Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

Τηρείτε τα παρακάτω, παρακαλώ:

1. Βάζετε πηγές στις ειδήσεις που μεταφέρετε. Ειδικά αν είναι κάτι αρνητικό, που ενδεχομένως να προκαλέσει ανησυχία σε όσους το διαβάσουν.

2. Μην αναπαράγετε γιατροσόφια, μαντζούνια και αυτοσχέδια "μέτρα προστασίας". 

3. Γράφετε κόσμια.

4. Αν εντοπίσετε μήνυμα  που κρίνετε πως χρειάζεται παρέμβαση συντονιστή, στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε σχολιασμό, παράθεση κτλ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
1 minute ago, Linux_ticket said:

ξερω ότι δεν είναι μιας χρησης..τωρα για το σεναριο που ανεφερες μπορεις και να την πλενεις μετα

LOL! Πλύσιμο ε; Και μετά σε ενόχλησε η σακούλα μου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Συγγνώμη, ξέχασα να τονίσω πως στη σακούλα πρέπει να ανοιχτεί και μια τρύπα για να μην πεθάνει κανεις από ασφυξία. 

ρε φιλε? κανα σοβαρο σχολιο εχεις να κανεις?

προηγουμένως εγραψες ότι ο κορονοιος είναι ιδιος με τη γριπη...από βλακείες εχω και γω απειρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, satsok2 said:

Θες να πεις οτι αν φτασουμε σε επιπεδα Ιταλιας, ή χειροτερα, εσυ θα βγαινεις χωρις μασκα; Ειλικρινα ομως.

Ακριβώς! Αν θα πρέπει να βγω και είμαι καλά, δεν θα έχει κανένα απολύτως νόημα η μάσκα. Εκτός αν θα φοράς ολόκληρη full face μάσκα/κράνος  που θα καλύπτει όλο το κεφάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Βασικά όχι πασπάτεμα του προσώπου με τα χέρια (σκάλισμα μύτης, τρίψιμο ματιών κλπ). 

Τα βγάζεις πρώτα. :P :P :P

Προσωπικά όταν δουλεύω στο εργαστήριο, αν δεν φοράω γάντια, και λίγο μαύρα να είναι τα χέρια μου, ακουμπάω το πρόσωπο μου. Αν φοράω γάντια, και καθαρά να είναι, δεν το κάνω.

Επεξ/σία από firewalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, satsok2 είπε

Θες να πεις οτι αν φτασουμε σε επιπεδα Ιταλιας, ή χειροτερα, εσυ θα βγαινεις χωρις μασκα; Ειλικρινα ομως.

Με μάσκα ή χωρίς, αν είσαι τόσο κοντά σε κάποιον που έχει τον ιό, θα κολλήσεις έτσι κι αλλιώς. Δεν θα σε "σώσει" η μάσκα. Και λέω σώσει εννοώντας να μην πιάσεις τον ιό. Γιατί κατά 99.8% δεν θα πεθάνεις και να κολλήσεις (αν είσαι κάτω από 40 δηλαδή). Αν είσαι πάνω, οκ, 99% και κάτι ψιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Linux_ticket said:

ρε φιλε? κανα σοβαρο σχολιο εχεις να κανεις?

προηγουμένως εγραψες ότι ο κορονοιος είναι ιδιος με τη γριπη...από βλακείες εχω και γω απειρες

Τις βλακείες τις ξεκίνησες εσυ όταν άρχισες να ...πλένεις τις μάσκες! Πήγαινε σε παρακαλώ και ρωτά έναν γιατρό και θα πάρεις τις απαντήσεις σου. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Ακριβώς! Αν θα πρέπει να βγω και είμαι καλά, δεν θα έχει κανένα απολύτως νόημα η μάσκα. Εκτός αν θα φοράς ολόκληρη full face μάσκα που θα καλύπτει όλο το κεφάλι. 

καλα εάν σε ακούγαμε εσενα...θα χαμε κανει και τα εξαμηνα τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Τις βλακείες τις ξεκίνησες εσυ όταν άρχισες να ...πλένεις τις μάσκες! Πήγαινε σε παρακαλώ και ρωτά έναν γιατρό και θα πάρεις τις απαντήσεις σου. :) 

Ασε τον. Γουσταρω να παιρνω ματι τη μπουγαδα του! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Τις βλακείες τις ξεκίνησες εσυ όταν άρχισες να ...πλένεις τις μάσκες! Πήγαινε σε παρακαλώ και ρωτά έναν γιατρό και θα πάρεις τις απαντήσεις σου. :) 

μια χαρα ενημερωμένος είμαι...κρατα τις αποψεις για τον εαυτο σου.Μονο η μασκα μπορει να σε προστατεψει από τον ιο...ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Linux_ticket said:

καλα εάν σε ακούγαμε εσενα...θα χαμε κανει και τα εξαμηνα τωρα

Εδώ δεν ακούτε τους ειδικούς, τον billdano θα ακούσετε; :) 

1 minute ago, Linux_ticket said:

μια χαρα ενημερωμένος είμαι...κρατα τις αποψεις για τον εαυτο σου.Μονο η μασκα μπορει να σε προστατεψει από τον ιο...ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ !!!

Και το ξεμάτιασμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Βασίλης_29 είπε

Νομίζω οι μάσκες είναι μιας χρήσεως και δεν πλένονται. 

δεν μιλαμε γι αυτές τις μασκες...N95 αμα ξερεις και είναι ψιλοακριβες. Πλενονται και δεν είναι μιας χρησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Linux_ticket είπε

δεν μιλαμε γι αυτές τις μασκες...N95 αμα ξερεις και είναι ψιλοακριβες. Πλενονται και δεν είναι μιας χρησης

Δεν παιζει. Και N95/ffp2/ffp3 ειναι οι περισσοτερες disposable. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mariosCS είπε

Με μάσκα ή χωρίς, αν είσαι τόσο κοντά σε κάποιον που έχει τον ιό, θα κολλήσεις έτσι κι αλλιώς. Δεν θα σε "σώσει" η μάσκα. Και λέω σώσει εννοώντας να μην πιάσεις τον ιό. Γιατί κατά 99.8% δεν θα πεθάνεις και να κολλήσεις (αν είσαι κάτω από 40 δηλαδή). Αν είσαι πάνω, οκ, 99% και κάτι ψιλά.

τι βλακείες είναι αυτές που γραφετε ρε? αμα φορας μασκα πως θα κολησεις δηλαδή? από τον κρινο ??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...