Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 minutes ago, Arkin said:

+17 Ελλάδα μόλις τώρα. Πήγαμε 134 

Αυτα ειναι τα επιβεβαιωμενα, συμφωνα με τους αριθμους ομως τα πραγματικα πρεπει να ειναι 1000-10.000 μεχρι στιγμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Πριν μιση-μια ωρα. Μηπως ειναι τα χθεσινα που ανακοινωσε 34 η κυρια δεν θυμαμαι πως την λενε σε καναλι χθες; Νομιζω μονο 1 ειναι η διαφορα αν ειναι οσα ειπε χθες (34-18=16;  Καλα θυμαμαι; ).

Ίσως πρόσθεσαν τα χθεσινα σήμερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ParhsG είπε

Γιατι δε συμφερει να συνεχιστει αυτο. Πρεπει να βγουν λιγα κρουσματα να ανοιξουν κανονικα ολα παλι

Να κανένας σοβαρός πολιτικός δεν θέλει να γίνει στον τόπο του ότι και στην Ιταλία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν διαφωνώ απλά μου κάνει εντύπωση την μια μέρα ανακοινώνεις αύξηση στα εργαστήρια που θα κάνουν τις εξετάσεις και την επόμενη μειώνεις τα τεστ που θα.γίνονται...

Νομίζω έχουν περάσει ήδη σε επόμενη φάση και κοιτάνε να την αντιμετωπίσουν όσο καλύτερα μπορούν. Γι'αυτό οι προσλήψεις και η επίταξη ιδιωτικών κλινικών που έρχεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zio10 είπε

Σήμερα και αύριο προβλέπεται χαμός στα σούπερ μάρκετ, ίσως είναι ώρα να μπει πλαφόν στο τι μπορεί να πάρει ο καθένας.

Κάποια ΣΜ, από όσα μου είπαν φίλοι που πήγαν, το κάνουν ήδη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Κατσε γιατι δεν καταλαβαινω τι λες. Ουτε εμοτικον εχεις γιατι μοιαζει με πλακα, αν ειχες οκ.

Θελουν ολοι αυτοι να ειναι κλειστα μεχρι 15 Αυγουστου λες, κομμωτριες, σερβιτοροι, μανικιουριστες , εστιατορια, θεατρα κλπ. Το επιδομα γιατι να το παρουν; (Στην Ηλεια εχει δοθει ή και για εκει προτεινεις; Δεν εχω διαβασει κατι τετοιο, γι αυτο ρωτω.)

Μπερδεψες 2 απαντησεις ... Ειπα χαριτολογοντας οτι οι δασκαλοι θα θελουν να μεινουν κλειστα τα σχολεια μεχρι 15αυγουστο.

Τωρα για τα εστιατορια ,τις καφετεριες τα κομμωτηρια τα μαντικιουρ,τα μασαζ τα σπα κτλ.

Να κλεισουν και να δωσουν τα ιδια επιδοματα οπως θα δωσουν σε γυμναστες,υπαλληλους σε σινεμα θεατρα κτλ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Oscar_Mike είπε

άραγε, πόσοι απο όσους έχουμε γράψει εδώ μέσα να είμαστε θετικοί, κ να μην το έχουμε πάρει χαμπάρι;

Μην λες τέτοια... μη λες τέτοια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον μετα απο 3 εβδομαδες ή και παραπανω θα δουμε την αποδοση των μετρων.Αυτοι τη στιγμη σκανε τα κρουσματα που εχουν κολλησει απο αλλους και αυτοι κολλανε αλλους κλπ

Με την απομονωση θεωρητικα θα σπασει η αλυσιδα.

Η απορια μου εμενα ειναι η εξης.Παω στο ευνοικοτερο σεναριο οτι μετα το Πασχα σταματαμε να εχουμε  "επισημους" νοσουντες και ημαστε στο 0.Σιγουρα θα υπαρχουν και καποιοι ανεπισημοι που αυτοι θα αρχισουν να κολλανε και αλλους μολις σταματησουν καποια μετρα ,οποτε θα μπουμε ξανα στον ιδιο κυκλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, cumulus είπε

Τουλαχιστον μετα απο 3 εβδομαδες ή και παραπανω θα δουμε την αποδοση των μετρων.Αυτοι τη στιγμη σκανε τα κρουσματα που εχουν κολλησει απο αλλους και αυτοι κολλανε αλλους κλπ

Με την απομονωση θεωρητικα θα σπασει η αλυσιδα.

Η απορια μου εμενα ειναι η εξης.Παω στο ευνοικοτερο σεναριο οτι μετα το Πασχα σταματαμε να εχουμε  "επισημους" νοσουντες και ημαστε στο 0.Σιγουρα θα υπαρχουν και καποιοι ανεπισημοι που αυτοι θα αρχισουν να κολλανε και αλλους μολις σταματησουν καποια μετρα ,οποτε θα μπουμε ξανα στον ιδιο κυκλο.

Δεν εχεις δει προφανως το γνωστο διαγραμμα που τα λεει ολα αυτα και ειναι η κουβεντα της εβδομαδας, ειχε βγει και με μορφη γατιων απο μια γιατρο χθες-προχθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...