Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 minutes ago, cumulus said:

1)Που ξερεις οτι δεν εγινε ελεγχος ;

Κατέβηκε γυναίκα με συμπτώματα το πρωί στην Ηγουμενίτσα και το απόγευμα αφήσαν τους επιβάτες να κατέβουν στην Πάτρα κρατώντας μόνο τα στοιχεία τους. Πότε πρόλαβε να βγει αποτέλεσμα για τον αν έχει τον ιό ή όχι; Τηλεπαθητικά στέλνουν το δείγμα στο Παστέρ;

Αλήθεια, αν δεν ξέρεις, πες «δεν ξέρω», αλλιώς ψάξε τρία κλικς μακριά είναι.

20 minutes ago, cumulus said:

2) Μα εσυ εγραψες με θαυμασμο τι κανει η Σλοβακια

Ουφ, σοβαρά τώρα επίτηδες το κάνεις; Η Σλοβακία κάνει κάτι σωστά, ελέγχει το ποιός μπαίνει στη χώρα. Αυτό δεν σημαίνει αυτομάτως ότι θέλω να βρω μια Σλοβάκα να γεννήσει τα παιδιά μου, ούτε ότι την θαυμάζω ως χώρα γενικότερα (δεν την έχω επισκεφθεί καν).

Αν δεν έχουν κλείσει και εκεί τα σχολεία με 7 κρούσματα, τότε ΚΑΚΩΣ δεν έχουν κλείσει.

20 minutes ago, cumulus said:

3)Υαρχουν ανθρωποι οι οποιοι δεν σαν και σενα δηλ. να ξερουν τα παντα ,οποτε εγινε πληροφορηση Βεβαια αν δεν γινοταν πληροφορηση παλι θα εκραζες.Εσενα τι σε ενοχλησε το email ;

Δεν με ενόχλησε το e-mail επειδή ήταν ανούσιο (γιατί ήταν), με ενόχλησε γιατί αποτελεί πρόφαση μέτρων, ελλείψει κανονικών μέτρων.

Αν δεν σε καλύπτουν οι απαντήσεις μου, τότε να σου πω ότι έχω 7 γιατρούς στο σόι μου, έναν περισσότερο απ' ότι εσύ, άρα η άποψη μου έχει μεγαλύτερη βαρύτητα.

17 minutes ago, afragorn said:

Για το πλοίο στη Κέρκυρα λέτε; Ο μόνος έλεγχος που έγινε ήταν στα πιστοποιητικά υγείας από ένα κλιμάκιο που ανέβηκε στο πλοίο. Δεν έγιναν θερμομετρήσεις κ.λπ. γιατί στηρίχθηκαν στις εξετάσεις που είχαν κάνει οι γιατροί του πλοίου. Μετά ξαμολήθηκαν 300 άτομα στη πόλη...

Όχι για το κρουαζερόπλοιο, δεν λέμε για αυτό. Λέμε για το πλοίο που ταξίδευε Ανκόνα-Πάτρα.

Επεξ/σία από Malthador
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Αν δεν σε καλύπτουν οι απαντήσεις μου, τότε να σου πω ότι έχω 7 γιατρούς στο σόι μου, έναν περισσότερο απ' ότι εσύ, άρα η άποψη μου έχει μεγαλύτερη βαρύτητα.

Και τώρα το καινούργιο τηλεπαιχνίδι....ποιός έχει τους πιο πολλούς γιατρούς στο σόι

Υπόψιν Λοιμοξιωλόγοι παίρνουν 3 βαθμούς ...οι υπόλοιποι 1...μετράει Σχολή και βαθμός σε περίπτωση ισοβαθμίας.των υποψηφίων.

Ο νικητής παίρνει 1 κουτί μάσκες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, masteripper said:

Και τώρα το καινούργιο τηλεπαιχνίδι....ποιός έχει τους πιο πολλούς γιατρούς στο σόι

Υπόψιν Λοιμοξιωλόγοι παίρνουν 3 βαθμούς ...οι υπόλοιποι 1...μετράει Σχολή και βαθμός σε περίπτωση ισοβαθμίας.των υποψηφίων.

Ο νικητής παίρνει 1 κουτί μάσκες

Εγώ το έγραψα ειρωνικά πάντως, ε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Στο Ισραηλ που εχουμε 60 κρουσματα που ηρθαν  απο κει στην Ελλαδα...

Το περιστατικό με το κρουαζιερόπλοιο συνέβη πριν το ξέσπασμα στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Αυτό δεν σημαίνει αυτομάτως ότι θέλω να βρω μια Σλοβάκα να γεννήσει τα παιδιά μου, ούτε ότι την θαυμάζω ως χώρα γενικότερα (δεν την έχω επισκεφθεί καν).

 

Μπορει να ξερεις απο ιατρικη κατι παραπανω αλλα απο γυναικες ΣΙΓΟΥΡΑ δεν ξερεις με αυτα που μας λες!!! 😎

Επεξ/σία από papageord
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, afragorn είπε

Το περιστατικό με το κρουαζιερόπλοιο συνέβη πριν το ξέσπασμα στην Ελλάδα.

Kαι τι σημαινει αυτο ?

Λες οτι το Ισραηλ ειχε πιο παρει σκληρα μετρα απο την Ελλαδα.. (δεν αφησε καραβι να δεσει που εμεις αφησαμε)

Αλλα εχει στειλει κρουσματα σε ολο τον πλανητη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Perseus1966 είπε

100 δειγματα την ημερα ελεγχει το παστερ καθε ημερα και μεχρι σημερα εχει ελέγξει 800

Τωρα στο σκαι

Αν φτασουμε να έχουμε πανω απο 100 κρουσματα τη μερα θα ειναι αδυνατος ο έλεγχος.  Μονο τα σοβαρά περιστατικά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Perseus1966 είπε

100 δειγματα την ημερα ελεγχει το παστερ καθε ημερα και μεχρι σημερα εχει ελέγξει 800

Τωρα στο σκαι

8 per million ??? Α καλα ! 820 ειναι ιταλια, και 3,700 κορεα. Αμερικη μολις 6 per million.
Βομβα σαν τους τουρκους ειμαστε και εμεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Kαι τι σημαινει αυτο ?

Λες οτι το Ισραηλ ειχε πιο παρει σκληρα μετρα απο την Ελλαδα.. (δεν αφησε καραβι να δεσει που εμεις αφησαμε)

Αλλα εχει στειλει κρουσματα σε ολο τον πλανητη....

Στις 23/2 το ισραηλ ειχε απαγορευσει σε κορεατικο αεροπλανο να προσγειωθεί στο μπεν γκουριον και μαλιστα εγινε και διπλωματικο επεισόδιο,οι ισραηλινοι πιστευουν οτι οι κορεατες τους κολλησαν 

1 λεπτό πριν, papageord είπε

8 per million ??? Α καλα ! 820 ειναι ιταλια, και 3,700 κορεα. Αμερικη μολις 6 per million.
Βομβα σαν τους τουρκους ειμαστε και εμεις. 

Ειναι και άλλα δυο εργαστηρια αλκα δεν ξερω τις δυνατοτητες τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ναι αλλά προς σύνταγμα ευαγγελισμό να μην παίζει ψυχή 8-9 το πρωί; πώς διάολο πάνε όλοι αυτοί στις δουλειές τους; δεν είναι και μέρη που παίρνεις αυτοκίνητο , ή έχουμε βαρέσει διάλυση; 

πάντως με κλειστά σχολεία έχει μειωμένη κίνηση στους δρόμους 

Σίγουρα αρκετοί παίρνουν πλέον αυτοκίνητο. Εκεί που έβρισκα να παρκάρω 5 λεπτά από την δουλειά στις 8.30 , εχθές παρκαρα μετά από 40λεπτα αρκετά μακριά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Kαι τι σημαινει αυτο ?

Λες οτι το Ισραηλ ειχε πιο παρει σκληρα μετρα απο την Ελλαδα.. (δεν αφησε καραβι να δεσει που εμεις αφησαμε)

Αλλα εχει στειλει κρουσματα σε ολο τον πλανητη....

Το ότι αρνήθηκε να δέσει ένα ύποπτο κρουαζιερόπλοιο δεν είναι δείγμα πως είχαν πάρει καλύτερα προληπτικά μέτρα με τους προερχόμενους από επικίνδυνες περιοχές, σε σχέση με εμάς που δεν ελέγχαμε κανέναν από Ιταλία;

Το ότι από εκεί ξεκίνησε ένα ξέσπασμα, δεν αναιρεί το ότι ήταν πιο υποψιασμένοι με αυτούς που πήγαιναν προς τη χώρα τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, DonaldSand είπε

θα ηταν καλη ιδεα , κατα τη γνωμη μου , να δωσουν εντολη να σταματησει αυτο το ανεκδοτο που λεγεται ΟΑΣΘ , και ειναι κινητη βομβα ιωσεων και μικροβιων . 

Σε έγκυρο και έγκριτο μέσο άκουσα ότι κάθε βράδυ ο ΟΑΣΘ κάνει απολύμανση στα λεωφορεία. Κάτι είναι και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...