα πρωτεινης.Δεν ξερω ισως ειναι και hoax

Οι vegan τα βγάζουν αυτά για να πηδάνε τζάμπα που λέει και το ανέκδοτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Ο patient zero εχει βρεθει ; πλησιαζουν ; Γιατι εβγαλαν και βουλγαρια 2 περιεργα κρουσματα χωρις το τυπικο προφιλ του ταξιδιωτη .

ολα τα κρουσματα της ελλαδας ειναι καταγεγραμμενα ενα προς ενα ακαταλαβιστικη ερωτηση 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πως μπορώ να πείσω τη μάνα μου να μη πάει στην εκκλησία? δε φαίνεται πως οι άνθρωποι τριγύρω μου παίρνουν στα σοβαρά την απειλή του κορονοιού. Το πάσχα ειδικά το πράγμα θα γίνει πολύ χειρότερο, με κάνει να εξετάζω σοβαρά να φύγω μακριά από συγγενείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, aizensama24 είπε

Πως μπορώ να πείσω τη μάνα μου να μη πάει στην εκκλησία? δε φαίνεται πως οι άνθρωποι τριγύρω μου παίρνουν στα σοβαρά την απειλή του κορονοιού. Το πάσχα ειδικά το πράγμα θα γίνει πολύ χειρότερο, με κάνει να εξετάζω σοβαρά να φύγω μακριά από συγγενείς.

Φερε της το μεγαλυτερο επιχειρημα που εχεις.Εσενα 😛

Επεξ/σία από bluesattack
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Πως μπορώ να πείσω τη μάνα μου να μη πάει στην εκκλησία? δε φαίνεται πως οι άνθρωποι τριγύρω μου παίρνουν στα σοβαρά την απειλή του κορονοιού. Το πάσχα ειδικά το πράγμα θα γίνει πολύ χειρότερο, με κάνει να εξετάζω σοβαρά να φύγω μακριά από συγγενείς.

Έχει μειωθεί ο κόσμος στην εκκλησία. Γνωστή μου που πήγε στους πρώτους bye bye, είπε πως ήταν 5 άτομα. Οι γονείς του γείτονα που κάθε Κυριακή πήγαιναν εκκλησία, σήμερα ήταν εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα οσοι ακολουθουν χορτοφαγικη διατροφη, και ιδιαιτερα οι βιγκαν, θα εχουν γρηγοροτερη ιαση απο τον ιο και ηπιοτερα συμπρωματα. Λογικο.

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, elpaso1 είπε

Σιγουρα οσοι ακολουθουν χορτοφαγικη διατροφη, και ιδιαιτερα οι βιγκαν, θα εχουν γρηγοροτερη ιαση απο τον ιο και ηπιοτερα συμπρωματα. Λογικο.

Υπάρχει κάποια τεκμηρίωση για αυτό ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, agamoi-thytai said:

Υπάρχει κάποια τεκμηρίωση για αυτό ;

Τι τεκμηριωση χρειαζεται; Ενας υγιεινος τροπος ζωης παντα εχει καλυτερα αποτελεσματα απεναντι σε ασθενειες και ιους. Ασε που οι περισσοτεροι ιοι μπορει και να προερχονται απο το κρεας. Εμενα προσωπικα καθολου δεν με χαλαει. Να μειωνομαστε σιγα-σιγα.

  • Like 1
  • Confused 3
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, agamoi-thytai είπε

Οι vegan τα βγάζουν αυτά για να πηδάνε τζάμπα που λέει και το ανέκδοτο.

Tους vegan δεν τους ενδιαφερει η σωτηρια και των υπολοιπων. Δες κανα ντοκιμαντερ διατροφης. Netflix δεν εχεις;

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...