Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

24 λεπτά πριν, Jason13 είπε

ξενοδοχος ρωμη αφου του ειπα να αλλαξω και ζητησε διπλα λεφτα, και υστερα μου στειλε οδηγιες να μπω στο δωματιο, του γραφω "πως να μπω αφου δεν πανε αεροπλανα για να ερθω", και απανταει This is automatic message: "thanks" .. Δεν ειχα σκοπο να παρω λεφτα , οπως ειναι στελνω μηνυμα στην booking τα διαβαζει και μου γραφει το εξης:.... (μετα το μηνυμα λεει ειναι επικινδυνα να πατε πως ειναι δυνατον;, αν δεν σας τα δωσει , θα σας τα στειλουμε εμεις τα χρηματα.)

89655485_267844704206481_2185400856239669248_n.jpg

1.05 αποδοση δινει η booking να τον κανει μονιμο suspend αφου του παρει και τα χρηματα.. η BOOKING EXPEDIA μεχρι τωρα δειχνουν μηδενικη ανοχη σε τετοια φαινομενα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sakisaudi Πως εισαι σημερα;;;Αν μπεις πες μας.

Καποιος που να ξερει καλα οικονομικα και χωρις ορολογιες περιεργες μπορει να μας πει προς τα που παμε "οικονομικα";;;Η μηπως κανεις πραγματικα δεν ξερει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα κάποια γάντια για τη δουλειά μου από τον προμηθευτή μου που εισαγει φαρμακευτικα προιοντα. Συσκευασμένα αλλά προεκυψαν κινέζικα με lot (ημ. παραγωγης) Δεκ. 2019. 

Εχω διαβάσει ποσο ζει ο ιος, αλλα αναφέρομαι σε προϊόν συσκευασμένο και οχι εκτεθειμένη επιφάνεια. Το site του CDC για δεματα ειναι καθησυχαστικό, αν και δεν ειναι σιγουροι.

Πηρα τηλ.τον εισαγωγέα και με καθησύχασε λέγοντας μου ότι υπάρχουν και τελωνειακοί ελεγχοι/κανονισμοί.

Καμία ιδέα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, phantasmo13 είπε

Το ότι δεν έχει βγει ακόμη ανακοίνωση για νέα κρούσματα στην Ελλάδα από το υπουργείο είναι καλό ή κακό ;;

Έως και αδιάφορο, από την άποψη ότι το νούμερο είναι απλά ενδεικτικό και πολύ μικρότερο από το πραγματικό. Φαίνεται από τα λόγια και τις κινήσεις τους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο όπλο που έχουμε αυτή τη στιγμή είναι ο περιορισμός του ιού. Σήμερα καθώς γυρνούσα από τη δουλειά, είδα παντού γεμάτες καφετέριες, άπειρο κόσμο κάθε ηλικίας στο δρόμο, μικρα παιδιά να παίζουν παντού.

Δυστυχώς η ανθρωπιστική καταστροφή της Ιταλίας δεν έγινε παράδειγμα.

Ελπίζω η κυβέρνηση να επιβάλει στρατιωτικό νόμο και να απαγορεύσει την κυκλοφορία για τουλάχιστον 20 μέρες σε όλους τους "δεν μπορω να κάτσω σπίτι, ας βγω μια βόλτα να ξεσκάσω" και "ε όχι και να μας κόψουν και τον καφέ", ή ακόμα χειρότερα " παιδιά είναι δεν κάθονται σπίτι" 

Ντροπή μας

Επεξ/σία από petranthe
  • Like 7
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με την "ειδική άδεια" για όσους έχουν παιδιά κάτω των 15 στην περίπτωση που ο ένας από τους δύο γονείς είναι δάσκαλος/δασκάλα και ο άλλος δουλεύει στον ιδιωτικό τομέα? 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Diefthim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@ParhsG δεν μπορώ να καταλάβω αν κάνεις πλάκα.

@petranthe πιστεύω είναι θέμα ημερών να πάμε προς τα εκεί. Υποχρεωτική καραντίνα, κλειστά μαγαζιά. Δεν υπάρχει κάποια άλλη λύση και είναι καιρός που μας το έχουν πει. 

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ψιλοασχετο με το θεμα, αυτα τα μνμ απο το 112, αποθηκεύονται καπου στο κινητο, μπορείς να τα ξαναδεις οπως πχ τα sms ή μονο κατα τη ληψη και μετα τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, RVgtr είπε

Αν και ψιλοασχετο με το θεμα, αυτα τα μνμ απο το 112, αποθηκεύονται καπου στο κινητο, μπορείς να τα ξαναδεις οπως πχ τα sms ή μονο κατα τη ληψη και μετα τέλος.

Ναι και οχι. 

Στο χθεσινο μηνυμα, μου εμφανισε και αυτο του καλολαιριου με τις πυρκαγιες.

Σημερα , ψαχνοντας τα μηνυματα με 112, μου βγαζει μονο το παλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, RVgtr είπε

Αν και ψιλοασχετο με το θεμα, αυτα τα μνμ απο το 112, αποθηκεύονται καπου στο κινητο, μπορείς να τα ξαναδεις οπως πχ τα sms ή μονο κατα τη ληψη και μετα τέλος.

Τα έχω κανονικά ως μηνύματα 

Screenshot_20200311-221249_Messages.jpg

Screenshot_20200311-221258_Messages.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dannie είπε

@sakisaudi Πως εισαι σημερα;;;Αν μπεις πες μας.

Καποιος που να ξερει καλα οικονομικα και χωρις ορολογιες περιεργες μπορει να μας πει προς τα που παμε "οικονομικα";;;Η μηπως κανεις πραγματικα δεν ξερει;;;

αυτοί που ξέρουν τα οικονομικά λενε α) οτι κανείς δεν ξέρει που θα καταλήξει. β) Δεν υπάρχει λύση απο κανέναν οικονομικό παράγοντα, οργανισμο, τραπεζα κτλ. Την λύση θα την δώσει η επιστήμη μόλις βρει τροπο να περιορίσει την έκταση της επιδημίας, τις συνέπειες στον άνθρωπο ή εμβόλιο. γ) Κάποιοι ίσως καταρεύσουν  αλλα εκεί μπορεί να γίνει διάσωση των διπλανων με οικονομικό σοκ. Δηλαδη αν μια αεροπορική φουντάρει μπορούν να σωσουν τις άλλες... ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Vangelis_D9 said:

Το OTETV θα μεταδώσει δωρεάν τον αγώνα Μαρινάκη - Γουλφς για την αποφυγή των συναθροίσεων στις καφετέριες, ακόμα δεν το μάθατε;

Hiatus σε Champion's League και Europa League, τι θα μεταδώσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...