Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

εγώ αναρωτιέμαι το άλλο, άντε καθόμαστε μέσα ένα μήνα, δύο όσο είναι μετά τι; αν χαλαρώσουν τα μέτρα και επανέλθουμε στην κανονικότητα ποιος μας λέει ότι πάλι ένα κρούσμα δεν θα έχει ξεφύγει και δεν θα ξαναγίνει χαμός; θα ξανακλεινόμαστε μέσα κάθε λίγο και λιγάκι; 

το θεμα ειναι να μην μεταδιδεται κατακορυφα, γεμιζουν τα νοσοκομεια με αρρωστους και καταρρεει το συστημα υγειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Δε ξέρω πάντως το worldometer καταγράφει 58 θανάτους σήμερα και μου φαίνεται μια πιο εμπιστευτική πηγή.

Επεξ/σία από neosstoforum
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Οι άλλοι μαζεύτηκαν για πικ Νικ σε πλατείες και πάρκα και στη θάλασσα.

ειπαμε ΒΛΥΡΔΟΥΛΑΣ. Θα μπούμε ολοι σε υποχρεωτική καραντίνα σπίτια μας κι οποίος κυκλοφορεί θα συλλαμβάνεται. Αφού δε καταλαβαίνουν αλλιώς τα ΒΟΔΙΑ.

Α ου τζιζ τι χούντα έχουμε;

Η μέση λογική του Έλληνα άμα εφαρμοστεί έλεγχος κυκλοφορίας όπως στην Ιταλία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

καποιοι Ελληνες  ειναι για μπανιο σημερα :) ποια Πικ Νικ εδω που ειμαι εγω βουτανε και μεσα.

με το νερο δεν ξερουμε αν μεταδιδεται δεν εχει προβλευτει η Ελληνικη παρανοια :) 

Πατητες και μυτιες με θαλλασονερο να τα κάψει όλα!! 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την άδεια ειδικού σκοπού τι ακριβώς παίζει; Μιλάει για 4 μέρες, ενώ είναι 5 οι εργάσιμες μέρες της εβδομάδας, από τις οποίες 2 πληρώνει ο εργοδότης, 1 το κράτος. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί μιλάει για 4 μέρες, ενώ οι εργάσιμες μέρες της εβδομάδος είναι 5.

Οποιος ξέρει ας απαντήσει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, citiz είπε

Πατητες και μυτιες με θαλλασονερο να τα κάψει όλα!! 😎

Ιωδιο και μεγαλη  αραιωση, περα απο την πλακα, δεν υπαρχει προβλημα

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, zio10 είπε

Τα σούπερ δεν αδειάζουν, ανεφοδιάζονται κανονικά κάθε μέρα.

8 η ώρα το πρωί μια χαρά άδεια ήταν.

1 λεπτό πριν, telis είπε

Είναι κακό να πας σε ένα πάρκο που δεν έχει πολύ κόσμο; 

Πολύ risky και αυτά πλέον.

Διάδρομος σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, 26ska είπε

Με την άδεια ειδικού σκοπού τι ακριβώς παίζει; Μιλάει για 4 μέρες, ενώ είναι 5 οι εργάσιμες μέρες της εβδομάδας, από τις οποίες 2 πληρώνει ο εργοδότης, 1 το κράτος. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί μιλάει για 4 μέρες, ενώ οι εργάσιμες μέρες της εβδομάδος είναι 5.

Οποιος ξέρει ας απαντήσει... 

4 μέρες, πακέτο είναι. Αν θες 5η βαράς κανονική άδεια ή άλλου τύπου. Μπορείς να πάρεις 8 μέρες άδεια ειδικού σκοπού είναι είτε 4 μέρες είτε 8 κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, citiz είπε

4 μέρες, πακέτο είναι. Αν θες 5η βαράς κανονική άδεια ή άλλου τύπου. Μπορείς να πάρεις 8 μέρες άδεια ειδικού σκοπού είναι είτε 4 μέρες είτε 8 κτλ

Δεν σε κατάλαβα... Στην εβδομάδα οι εργάσιμες μέρες είναι 5,ποσες από αυτές είναι κανονική άδεια;Και επίσης η άδεια ειδικού σκοπού για πόσο καιρό είναι; Μέχρι τις 26 που υποτίθεται θα ανοίξουν τα σχολεία; Αν παραταθει, που λογικά αυτό θα γίνει τότε τι γίνεται; 

Επεξ/σία από 26ska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, skiabox είπε

8 η ώρα το πρωί μια χαρά άδεια ήταν.

Πολύ risky και αυτά πλέον.

Διάδρομος σπίτι.

Έχουν για να τα γεμίσουν όμως, αυτό λένε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, telis είπε

Είναι κακό να πας σε ένα πάρκο που δεν έχει πολύ κόσμο; 

Εγώ έναν περίπατο θα πήγαινα. Εδώ Μ αναγκάζουν να δουλεύω σε κλειστό χώρο μη εξωτερικά αεριζόμενο με κόσμο, αν είναι να κολλήσω κωρονοιο από την πεζοπορία τι να πω τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα και η Ισπανία να μπει σύντομα σε καραντίνα.

https://nationalpost.com/pmn/health-pmn/spain-to-impose-nationwide-lockdown-el-mundo

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Συζυταω με φιλο σημερα για το θεμα και κατηγορει την κυβερνηση για μετρα που αργησαν να παρθουν, για ελλιπεις ελεγχους εφαρμογης των μετρων (ειδε κομμωτηριο  ανοιχτο σημερα, αλλα οταν τον ρωτησα γιατι δεν το κατηγγειλε μου απαντησε οτι δεν ειναι δικη του δουλεια, αλλα του κρατους να τους εντοπιζει...) και για μετρα που ακομα δεν εχουν παρθει (πχ εκκλησιες), καταληγοντας (εκεινος) στο οτι πλεον χασαμε το στοιχημα και ειναι αργα εξαιτιας του ανευθυνου κρατους.

Ο φιλος λοιπον αυτος, πηγε στο αυτοσχεδιο καρναβαλι της Πατρας, πριν 2 εβδομαδες... Ειχαμε κανει και τοτε μια αντιστοιχη συζητηση και η θεση του για την τοτε απαγορευση περιειχε μεταξυ αλλων, λεξεις οπως "χουντα", "υπερβολες", "τρομοκρατουν τον κοσμο" κλπ.

Πραγματικα εξοργιστικη ρατσα ο Ελληναρας.

Για αυτό μας αξίζει ότι θα πάθουμε. Η ανευθυνότητα και η μαλακια πρέπει κάποια στιγμή να πληρώνετε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, 26ska είπε

Δεν σε κατάλαβα... Στην εβδομάδα οι εργάσιμες μέρες είναι 5,ποσες από αυτές είναι κανονική άδεια; 

Η ειδικού σκοπού είναι 4 μέρες, εκ των οποίων η μία λογίζεται ως κανονική άδεια. Αν πάρεις άλλες 4 ειδικού σκοπού αντιστοιχεί σε 2 μέρες κανονική άδεια. 5 μέρες σερί ειδικού σκοπού νομίζω δεν μπορείς να πάρεις. Θα πάρεις είτε 4 είτε 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...